Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 6 грудня, 03:35:51

Перший день 23 сесії обласної ради...

13.05.2020   08:37Агенцiя

12 травня народні обранці заслухали прокурора Чернігівської області Андрія Парусова про результати діяльності упродовж 2019 року, який доповів про роботу підпорядкованих структурних підрозділів в боротьбі з криміналітетом та іншими порушеннями чинного законодавства на теренах регіону, відповів на запитання присутніх.

Заодно депутутати прийняли рішення Про звіт про виконання обласного бюджету Чернігівської області за 2019 рік.

Відповідно до частини 4 статті 80 Бюджетного кодексу України, керуючись пунктом 17 частини 1 статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада вирішила: Затвердити звіт про виконання обласного бюджету за 2019 рік: по доходах у сумі 5 580 553,9 тис. грн, у тому числі по доходах загального фонду обласного бюджету у сумі 4 921 067,6 тис. грн та по доходах спеціального фонду обласного бюджету у сумі 659 486,3 тис. грн; по видатках у сумі 5 650 675,7 тис. грн, у тому числі по видатках загального фонду обласного бюджету у сумі 4 809 890,0 тис. грн та по видатках спеціального фонду обласного бюджету у сумі 840 785,7 тис. грн. Також затвердили суми по кредитуванню та кредитуванню спеціального фонду.

На пленарному засіданні народні обранці також затвердили звіти про результати моніторингу та з оцінки результативності виконання Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2020 року та Плану заходів з її реалізації у 2018-2020 роках за 2019 рік.

Як було зазначено, за результатами проведеного моніторингу, у 2019 році в рамках 3-х Програм, які відповідають стратегічним цілям розвитку області, реалізовувалось 57 технічних завдань на проекти регіонального розвитку, на які за рахунок усіх джерел фінансування було спрямовано 3,26 млрд грн. Зокрема, в рамках Програми 1 «Розвиток людського потенціалу» у 2019 році реалізовувались 29 технічних завдань на проекти регіонального розвитку із загальним обсягом фінансування у розмірі 2,75 млрд грн. А ось у рамках Програми 2 «Підвищення конкурентоспроможності області та забезпечення стійкого економічного зростання» реалізовано 21 технічне завдання з обсягом фінансування проектів 484,5 млн грн.

У рамках Програми 3 «Розвиток сільських територій» реалізовувалось 7 технічних завдань обсягом 28,7 млн грн, які були спрямовані на підвищення ефективності аграрного сектору, підтримку виробників екологічно чистих продуктів харчування, особистих селянських господарств, ферм сімейного типу, підвищення рівня благоустрою сільських населених пунктів...

Також було затверджено цілу низку обласних галузевих програмних документів. В числі перших із них народні обранці прийняли Програму забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції Об'єднаних сил та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб у Чернігівській області на 2020-2022 роки.

Мета прийняття такого важливого рішення - сприяння вирішенню житлових проблем учасників АТО/ООС та переселенців, з урахуванням обґрунтованих потреб і можливостей зазначених категорій громадян. В рішені також рекомендувано міським, селищним, сільським радам прийняти місцеві програми для придбання житла учасникам АТО/ООС, які перебувають на квартирному обліку, в межах фінансових ресурсів, у т.ч. на умовах співфінансування.

Цього ж пленарного дня народні обранці прийняли і ще один важливий програмний документ - обласну Програму реставрації пам'яток архітектури національного значення на території Чернігівської області на 2020-2022 роки. Вона розроблена на виконання вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини». Її головне завдання - розробка науково-проектної документації заради збереження в автентичному вигляді та недопущення подальшої руйнації на пам'ятках архітектури національного значення – Тріумфальній арці (м. Новгород-Сіверський), Георгіївській церкві (смт Седнів, Чернігівський р-н), Садиби «Покорщина» в смт Козелець, Палаці з двома флігелями (с. Качанівка, Ічнянський р-н), Церкві Іоанна Богослова (Іванівській церкві) (м. Ніжин). Виконання робіт, передбачених Програмою, сприятиме підвищенню рівня туристичної привабливості Сіверського краю.

Не менш важлива для збереження природи та економічно-екологічного потенціалу Придесення і прийнята сьогодні депутатами Програма протидії незаконним рубкам лісів та діяльності нелегальних деревообробних пунктів у Чернігівській області на 2020-2024 роки.

Як було наголошено, на сьогодні ситуація стосовно незаконних рубок на територіях лісового фонду, полезахисних лісосмуг, інших лісонасаджень, що склалася в області, потребує більш дієвого контролю з боку всіх органів виконавчої влади, зокрема контролюючих та правоохоронних. На жаль, наявність новітньої техніки та електронно-цифрових пристроїв дозволяють порушникам природоохоронного законодавства непомітно та безкарно проводити незаконні рубки навіть у темну пору доби. Для вивезення деревини застосовують потужну техніку, оснащену спеціальними пристроями та засобами, які дозволяють злочинцям бути мобільними та залишатися непоміченими. Як наслідок, область отримує збитки, а правопорушники уникають відповідальності.

За 2017-2019 роки сума розрахованих збитків, завдана лісовому господарству області в результаті незаконних рубок лісових насаджень склала майже 59 млн грн.

Слід відмітити, що мова йде лише про виявлені порушення природоохоронного законодавства.

Таким чином, в області існує потреба в удосконаленні методів та інструментів боротьби з незаконними рубками лісів і протидії незаконному обігу деревини.

Спеціальні засоби та обладнання, які використовуватимуться в рамках реалізації заходів Програми, сприятимуть підвищенню ефективності діяльності державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища області, представників лісової охорони постійних лісокористувачів Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

За сприяння зазначеної Програми буде задіяна сучасна спостерігальна техніка. В тому числі - безпілотники (квадрокоптери), фотопастки, GPS навігатори, прилади нічного бачення та інше обладнання, з допомогою яких можна оперативно виявляти випадки незаконних рубок лісових насаджень з точним визначенням координат відповідних ділянок і фотофіксацією правопорушень, ефективно координувати гасіння пожеж тощо. Та головне – всі злочинці отримають справедливу правову оцінку своїх кримінальних дій.

Депутати затвердили ще кілька десятків проектів рішень з різноманітних питань. Зокрема, прийняли рішення про внесення змін до Положення про обласні стипендії видатним діячам культури і мистецтв, членам обласних відділень Національних творчих спілок України, затвердженого рішенням обласної ради від 7 грудня 2017 року №19-11/VII, та до рішення обласної ради від 25 вересня 2019 року №15-19/VII «Про заснування обласної Премії імені Григорія Верьовки». Щодо останнього документа, то з метою популяризації народного мистецтва та імені Г.Г.Верьовки даним рішенням пропонується визначити умовою отримання премії прийняття участі лауреата в обласному фестивалі пісні і танцю імені Григорія Верьовки у смт Березна Менського району Чернігівської області. Фінансові видатки, пов'язані з виплатою премії, становлять 10,000 (десять тисяч) гривень у кожній із трьох номінацій...

Ще декілька десятків проектів рішень, які внесені на розгляд 23-ї сесії обласної ради сьомого скликання, будуть розглянуті на її другому пленарному засіданні, про яке буде оголошено додатково.

– Вдячний депутатам за конструктив та результативність. Серед сьогоднішніх рішень ради – прийняття важливих обласних програм, поданих на розгляд депутатів обласною державною адміністрацією, – зазначив Андрій Прокопенко.

Так, у найближчі три роки діятиме Програма забезпечення житлом учасників антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил та членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб. Мета – інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громади, вирішення житлових питань учасників бойових дій. Загальний обсяг коштів – 2,5 мільйона гривень.

Прийняли ще одне важливе рішення – внесли зміни до Регіональної програми розвитку автомобільних доріг. Завдяки цьому можна буде виготовити проектно-кошторисну документацію та залучити додаткові кошти з державного бюджету на будівництво доріг в області.

Затвердили ряд рішень у сфері екології та природокористування. Так, зокрема, розширюється мережа природно-заповідного фонду області. На території Прилуцького району створюється ландшафтний заказник «Засенкове». Ця територія є історичною та природною пам’яткою Прилуччини. У Ріпкинському районі – гідрологічний заказник «Верхній Болгач». А також ботанічні пам’ятки природи «Лизуноворуднянські дуби» та «Бурковщинський дуб». На території Козелецького району – орнітологічний заказник місцевого значення «Кулик».

Кошти будуть спрямовані для придбання технічних засобів для роботи держінспекторів з охорони навколишнього природного середовища. У тому числі, будуть закуплені квадрокоптери, тепловізори, прилади нічного бачення, планшети із програмним забезпеченням (для визначення системи координат, здійснення геолокації на місцевості) тощо.

Слід зазначити, що тільки за останні роки сума розрахованих збитків, завдана лісовому господарству області в результаті незаконних рубок лісових насаджень склала понад 58,6 мільйона гривень.

– Затверджено рішення про надання поворотної фінансової допомоги в сумі 4 мільйони гривень КП «Чернігівоблагроліс» Чернігівської обласної ради. Це надасть можливість відновити діяльність КП «Ніжинрайагроліс» і сприятиме сталому функціонуванню лісогосподарської галузі, – зауважив Андрій Прокопенко. – Ряд не менш важливих питань депутати розглянуть уже наступного тижня – коли засідання обласної ради продовжиться після оголошеної перерви.

Останні новини Чернігівщини

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті

«Без подарунків не залишиться ніхто». Малечу з Чернігова запрошують написати листа Санті 10:39

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр відкрила резиденцію Санти для дітей віком від 5 до 14 років. Упродовж грудня малеча може надсилати свої листи зимовому чарівнику, а наприкінці року кожна дитина отримає відповідь Санти та подарунок.

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти

Журналісти Чернігівщини вчилися писати грантові заявки на медійні проекти 10:36

Протягом двох днів журналісти Чернігівської області вчилися писати грантові заявки на медійні проекти, їх реалізовувати та правильно звітувати.

Забруднення земель та зловживання службовим становищем: правоохоронці скерували до суду провадження щодо чиновника Носівської міськради 10:26

На Чернігівщині слідчі поліції завершили досудове розслідування та передали прокурору Чернігівської обласної прокуратури для направлення до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо посадовця, причетного до забруднення понад 3,4 га землі та безпідставної сплати з місцевого бюджету більш як 350 тисяч гривень приватній фірмі.

У Прилуках відкривається мандрівна виставка «На Зламі» 10:25

14 грудня в м. Прилуках у приміщенні Прилуцького краєзнавчого музею Східноукраїнський центр громадських ініціатив презентує мандрівну виставку «На Зламі».

ХІІ «Розумовські зустрічі» в Чернігові 10:20

У колі друзів, колег із атмосферою взаємоповаги йвзаємопідтримки 30 листопада – 1 грудня 2023 р. в Чернігові пройшли ХІІ«Розумовські зустрічі». Цього року присвячувалися вони 1000–літтю Великого Князівства Чернігівського (відзначатиметься в 2024 р.).