Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 грудня, 20:31:23

Форум «Соціальний захист — майбутнє Чернігова»: громадські організації і Олександр Соколов домовилися про підтримку і співпрацю!

24.09.2012   14:32Агенцiя

Яким має бути якісний соціальний захист? Невже тільки вся справа у грошах і відповідних пільгах? Для того, щоб у нашому місті жилося зручно всім — і здоровим, і людям з особливими потребами — потрібна не тільки гідна зарплатня і можливість отримувати засоби реабілітації.

Протягом 5 років міська рада дбає про ініціативи громадських організацій, які опікуються ветеранами, інвалідами, хворими на цукровий діабет та іншими соціально вразливими категоріями громадян — на всі ці потреби громади з міського бюджету протягом цього часу виділено понад 2 мільйони гривень. Але для того, щоб у сферу соціального захисту прийшли якісно нові зміни — потрібна увага держави, уряду і розуміння... громади. Про те, яких змін потребує наш соцзахист обговорювали представники профільних громадських організацій міста та Олександр Соколов.
 
Під егідою Фонду «Майбутнє Чернігова» у готелі «Придеснянський» відбувся Громадський форум «Соціальний захист — Майбутнє Чернігова». Розмова вийшла тривала і плідна. Олександр Соколов дав відповіді на всі запитання, які хвилювали чернігівців: про забезпеченість хворих на цукровий діабет ліками, про те, як вирішити проблеми підриємств інвалідів, що спеціалізуються на пошитті форменного одягу, що потрібно зробити на законодавчому рівні для протидії наркоманії, пивного алкоголізму і токсикоманії, та багато-багато іншого.
 
Учасники зустрічі – керівники 13 громадських організацій – і Олександр Соколов підписали Меморандум про співпрацю, підтримку і взаємодію. В свою чергу, майбутній народний депутат від Чернігова зобов‘язався добиватися на найвищому рівні вирішення найболючіших проблем суспільства, тих, якими опікуються громадські організації – учасники Форуму.


 

Світлана Федорова, голова правління ЧМГО інвалідів «Шанс»:
– Завдяки Форуму у нас з’явилася можливість зібратися разом, обговорити спільні справи, обмінятися досвідом, об’єднати наші зусилля, щоб перестати бути один на один зі своїми проблемами. А це для нас дуже важливо. Олександре Володимировичу, звертаюся особисто до вас – на державному рівні необхідно запровадити національну програму підтримки соціально відповідального бізнесу. Нині в Європі благодійність повсякчас заохочується, натомість меценати отримують податкові пільги, там це – системна робота, а у нас лишень разова допомога. Хотілося б привчати людей до того, що це – благородна справа.
 
Ліліана Князева, психолог благодійної організації батьків і дітей інвалідів з дитинства «Логос»:
– Було б чудово створити в Чернігові єдиний координаційний центр, з фаховою інформаційною базою по категоріям інвалідів, їхнім захворюванням. Крім того, у ньому, відповідно до хвороб людей з особливими потребами, надавалися б послуги – соціально-психологічні, медичні. Також, тут інваліди та їхні родини отримували , необхідну довідкову інформацію: куди, наприклад, треба звертатися, щоб отримати ходунки чи візок, які для цього необхідні документи і таке інше. 
 
Анатолій Мироненко, голова Чернігівської міської організації багатодітних сімей «РОДИНА»
– Нам варто якомога більше заохочувати людей займатися благодійністю – і морально, і матеріально – тільки так наше суспільство перетвориться на толерантне, всерозуміюче. На мою думку, також слід подбати про інвалідів ІІІ групи — відновити їхнє право на безкоштовний проїзд у громадському транспорті, а для багатодітних родин у школах відмінити примусові благодійні внески, надто вже важким тягарем це лягає на наші плечі. Також варто забезпечити такі родини безкоштовними цифровими телетюнерами.
 
Ольга Ігнатенко, засновник Чернігівської  обласної громадської організації «Тверезий Чернігів»
– Вже сьогодні слід думати про те, яким буде наше суспільство завтра. У нас активно поширюється пивний алкоголізм: про те, що вживати пиво – модно, знає чи не кожен підліток. Тому потрібно на загальнодержавному рівні запроваджувати програму профілактики поширення алкоголізму та тютюнопаління, а науку про тверезість – собріологію ввести у шкільну програму. Крім того, ми виступаємо проти продажу алкоголю у всіх продовольчих магазинах, пропонуємо обмежитись продажем лише у спеціалізованих крамницях. Також пропонуємо в Україні ввести примусове лікування від пиятики тих водіїв, яких затримали за водіння у нетверезому стані.


 
 

Олександр Соколов подякував усім за цікаві і корисні пропозиції. І зауважив:
– Всі ці питання можна і треба вирішувати у Верховній Раді. Бо у сфері соціального захисту без підтримки уряду дуже важко, а інколи і неможливо, домогтися змін на краще. Пам‘ятаєте, як 2 роки тому у нас були серйозні затримки із фінансуванням з держбюджету по забезпеченню діабетиків інсулінами. Тоді ми 2 місяці коштом лише міського бюджету, утримували ситуацію у межах норми у пропорції 50 на 50 (50% – вітчизняних і 50% – імпортних інсулінів). Адже в нашому місті близько 400 городян, які без цих ліків не можуть протриматися і добу! Ці всі питання треба чи не щодня озвучувати у парламенті, адже їхнє вирішення –  ціна людських життів.
Я згоден, що з алкоголізмом треба боротися системно, але відповідні рішення мають ухвалюватися на державному рівні, у міста немає для цього повноважень. Водіїв-п’яниць потрібно лікувати, по відношенню до тих, хто продає алкоголь і цигарки підліткам запроваджувати жорсткіші штрафи і навіть кримінальну відповідальність!
Наше місто має бути безпечним і зручним, незабаром у ньому запрацює ресурсний центр для інвалідів, буде поглиблюватися впровадження інклюзивної освіти, – для всього цього потрібна ваша підтримка і ваша воля. Бо лише разом ми зможемо добитися справдження усіх наших спільних мрій – на благо Чернігова і його майбутнього.

PR

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів

Чернігівська обласна організація Всеукраїнської громадської організації інвалідів "Союз Чорнобиль України" провела загальні збори 13:46

Традиційно напередодні Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС обласною державною адміністрацією затверджується спільний з громадськими організаціями чорнобильців План заходів, який охоплює всі території області та скоординовує роботу з тим, аби вшанування ліквідаторів трагедії відбулося належним чином не тільки на обласному рівні, а й на рівні кожного невеликого колективу, який свого часу відчув на собі наслідки тієї трагедії.

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині

Три польських міста стануть містами-побратимами громад на Чернігівщині 13:41

З 5️ по 8️ грудня у Польщі знаходяться керівники Менської, Плисківської, Сосницької об`єднанних територіальних громад Чернігівської області. Про це йдеться на сайті Сосницької селищної ради.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:30

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1198 випадків захворювання (підозри) на кір.

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів

АЗС, пункт приймання зерна та садові будинки: архітектурно-містобудівна рада погодила низку детальних планів 13:10

У селищі Талалаївка на території існуючого елеватора планують облаштувати пункт приймання зерна. Детальний план території орієнтовною площею 4,7 гектара погодили члени обласної архітектурно-містобудівної ради.

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем протягом тижня викрито 22 порушення Правил рибальства 12:57

За період з 28 листопада по 5 грудня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 22 порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини