Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 03:44:49

Сесія облради внесла свої корективи до реформування галузі охорони здоров’я області та прийняла Програму контролю над COVID-19

21.03.2020   11:52Агенцiя

Планове пленарне засідання обласної ради, що намічалося на кінець другої декади березня, було відмінено через епідемію короновірусу COVID-19. А ось, 22-га (позачергова), що відбулася сьогодні, була невідкладною вимогою часу.

Згідно з наступним кроком (другою ланкою) медичної реформи, який розпочинається з 1 квітня поточного року, неспеціалізовані медичні заклади будуть підключені до системи eHealth, а це засвідчує про те, що лікарняні заклади спеціалізованої медичної допомоги більше не отримуватимуть фінансування за принципом субсидіювання.

Акцентуючи увагу на цій проблемі, голова обласної ради Ігор Вдовенко зазначив, що загроза подальшого фінансування спеціалізованих медичних закладів Чернігівщини, в тому числі реформування фтизіатричної служби (недофінансування та оптимізація можуть спричинити відмову від лікування туберкульозних хворих та звільнення сотень кваліфікованих спеціалістів), а також потреба в нагальному протистоянні розповсюдженню коронавірусу - в числі основних причин термінового проведення позачергової сесії.

Саме тому, в числі перших її рішень було затвердження обласної Програми розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров'я Чернігівської обласної ради та надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2020-2021 роки.

Ще одним важливим рішенням в умовах, коли сьогодення вимагає приведення у відповідність до потреб населення обсяг та якість надання спеціалізованої медичної допомоги з акцентом на збереження мережі закладів обласного значення, як головної ланки в наданні спеціалізованої медичної допомоги, було прийняття рішення «Про реорганізацію КНП «Чернігівський обласний госпіталь ветеранів війни» Чернігівської обласної ради, КНП «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» Чернігівської обласної ради, КНП «Чернігівський обласний шкірно-венерологічний диспансер» Чернігівської обласної ради шляхом приєднання до КНП «Чернігівська обласна лікарня» Чернігівської обласної ради».

Як було зазначено, спеціалізовану медичну допомогу населенню Чернігівщини зараз надають 18 обласних закладів. Проте з 1 квітня 2020 року, відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», Національною службою здоров'я України (НСЗУ) запроваджується реалізація програми державних гарантій медичного обслуговування населення. А це означає, що фінансування медзакладів буде здійснюватися НСЗУ відповідно до заключених договорів на пакети медичних послуг (ПМП).

Але деякі спеціалізовані медичні заклади Чернігівщини, в числі яких стратегічно важливі для регіону комунальні некомерційні підприємства (КНП) - Обласний госпіталь ветеранів війни, Обласний шкірно-венерологічний диспансер, Обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення - вимогам, заявленим НСЗУ в Пакетах медичних послуг, як не прико, не відповідають.

В цих умовах зазначені заклади, за попередніми розрахунками, можуть отримати від НСЗУ лише незначну суму коштів по ПМП «Амбулаторна вторинна (спеціалізована) та третинна (високоспеціалізована) медична допомога дорослим і дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу», що складе менше третини від потреби у фінансуванні.

З метою оптимального використання матеріально-технічного та кадрового ресурсів зазначених медичних закладів, уникнення соціальної напруги і було прийняте рішення, яке дозволить оптимізувати мережу медичних закладів області, зберігаючи їх структуру та майно територіальної громади. І головне - забезпечити високу якість та доступність медичної допомоги окремим категоріям населення.

Нагальним у напрямку збереження спеціалізованих медичних закладів Придесення було і прийняття народними обранцями Звернення Чернігівської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України та Національної служби здоров'я України щодо реформування фтизіатричної служби.

В ньому, зокрема, зазначається, що контрактування НСЗУ протитуберкульозної служби буде становити тільки 20 відсотків від фінансування у 2018-2019 роках. Ця ситуація призведе до руйнації служби та масового вивільнення кваліфікованих фахівців, а решта буде отримувати мінімальну заробітну плату за умови збільшення обсягів їхньої роботи. І, насамперед, депутати акцентують, що подібна ситуація негативно вплине на боротьбу з небезпечними туберкульозними вірусами та на загальний стан епідеміологічної ситуації в області, яка й так займає одне із перших місць у державі по цьому захворюванню.

Враховуючи вищевикладене, народні обранці виклали у Зверненні свої пропозиції:
-залишити у 2020 році фінансування протитуберкульозної служби за рахунок субвенції з державного бюджету;
-встановити «пільговий період» для переходу фтизіатричної служби на нові умови фінансування, під час якого відпрацювати реальну структуру і вартість пакету «Діагностика та лікування дорослих та дітей із туберкульозом». І, звичайно ж, депутати та вся громадськісь області сподіваються, що до їх прохання обов'язково дослухаються.

Цього ж дня на 22-й (позачерговій сесії) було прийнято ще два важливі рішення стосовно контролю та попередження епідемії короновірусу - затверджено обласну Програму з діагностики та лікування на території Чернігівської області інфекції, викликаної COVID-19 (читайте в інформації «Більше 117 мільйонів гривень спрямували депутати обласної ради на діагностику та лікування на території Чернігівської області інфекції, викликаної COVID-19») та внесено профільні зміни до Цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Чернігівської області на 2016-2020 роки.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях 12:51

На сесійному засіданні Чернігівської міської ради 24 червня першим питанням затверджені зміни до її Регламенту, які пов’язані зі змінами законодавства по земельних питаннях.