Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 липня, 08:26:58

Голова ОДА Андрій Прокопенко: проєкти, що фінансуватиме ДФРР, мають стати поштовхом для розвитку економіки області

27.12.2019   08:48Агенцiя

Попередня сума коштів Державного фонду регіонального розвитку, на яку може розраховувати Чернігівщина наступного року, — 142,5 мільйона гривень.

Як їх раціонально використати, сьогодні вирішувала регіональна конкурсна комісія з оцінки та забезпечення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР. Керував роботою комісії голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко.

— Із 2015 року за рахунок коштів ДФРР у Чернігівській області реалізовано 185 проектів на півмільярда гривень, – нагадав голова ОДА. — Переважна більшість проєктів стосувалась термомодернізації та енергоефективності, ремонтів шкіл, садків, лікувальних закладів, розвитку спортивної інфраструктури.

Найбільш вагомим з реалізованого Андрій Прокопенко назвав придбання медичного лінійного прискорювача для оснащення обласного онкодиспансеру, реконструкцію диспетчерської служби Центру екстреної медичної допомоги, стадіону «Юність» у Чернігові та центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю “Відродження”.

Наступного року фінансуватимуть, передовсім, проєкти, розпочаті раніше. Адже вкладені у них державні кошти не мають бути витрачені марно. Так, триватиме термомодернізація будівлі обласної дитячої лікарні, реконструкція Корюківської школи №1, дитячого садочка “Сонечко” у Сосниці та деякі інші. Всього таких проєктів десять і вартість їх реалізації у 2020 році може перевищити 110 мільйонів гривень.

Крім того, буде продовжено розбудову спортивної інфраструктури в області, як того вимагає Постанова КМУ. Регіональна комісія визначила, що вимогам законодавства відповідають проєкти з облаштування стадіонних комплексів у Корюківці, Сосниці та Острі Козелецького району.

— Підтримка закладів бюджетної сфери потрібна і актуальна. Але ДФРР – це, перш за все, інструмент розвитку громад, — наголосив Андрій Прокопенко. — І дуже важливо правильно його застосувати, тобто використати кошти на розвиткові проєкти, які у перспективі зможуть дати економічний ефект: привабити інвесторів, створити робочі місця, стимулювати розвиток бізнесу у громаді.

Це може бути, приміром, створення інфраструктури для індустріального парку, ремонт дороги, яка стимулюватиме транзит та супутній бізнес, або розвиток сільгоспкооперації.

Ще краще, на переконання голови ОДА, коли для реалізації масштабного розвиткового проєкту об’єднують зусилля кілька сусідніх громад. Як це зробили, наприклад, Корюківська, Сосницька та Коропська громади, щоб придбати обладнання для ремонту доріг.

Особливу увагу Андрій Прокопенко приділив якості пропонованих проєктів. Адже від того, наскільки ретельно вони підготовлені, наскільки відповідають технічним завданням та умовам фінансування, залежить можливість їх втілення у життя.

Комісія також затвердила попередній перелік технічних завдань на конкурс інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів ДФРР у 2021 році. Серед найбільш перспективних напрямків, знову ж таки, названо ті, що стимулюватимуть зростання економічної спроможності громад, повідомив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38

21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.

ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16

21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.

Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.

У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45

Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17

Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини