Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 22 квітня, 04:31:06

Андрій Прокопенко дав доручення розробити План реагування на надзвичайну ситуацію у випадку припинення транзиту газу з Російської Федерації з 1 січня 2020 року

14.12.2019   11:48Агенцiя

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко 13 грудня провів позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Основне питання – напрацювання чіткого обласного плану заходів із забезпечення споживачів природним газом у разі припинення транзиту газу Російською Федерацією через територію України. Як відомо, існує загроза припинення транзиту з 1 січня наступного року. Це може призвести до порушення або змін в системі газопостачання.

– Маємо розглянути всі можливі варіанти розвитку подій на випадок зниження тиску в системах газопостачання області. Повинні визначити та відпрацювати алгоритм дій органів влади та відповідних служб, щоб забезпечити стабільну роботу об’єктів критичної інфраструктури, функціонування підприємств, закладів з цілодобовим перебуванням людей, – акцентував Андрій Прокопенко.

Голова ОДА заслухав керівників Чернігівгазу, Облтеплокомуненерго,ТОВ «Технова». Всі вони доповіли, що їх підприємства будуть готові до реагування на можливі форс-мажорні обставини у разі припинення транзиту газу. Такий досвід Україна вже мала у 2009 році. Проведений аналіз тодішніх помилок має упередити їх повторення знову. До того ж, перехід багатьох закладів соціальної сфери на альтернативі джерела енергопостачання має забезпечити стабільну ситуацію в області.

Очільник області поставив завдання – всім структурним підрозділам ОДА та службам невідкладно розробити План реагування на надзвичайну ситуацію у випадку припинення транзиту газу.

Ще одне питання, яке розглянула обласна комісія, – стан утримання зовнішніх джерел протипожежного водопостачання населених пунктів області. Мова йшла про вжиття всіх необхідних заходів, щоб оснащення і підготовки рятувальних служб відповідали сучасним вимогам. Так, перевірками виявлено, що в області із 4845 пожежних гідрантів 258 мають недоліки, їх експлуатація неможлива. Лише у Чернігові несправні 181 із 1850 пожежних гідрантів, інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 11:30

Протягом минулої доби зареєстровано 13 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 12 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.

Поліція встановлює обставини поранення дитини у Ніжині 11:28

Вчора вдень до поліції надійшло повідомлення про те, що в місті Ніжин 12-річний хлопчик отримав поранення ноги з предмета, що схожий на травматичний пістолет.

Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях!

Вражаючі результати чернігівської спортсменки на всеукраїнських змаганнях! 11:22

З 14 до 19 квітня в Умані відбулися Кубок України та Всеукраїнські змагання серед юніорів та юніорок 2008–2009 років народження пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської з веслування на байдарках і каное.

21 квітня: цей день в Україні і світі 09:19

День 1518 Російська агресія - Day 1518 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини