Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 серпня, 02:47:42

Ігор Вдовенко: Азербайджан та Чернігівщина приречені до дружньої і плідної співпраці

12.11.2019   08:15Агенцiя

Із 6 по 9 листопада поточного року голова обласної ради Ігор Вдовенко на запрошення Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» та Громадської організації на підтримку економічних ініціатив Азербайджанської Республіки перебував у Баку із дружнім діловим візитом.

В ході триденної робочої поїздки до столиці ключової прикаспійської держави керівник Чернігівської обласної представницької влади провів змістовні перемовини із очільником Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмаром Мамедовим, взяв участь у заході Держкомітету по роботі з діаспорою з нагоди Дня державного прапора Азербайджанської Республіки, зустрівся із представниками Східно-Європейського партнерства (до складу цієї міжнародної фундації входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна). В результаті цих ділових контактів обговорено шляхи подальшого взаємного співробітництва між Чернігівською областю та Азербайджанською Республікою.

Як зазначив Ігор Вдовенко після повернення на Придесення, в ході його візиту поряд із загальними питаннями у сфері співпраці регіонів, їх нагального розвитку і взаємозв'язків, було розглянуто і багато конкретно-орієнтованих питань. Зокрема, щодо співпраці у сфері освіти: азербайджанські партнери заінтересовані в підготовці фахівців за рівнем бакалаврів та магістрів у вищих навчальних закладах Чернігівщини. На думку голови обласної ради, в цьому плані наша область має реальні перспективи стосовно підтримки розвитку вищої освіти в регіоні.

Слід зазначити, що вже два роки в Чернігові діє Українсько-Азербайджанський культурно-освітній центр при Чернігівському національному технологічному університеті (ЧНТУ). Відкриття Центру ініційовано з метою зміцнення та розвитку освітніх, наукових та суспільно-культурних зв'язків університету з установами Азербайджану. розвитку міжкультурних відносин між студентами з Азербайджану та України, розширення контингенту азербайджанських студентів в ЧНТУ тощо.

В ході зустрічей у Баку було висловлено і особливу зацікавленість у спільних економічних відносинах: виробництво протипожежної техніки, товарів агросектору та ін. Обговорено також питання щодо обміну делегацій у сфері культури і, зокрема, стосовно проведення на Чернігівщині Днів Азербайджану і Днів Сіверщини у цій прикаспійській країні.

У контексті практичного розвитку подальших взаємовідносин між українською та азербайджанською громадами, як наголосив голова обласної ради, сторони обговорили перспективи подальшого співробітництва, в ході якого будуть напрацьовані конкретні пропозиції, які будуть розглянуті під час візиту азербайджанських партнерів в Україну, зокрема на Чернігівщину, на офіційному рівні з узгодженням законодавчих норм наших держав, інформує Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

 Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями

Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06

Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43

28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.

Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40

В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30

Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29

Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.