Передвиборчі обіцянки кандидатів від Чернігова та району перевірили на якість
4 вересня в приміщенні в Чернігівському прес-клубі “Чиста політика” відбулася презентація та обговорення аналізу передвиборчих програм кандидатів-мажоритарників, які балотуються в 206 виборчому окрузі на Чернігівщині (частина Новозаводського району міста Чернігова, Чернігівський та Ріпкинський райони).

Відповідний аналіз був проведений чернігівськими громадськими організаціями Освітній центр “Ініціатива” та “Поліським фондом міжнародних і регіональних досліджень”.
Участь в круглому столі взяли представники політичних партій, кандидати та їх представники, громадські організації, засоби масової інформації.
Висновки за результатами громадського аналізу
– Серед найбільш відомих кандидатів в окрузі, з якими вдалося встановити контакт, розширені програми змогли надати лише Олександр Кириченко (Народна партія), Володимир Поліщук (політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”) та Олег Купрієнко (Радикальна партія Олега Ляшка). Такий показник може вказувати, що аналогічно до ситуації в інших оркругах області у ВО № 206 більшість кандидатів ставляться до програми як лише до необхідного атрибуту при реєстрації кандидата в ЦВК.
– Аналіз програм кандидатів у 206 окрузі, які розміщені на сайті ЦВК, вказує на значний декларативний характер їх змісту та досить низький рівень деталізації шляхів вирішення заявлених проблем. Лише одна позиція у розширеній передвиборчій програмі О. Кириченка отримала отримала найвищий можливий показник в 4 бали, що передбачає зазначення проблеми, вказування на її місцеву локалізацію, деталізацію способу її вирішення, строки вирішення та джерела фінансування.
– Розділення програми на загальноукраїнську частину і на заходи для Чернігівщини мають програми кандидатів Андрія Атрощенка (самовисуванець), Олега Шевцова (від партії “Україна Майбутнього”), Володимира Поліщука (політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”).
– Практично аналогічні програмні тези у всіх округах області можна побачити у програмах представників політичних партій УДАР (Олена Попова), Конгресу українськийх націоналістів (Валерій Рябченко), КПУ (Раїса Ясочко).
– Найбільш дивна програма Олександра Прохорського від Партіі “За Права Людини”. Очевидно, кандидат не зовсім орієнтувався де знаходиться 206 виборчий округ, або зовсім неуважно скопіював чужу програму кандидата з Донеччини.
– Програми деяких кандидатів-мажоритарників від партій не враховують місцевої специфіки і є однаковими для всіх мажоритарних округів в Україні, від яких партія висуває кандидата. Це вже традиційно програми кандидатів від КПУ та УДАРу.
– Лідерами за кількістю програмних обіцянок є програми Володимира Поліщука (політична партія Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”) та Раїси Ясочко (Комуністична партія України).
– За загальним показником програми лідерами є програми Володимира Поліщука (розгорнута програма), Олександра Кириченко (розгорнута програма) та Раїси Ясочко.
– За середнім індексом змістовності програми, що вказує на системність та повноту висвітлення проблеми, шляхів, часових та фінансових ресурсів її вирішення, лідерами є Олександр Кириченко (Народна партія), Олег Купрієнко (Радикальна партія Олега Ляшка), Попова Олена (Політична партія “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”) та Станіслав Прокопенко (Партія регіонів).
– При орієнтуванні на очікування виборців у вирішенні певних проблем, які були оприлюднені за результатами опитування (підвищення зарплат та пенсій, подолання безробіття, забезпечення ліками та медикаментами, допомагати соціально незахищеним верствам населення, ремонт доріг), більш деталізованими виявились плани дій, підготовлені Олександром Кириченко (25,5 балів), Купрієнко Олегом (18 балів), Володимиром Поліщуком (11 балів) та Владиславом Атрошенко (10 балів).
– В той же час, найбільш деталізовані окремі показники були вказані в програмах Олександра Кириченка (4 бали; 2,5 бала; 2 бала), Олени Попової (3 бали), Олега Купрієнка (2,5; 2 бала), Станіслава Прокопенка, Владислава Атрошенка та Віталія Свириденка (2 бали).
Круглий стіл відбувся в рамках реалізації проекту “Парламентські вибори, як шанс для розв’язання місцевих проблем Чернігівського регіону”, який реалізує громадська організація “Чернігівський освітній центр “Ініціатива” в партнерстві з “Поліським фондом міжнародних і регіональних досліджень“
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).