Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 09:16:27

19 сесія облради сьомого скликання була напруженою, але й урожайною на важливі нормативні акти та звернення

26.09.2019   08:12Агенцiя

І тому свідченням – порядок денний пленарного засідання, який був сповнений майже сотнею різноманітних питань з організації та забезпечення життєдіяльності Чернігівщини.

І хоч в ході сесійного зібрання народних обранців краю, яке провів голова обласної ради Ігор Вдовенко, декілька проектів рішень було відхилено, однак основний список обговорюваних, не без суперечок, питань був прийнятий і невдовзі буде оприлюднений на офіційному веб-порталі обласної ради.

Проте сьогоденне засідання розпочалося з тривожної звістки із східного фронту. Незважаючи на оголошене на Донбасі перемир'я, окупаційні війська кожного дня порушують режим припинення вогню, обстрілюючи позиції українських військових, що призводить до болючих втрат: з початку бойових дій в зоні АТО/ООС загинуло 174 наших земляків. В їх числі і морські піхотинці - Олександр Шарко і Владислав Рак родом із Козелецького району, які в серпні поточного року загинули смертю хоробрих під час чергового ворожого обстрілу українських позицій під Павлополем.

Депутати та всі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять героїв-земляків, які віддали власні життя за волю і свободу свого народу.

А далі, перш ніж перейти до розгляду сесійних питань, спікер поінформував народних обранців про створення в складі обласної ради депутатських груп: «Чернігівщина – рідний дім», «За розвиток освіти Чернігівщини» і «Депутатський контроль», та заодно привітав з днем народження та вручив квіти депутату обласної ради Ользі Шинкаренко.

Розпочавши робоче засідання, депутати насамперед затвердили звіт про виконання обласного бюджету за І півріччя 2019 року. Зокрема, по доходах у сумі 3 068 611,3 тис. грн та видатках в обсязі 2 843 463,8 тис. грн. Внесли і зміни до рішення обласної ради від 20 грудня 2018 року № 2-16/VII «Про обласний бюджет на 2019 рік», яким визначили на поточний рік: доходи обласного бюджету у сумі 5,73 млрд грн, видатки - на рівні 5,96 млрд грн, а також інші фінансові показники.

Потім депутати обговорили та прийняли цілий блок рішень і звернень до органів вищої державної і місцевої влади, спрямованих на соціальний захист та матеріальну підтримку учасників бойових дій в зоні АТО/ ООС. Зокрема, внесли зміни до Програми соціальної підтримки учасників Антитерористичної операції, Операції Об'єднаних сил, членів їх сімей, бійців-добровольців у Чернігівській області на 2019-2023 роки, збільшивши її фінансування майже на десять відсотків, довівши видатки на реалізацію цього соціально важливого документа до 26,9 млн грн.

Народні обранці затвердили звернення стосовно повернення пільгового проїзду окремих категорій громадян та відміни постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року №197 «Деякі питання надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах»; щодо виділення коштів на реконструкцію приміщень комунальної установи «Чернігівський обласний центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» Чернігівської обласної ради.

Також депутати прийняли Звернення до місцевих органів влади Чернігівщини щодо розміщення стаціонарних білбордів зі світлинами та інформацією про полеглих у зоні проведення АТОООС земляків, захисників, які брали участь у боротьбі за незалежність та територіальну цілісність держави. Звернулись народні обранці і до правоохоронних органів та виконавчої і представницької влади області стосовно проведення упереджувальних заходів проти наруги та вандалізму над меморіальними знаками дошками, надгробками воїнів, які загинули в зоні АТО/ООС. Приводом до прийняття цього рішення стали приклади безкарного вандалізму: лише протягом вересня цього року злочинці здійснили наругу над надгробками загиблих воїнів у місті Мена та будинком-музеєм пам'яті Героя російсько-української війни Ігоря Медведя і його побратимів у с. Слобідка Новгород-Сіверського району.

Зазначимо, що цього сесійного дня було прийнято немало соціально важливих рішень. Одним із них, з метою забезпечення населення первинною медико-санітарною допомогою, зі спільної власності територіальних громад області в безоплатну комунальну власність територіальних громад та районів Чернігівщини передано спеціалізований автотранспорт для амбулаторій загальної практики сімейної медицини.

А ще одним рішенням депутати створили комунальну установу «Чернігівський обласний центр соціальної адаптації» Чернігівської обласної ради, де будуть проходити соціальну реабілітацію громадяни, які опинилися в складних життєвих обставинах (бездомні, безпритульні та особи, які звільнилися з місць позбавлення волі).

Одночасно депутати вирішили безоплатно передати із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області у власність Свято-Благовіщенському чоловічому монастирю Ніжинської єпархії Української Православної Церкви пам'ятку архітектури національного значення – будинок лавок Благовіщенського монастиря.

Під час обговорення проектів рішень стосовно присвоєння звання «Почесний громадянин Чернігівської області» 2019 року, керівник представницької влади області наголосив, що в період інтерактивного голосування за чотирьох визначених кандидатів, імена та досягнення яких були виставленні на електронне всенародне обговорення, на офіційний сайт обласної ради була здійснена хакерська атака. В ході такого втручання було спричинено серйозний збій в системі голосування, адже лише протягом кількох годин за трьох із претендентів на це високе звання проголосували десятки тисяч осіб із всіх континентів нашої планети. Про цю надзвичайну подію було вчасно повідомлено компетентні органи і зараз ведеться слідство.

Отож, у зв'язку з цим, депутати прийняли спільне рішення - розглянути на пленарному засіданні чотири проекти рішень і шляхом голосування визначитися по двом кандидатурам, яким буде присвоєно звання «Почесний громадянин Чернігівської області».

Шляхом рейтингового голосування за кожного з кандидатів, найбільше голосів набрали кандидатури Дериземлі А.В. та Яковишина Л.Г. А ще одним голосуванням ці кандидатури були затвердженні остаточно, як Почесні громадяни Чернігівщини.

Цього ж пленарного засідання депутати прийняли рішення «Про заснування обласної премії імені Григорія Верьовки» та «Про заснування обласної премії імені Левка Ревуцького». Зокрема, на першу із Премій можуть бути висунуті вокально-хорові, музичні, хореографічні колективи та їх керівники, які проживають і працюють в Чернігівській області і мають значний особистий внесок в збереженні та розвиток професійного та аматорського мистецтва на Чернігівщині. А Премія імені Левка Ревуцького є престижною творчою відзнакою в сфері музичного мистецтва, присуджується за видатні досягнення у культурно-освітній діяльності, створення умов для удосконалення та підвищення професійної майстерності артистів, музикантів, композиторів; розвиток та популяризацію музичного мистецтва Чернігівщини...Кожна із премій присуджується один раз на рік в розмірі 10,000 (десять тисяч) гривень.

Ще двома рішеннями депутати перейменували Новгород-Сіверське та Прилуцьке медичні училища в медичні коледжі Чернігівської обласної ради.

І це далеко не повний перелік нормативних документів, прийнятих сьогодні депутатами обласної ради. Окрім того, народні обранці затвердили рішення стосовно: кадрових питань; розпорядження та оренди комунального майна; встановлення та розподілу орендної плати; передання майна із спільної власності області в комунальну власність органів місцевого самоврядування; земельних відносин; видачі дозволів на розробку техдокументації із землеустрою, розглянули запити, заяви та звернення депутатів.

В роботі пленарного засідання взяли участь перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, керівники органів місцевого самоврядування та виконавчої державної влади Чернігівщини, відповідальні працівники виконавчого апарату обласної ради, представники громадськості та засобів масової інформації, повідомив Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

Станом на 9 грудня в Україні зафіксовано 12376 нових випадків COVID-19

Станом на 9 грудня в Україні зафіксовано 12376 нових випадків COVID-19 09:12

12 376 нових випадків COVID-19 зафіксовано в Україні станом на 9 грудня 2021 року. Зокрема, захворіли 1 078 дітей та 194 медпрацівники.

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми

За філіжанкою кави з Оленою Дмитренко журналісти та громадськість говорили про рік роботи обласної ради та інші важливі теми 09:00

8 грудня голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко провела зустріч у форматі "Кава з депутатом".

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:08

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 08 грудня по 8:00 09 грудня 2021 року

9 грудня - який день, свято та прикмети

9 грудня - який день, свято та прикмети 08:07

9 грудня відзначають Міжнародний день боротьби з корупцією, День вшанування жертв злочину геноциду, День єврейської книги, Всесвітній день техно-музики, у США – день ветеринарної медицини, День лами, День клоуна "Сумний Віллі" та день кондитерських виробів.