Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 5 липня, 21:55:53

З 1 жовтня запроваджується монетизація пільг. ВІДЕО

13.09.2019   10:28Агенцiя

З початку року в Україні діє механізм монетизації субсидій. На Чернігівщині житлові субсидії отримують 131,6 тисячі домогосподарств: готівкою — 103,4 тисячі, у безготівковій формі — 28,2 тисячі домогосподарств.

З 1 жовтня також стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Відтепер їх одержувачі самостійно обиратимуть, яким чином отримувати кошти державної допомоги – у готівковій чи безготівковій формі. Про це повідомив на пресбрифінгу директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін.

У безготівковій формі пільги призначатимуться в автоматичному режимі. Для цього АТ «Ощадбанк» вестиме персоніфікований облік пільговиків та коштів, що надходитимуть на їх рахунки (для кожного пільговика індивідуально). Банк здійснюватиме переказ коштів на рахунки надавачів комунальних послуг на підставі договорів, укладених між ними та банком.

«Ощадбанк» щомісяця інформуватиме пільговиків SMS-повідомленням (у разі наявності інформації про номер мобільного телефону) про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку та осіб з інвалідністю.

Пільговики, які бажають отримувати допомогу від держави готівкою, до 15 жовтня повинні звернутися до управління соцзахисту та написати відповідну заяву, де зазначити виплатні реквізити.

Виплата пільги готівкою здійснюється з початку опалювального (неопалювального) періоду шляхом перерахування органами соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку або через АТ «Укрпошта». Тобто кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.

До речі, Уряд розширив перелік банків, через які можна отримувати готівкою і пільги, і субсидії. На здійснення соціальних виплат наразі уповноважені 38 банків.

Олег Русін акцентував: громадяни, які мають пільги і отримують кошти у готівковій формі, зобов’язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги. У разі виникнення заборгованості понад місяць і якщо її сума перевищуватиме 20 неоподатковуваних мінімумів (340 гривень), виплата пільги з наступного опалювального (неопалювального) сезону буде здійснюватися вже у безготівковій грошовій формі.

 

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини