Частина українців ризикує залишитися без державної допомоги та пільг
Українцям, які отримують допомогу від держави належить перевірка. Це стосується навіть тих, хто отримує пенсії.

Чиновники проведуть верифікацію за допомогою автоматичної бази даних.
Під неї потраплять мільйони пенсіонерів, субсидіантів, студентів, матерів-одиначок.
Дана перевірка буде проходити в три етапи. Більш того, останній, може тривати ще три роки після того, як виплату скасували.
Яка ж інформація про людину буде зберігатися в реєстрі? Вона включає наступні пункти:
ПІБ, стать, дата і місце народження;
Паспортні дані та ІПН (якщо є);
місце реєстрації та фактичне проживання;
інформація з різних реєстрів (наявність нерухомості, машини, тощо);
скільки й де банківських рахунків відкрито і скільки коштів на них зберігається.
У разі, коли при отриманні пенсії дані були вказані неправильні або ж не правдиві, всі виплати можуть скасувати, більш того можуть змусити повернути їх державі.
Такий механізм працює досить просто. По-перше, чиновники, які знаходять порушення, передають інформацію органу, який проводив виплату. Вони у свою чергу перевіряють інформацію і приймають рішення про те, що гроші платили дійсно незаконно. В такому випадку порушник зобов'язаний повернути все «зайве» державі. Якщо ж відмовиться, то влада зможе через суд домогтися повернення матеріальної допомоги, яка виплачувалася незаконно. А також оплати судових витрат.
У зв'язку з цією ситуацією експерти радять пенсіонерам подбати заздалегідь про правдивість поданих даних в державну установу. Для цього потрібно вказувати інформацію про куплену машину, нерухомість і так далі.
Слід зазначити, що в Україні з 1 січня були значно підвищені пенсії близько 500 тис. військовим пенсіонерам. Більше того, приблизно 2 млн українців у зв'язку зі зростанням мінімалки повинні отримати надбавку. Також проведуть перерахунок пенсій для українців з великим стажем. Оскільки вони за законом мають право на виплату не менше 40% від мінімальної зарплати. Якщо говорити про 2018 рік, то це було 1489 грн, а з 1 січня 2019-го становить — 1669 гривень. Майже на 180 гривень більше.
https://ukr.media/politics/400916/
Останні новини Чернігівщини
До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46
За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).
“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45
Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.
Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21
Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.
Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39
На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.