Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 17:08:42

Асоціація “Ради Чернігівщини”: курс на інвестування АПК

04.11.2011   14:27

“Сучасний розвиток та досвід реалізації інвестиційних проектів у агропромисловому комплексі області” – саме за такою темою 3 листопада у Борзнянському районі відбулися збори обласної асоціації “Ради Чернігівщини”.

В їх роботі взяли участь голова обласної ради Анатолій Мельник, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Сергій Фесенко, заступник керуючого справами, начальник організаційного відділу Олександр Антоненко, начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, голови районних рад, представники засобів масової інформації. На правах господарів були голова Борзнянської районної ради Борис Силко та голова районної державної адміністрації Анатолій Дробот.

Відкриваючи збори в Борзнянській районній раді, Анатолій Мельник закликав членів асоціації – голів районних рад до активного ознайомлення та запозичення місцевого досвіду в реалізації інвестиційних проектів в сільському господарстві.

А запозичувати було що і, насамперед, в ТОВ “Борзна- Агроінвест”, керівник якого, депутат обласної ради Іван Іваній, ознайомив учасників зборів з роботою зерносушильного комплексу та борошномельного виробництва.

В селі Плиски учасники зборів ознайомилися з досвідом роботи ТОВ “Агросервіс” та “Плиски-Агро”, сільським пунктом пожежної охорони, з об’єктами соціально-побутової сфери Плисківської територіальної громади, відвідали новозбудовану церкву св. Михаїла, спортивний комплекс футбольного клубу “Єдність”, картинну галерею художника Миколи Ге, інші заклади, що прикрашають соціальну інфраструктуру села саме завдяки інвесторам.

Пленарна частина зборів відбулася у відреставрованому за рахунок інвесторів Плисківському Будинку культури. Підбиваючи підсумки їх роботи, Анатолій Мельник відзначив, що тема заходу актуальна і злободенна. Адже стосується найголовнішого – забезпечення соціально-економічного розвитку сільських територій. І основне – агропромислового виробництва, без якого селу просто не вижити. А вихід у цій ситуації поки що один – в залученні реалізації інвестиційних проектів в агропромисловому комплексі.

Від імені всіх членів асоціації, Анатолій Мельник щиро подякував голові районної ради Борису Силку та голові районної державної адміністрації Анатолію Дроботу за пред’явлену можливість ознайомитися із набутим у районі корисним досвідом.

– Ми переконалися, що на Борзнянщині є позитивні і цікаві напрацювання у справі залучення інвестицій. Яскравим цьому прикладом є очолюване моїм колегою, депутатом обласної ради Іваном Іванієм підприємство “Борзна-Агроінвест”. Нам було також приємно, що в районі є і такі керівники, як Олександр Попович, який одночасно очолює товариство “Агросервіс” і відомий в області та Україні футбольний клуб “Єдність”. Позитивний приклад підприємців-інвесторів ефективно запроваджує і директор товариства “Плиски-Агро” Валентин Бідний, наголосив виступаючий.

Він також акцентував увагу присутніх на запроваджених в області галузевих програмах, які мають інвестиційну складову. З метою активізації позитивних інвестиційних процесів обласною радою затверджено Програму інвестиційного розвитку Чернігівської області на 2011-2015 роки, яка має активізувати оптимальні механізми ефективного цільового використання фінансових та інвестиційних ресурсів.

Основні завдання програми – формування динамічної бази даних інвестиційно привабливих об’єктів та проектів, їх супровід, залучення інвестицій у розвиток економіки регіону з усіх можливих джерел. В числі головних напрямів інвестування визначено агропромисловий комплекс області, який має значний потенціал, спеціалізуючись на виробництві рослинницької та м’ясо-молочної продукції.

Та головне у цій справі, щоб при вкладені грошей в розвиток АПК інвестори не забували про людей, їх побут, соціальну сферу села, щоб працювали не тільки на себе, але й на користь громади, а це треба обов’язково передбачити при розробці нових профільних законів, зазначив виступаючий.

За ініціативи голови обласної ради районами будуть розроблені пропозиції щодо врахування інтересів сільських територіальних громад при розробці нового законодавства про розвиток сільського господарства та реформуванні земельних відносин в Україні, які будуть узагальнені і направлені на розгляд вищих органів державної влади.

У своєму виступі перед учасниками зборів перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, зокрема, спинився на деяких актуальних для сьогодення питаннях організаційно-інформаційної роботи органів місцевого самоврядування та на окремих аспектах діяльності Асоціації “Ради Чернігівщини”.

На підсумковому пленарному засіданні зборів асоціації також виступили начальник головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Анатолій Максак, голова Борзнянської районної ради Борис Силко та голова районної державної адміністрації Анатолій Дробот.

Як наголосив на завершення зборів асоціації Анатолій Мельник, усі зауваження та позиції висловленні в ході їх роботи, а також ті, що згодом надійдуть до обласної ради від районних рад, будуть не тільки узагальнені та надіслані розробникам нових законів, але й стануть темою окремої обласної наради. За результатами зборів прийнято відповідне рішення.

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.