Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 7 травня, 21:20:48

Завдяки втручанню органів прокуратури протягом поточного року поновлено права майже 3 тис. дітей

04.11.2011   12:50

Виходячи з конституційних засад охорони дитинства у поточному році на захист прав і свобод дітей прокурорами внесено понад 300 подань та приписів. До відповідальності притягнуто майже 400 посадових осіб. З них 19 – контролюючих органів.

На користь дітей відшкодовано понад 800 тис. грн. Поновлено права майже 3 тис. дітей. Порушено 20 кримінальних справ, з яких 18 вже направлено до суду, в тому числі 14 – за злісне невиконання батьками своїх обов’язків по догляду за дітьми (ст. 166 КК України).

Так, прокурором Новгород-Сіверського району порушено кримінальну справу стосовно громадянки С. Як встановило слідство, жінка всупереч рекомендаціям санітарних лікарів, які попереджали її про вміст у колодязній воді великої кількості нітратів, годувала свого новонародженого сина сумішами, приготовленими саме на цій неякісній воді, що призвело до отруєння дитини.

Суд визнав С. винною та засудив до 2 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік.

Встановлено ряд фактів злісного невиконання батьківських обов’язків, які тривалий час залишалися без реагування місцевої влади, правоохоронних органів з Семенівського району.

Зокрема, до кримінальної відповідальності притягнуто подружжя Н., яке протягом 6 років ухилялося від виховання своєї малолітньої доньки, обмежувало її у харчуванні, одязі, предметах першої необхідності, схиляли дитину до вживання алкоголю. А по досягненню 14-річного віку – до заняття проституцією.

Вироком суду батька і матір засуджено до 4 і 4,5 років позбавлення волі та позбавлено батьківських прав.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 144 нових випадки COVID-19

Виявлено 144 нових випадки COVID-19 18:07

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 травня в області зафіксовано 144 нових випадки COVID-19.

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині

СБУ припинила діяльність злочинців, які займалися рекетом на Київщині і Чернігівщині 14:41

Служба безпеки України припинила діяльність міжрегіонального злочинного угруповання, учасники якого причетні до скоєння тяжких злочинів.

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд

У Чернігові продовжують звільняти двори від незаконних гаражів та інших тимчасових споруд 14:27

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 6 травня визначений черговий перелік незаконно розміщених тимчасових споруд, які підлягають демонтажу.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–березні. ДОВІДКА 12:20

Підприємства області в січні–березні 2021 р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 9 млрд.грн.

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас

Чернігів: видання Інституту національної пам’яті передані на Донбас 12:12

5 травня у Чернігові в офісі регіонального представництва Українського інституту національної пам’яті в області передано чергову добірку видань Інституту нацпам’яті Юрію Косенку, голові правління громадської організації «Українська Ініціатива», для закладів культури та освіти Луганської і Донецької областей.