Вибори в області мають відбутися чесно, прозоро, законно
Робота в округах кандидатів-мажоритарників, їх протистояння та не завжди чесні технології, які, якщо не упередити, можуть призвести до відкритих конфліктів, підкуп виборців, небажання подекуди представників виборчих комісій працювати відкрито та контактувати зі спостерігачами — ці та інші особливості кампанії з позачергових виборів до Верховної Ради України обговорили на нараді в облдержадміністрації.
Виконувачка обов’язків голови облдержадміністрації Ірина Соломаха наголосила, що спільні скоординовані зусилля органів влади, правоохоронців та громадськості мають бути спрямовані на забезпечення права кожного виборця віддати свій голос за обраного кандидата та партію.
Для цього у шести округах області працюють окружні виборчі комісії, утворена 1091 дільнична комісія, куди передані попередні списки виборців та іменні запрошення. Уточнені списки на місцях отримають 18-го, а виборчі бюлетені — 18 та 19 липня.
Координатор у Чернігівській області Громадянської мережі «ОПОРА» Наталія Висіканець звернула увагу присутніх на необхідність забезпечити доступність виборчих дільниць для осіб з інвалідністю та людей похилого віку. Адже далеко не кожен з них погоджується голосувати на дому, багато хто самостійно добирається до місця волевиявлення, щоб особисто побувати у центрі подій.
Керівник ГО «Чернігівський центр прав людини» Олександр Підгорний акцентував на великій кількості «чорного піару», якою відзначаються нинішні вибори, випадках підкупу виборців та проведення передвиборчої агітації з порушенням законодавства. Ці факти зафіксовані громадськими активістами та передані на розгляд правоохоронних органів.
За інформацією заступника начальника управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в області Євгена Чепи, про порушення виборчого законодавства до поліції надійшло 142 заяви, складено 13 відповідних протоколів.
Для оперативного реагування на випадок правопорушень безпосередньо у день виборів у кожному з округів створено мобільні групи, у тому числі й зі спецпідрозділів МВС.
— Вибори в області мають відбутися прозоро та законно. Ми повинні забезпечити право кожного мешканця Чернігівщини безперешкодно здійснити своє волевиявлення, — підсумувала Ірина Соломаха.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:31
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Разом будуємо простір турботи для бізнесу у Чернігові: Регіональний офіс «Зроблено в Україні» та Офіс податкових консультантів об’єднують зусилля задля підтримки підприємців 10:24
У вівторок в Офісі податкових консультантів, що діє на базі Чернігівської ДПІ, відбулася презентація нового спільного сервісу Державної податкової служби України та Державної служби зайнятості. Участь у заході взяли підприємці-початківці, які отримали мікрогрант від служби зайнятості на відкриття бізнесу.
19 лютого: цей день в Україні і світі 08:36
День 1456 Російська агресія - Day 1456 Russian aggression
Вчинив підрив вибухівки на замовлення: поліція повідомила про підозру зловмиснику, причетному до вибуху в Чернігові 19:00
В ході документування з викриття причетних до підпалів і вибухів у Чернігові, поліцейські управління карного розшуку та слідчі слідчого управління обласної поліції встановили причетність мешканця Дніпропетровщини до підриву вибухівки на території приватного будинку.
Простір довіри без бар’єрів: у Прилуках діє Центр ментального здоров’я 18:56
Турбота про внутрішній стан в умовах сьогодення стала такою ж важливою, як і фізична безпека.Комплексну психосоціальну підтримку жителі Прилуцької громади можуть отримати в Центрі ментального здоров’я, що функціонує на базі центральної міської лікарні.