Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 4 грудня, 11:09:37

Соціальна тематика домінувала на вісімнадцятій сесії обласної ради

27.06.2019   08:44Агенцiя

26 червня відбулася вісімнадцята сесія обласної ради сьомого скликання, яку провів її голова Ігор Вдовенко.

У засіданні взяли участь в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Спочатку голова обласної ради Ігор Вдовенко поінформував присутніх, що обласна виборча комісія, в порядку заміщення депутата Артура Зінов'єва, який достроково припинив повноваження за власним бажанням, прийняла постанову про визнання обраним та зареєструвала депутатом обласної ради наступного за черговістю кандидата у виборчому списку обласної організації Політичної партії «Наш Край» - Петра Головача. Присутні на пленарному засіданні привітали Петра Головача з обранням його депутатом обласної ради, а голова обласної ради вручив йому депутатське посвідчення.

Потім за дорученням голови українського Парламенту Ігор Вдовенко вручив Грамоти Верховної Ради України кращим представникам Чернігівщини. За вагомий особистий внесок у розвиток сфери охорони здоров'я, надання кваліфікованої медичної допомоги, впровадження нових методів діагностики і лікування, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня медичного працівника Почесною Грамотою Верховної Ради України нагороджено лікаря з променевої терапії поліклінічного відділення з денним стаціонаром комунального некомерційного підприємства «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» обласної ради Аллу Шаталюк. Крім того, за вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти, плідну педагогічну діяльність, впровадження сучасних методів навчання і виховання підростаючого покоління, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Грамотою Верховної Ради України нагороджено директора державного професійно-технічного навчального закладу «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» Наталію Потєхіну.

Після урочистої частини депутати проголосували за порядок денний в цілому. Далі визначившись із питаннями, які були проаналізовані на засіданнях президії, простійних комісій, депутатських фракцій обласної ради, та, врахувавши зауваження, пропозиції народних обранців щодо включення або зняття з розгляду на пленарному засіданні, затвердивши часовий регламент пленарного засідання, народні обранці перейшли до прийняття рішень.

Ухваливши звіт про виконання обласного бюджету за І квартал 2019 року, в числі перших прийнятих депутатами рішень – питання, які стосуються учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих. Зокрема, внесено зміни до Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції Об'єднаних сил, членів їх сімей, бійців-добровольців у Чернігівській області на 2019-2023 роки. Це питання, внесене на розгляд пленарного засідання обласною державною адміністрацією, на виконання звернення депутатів обласної ради Валерія Куліча і Сергія Сергієнка, встановлює до Дня захисту дітей виплати одноразової матеріальної допомоги дітям осіб, які приймали безпосередньо участь в АТО, ООС, та мають статус членів сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни. Прийняття запропонованих змін дасть змогу надавати щорічно одноразову матеріальну допомогу у розмірі 5000 гривень.

У цьому році таку фінансову підтримку до 1 вересня отримають 75 дітей.

Окремими рішеннями надано в постійне користування земельну ділянку комунальній установі «Чернігівський обласний Центр комплексної реабілітації та обслуговування учасників бойових дій, членів їх родин та сімей загиблих» обласної ради та призначено на посаду директора вище зазначеного закладу Андрія Требуха.

Бурхливе обговорення та численні нарікання в сесійній залі викликала інформація заступника начальника Служби автомобільних доріг в області Віталія Значка щодо стану автомобільних доріг та підготовки до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 років. Народних обранців цікавив конкретний стан ремонту доріг місцевого значення, контроль руху великовагового транспорту, розчистка територій обабіч автомобільних трас, а також принципи розподілу коштів на облаштування територіальних шляхів та утримання працівників Служби автомобільних доріг в області. Відповідаючи на численні запитання депутатів, Віталій Значко відмітив скорочення фінасування на ремонт та утримання доріг. За його словами, якщо у 2017 році на вищезазначені цілі було виділено 846 млн грн, то в поточному році – 590 млн грн, із них 300 млн грн на ремонт 13 об'єктів, решта на утримання доріг. За таких умов основний вид робіт - це ямковий ремонт.

Заслухану інформацію депутати взяли до відома та вирішили провести зустріч, на якій представники Служби автомобільних доріг в області прозвітують про виконання депутатських доручень стосовно ремонту шляхів.

При внесенні змін до рішення обласної ради від 19 червня 2015 року «Про схвалення проекту перспективного плану формування територій громад Чернігівської області» виникла дискусія, викликана протистоянням представників громад села Малківка та Заїзд Прилуцького району довкола створення ОТГ. Відстоюючи принцип добровільного об'єднання та право на самовизначення, одні сільчани висловлювалися за приєднання до територіальної громади Прилук, інші ж за об'єднання в Сухополов'янську ОТГ.

Заслухавши полярно протилежні думки, не вдалося прийняти компромісне рішення з цього питання, яке б задовольнило усіх представників громад.

Тому, аби не гальмувати процедуру утворення інших об'єднаних громад Чернігівщини, депутати затвердили рішення в цілому і доручили профільній постійній комісії обласної ради створити робочу групу із фахівців у сфері проведення реформи децентралізації, громадських організації та спільно із представниками громад проаналізувати усі аргументи та переваги об'єднання з тим чи іншим центром і на наступну сесію обласної ради подати проект консолідованого рішення.

Зміни до перспективного плану формування територій громад області вже вносилися шість разів. Остання редакція проекту була не повністю затверджена Кабінетом Міністрів України. Територія області охоплена затвердженим планом на 98,23 %. Не було включено Дідовецьку сільську територіальну громаду, до складу якої згідно з проектом плану мало увійти 13 сільських рад Прилуцького району.

Крім того, станом на 20 червня поточного року завершили процедуру об'єднання Вихвостівська, Киїнська, Хмільницька, Добрянська об'єднані територіальні громади, які не визначені перспективним планом. Також на сьогодні розпочато процедуру об'єднання Яблунівською, Сухополов'янською, Киселівською, Талалаївською громадами, які також не визначені перспективним планом.

Оскільки Кабінет Міністрів України може визнати об'єднану територіальну громаду спроможною за умови її утворення в порядку, затвердженому Законом, навколо населеного пункту, визначеного перспективним планом формування територій громад, тому до плану були включенні зазначені зміни.

Крім того, розпочато процедуру приєднання Боровиківської сільської ради до Гончарівської ОТГ (схвалено рішення про надання згоди на приєднання). Для завершення процедури приєднання необхідно внесення змін до перспективного плану.

Наступними рішенням сесії внесенно зміни до регіональних програм, які стосуються відзначення державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед Чернігівською областю, здійснення представницьких та інших заходів на 2018-2022 роки, розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 роки, інвестиційної, зовнішньоекономічної та виставково-ярмаркової діяльності області на 2016-2020 роки, охорони навколишнього природного середовища області на 2014-2020 роки.

Зміни до обласної Програми розвитку фізичної культури та спорту Чернігівської області на період 2017 – 2020 років викликані там, що у прийнятій у 2016 році Програмі не було передбачено фінансування збірної команди області з резервного спорту. Тож оновленим рішенням буде здійснюватися фінансування збірної команди з липня цього року на загальну суму 1907 тис. грн (у 2019 році – 611 тис. грн, у 2020 році – 1296 тис. грн). Цим же рішенням передбачено стипендії провідним спортсменам Чернігівщини - кандидатам на участь в Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських іграх.

На виконання статті 19 Закону України «Про запобігання корупції» затверджена нова редакція Антикорупційної програми Чернігівської обласної ради на 2019-2020 роки.

Суспільно важливим для вирішення соціальних проблем адаптації, підтримки нужденних людей, а саме бездомних та малозабезпечених осіб, що опинилися в кризовій ситуації, є ухвалення обласною радою питання про передачу майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області в безоплатне користування (позичку).

Цим рішенням передано майновий комплекс структурного підрозділу (відділення №3) комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня», що розташований у с. Левоньки Чернігівського району, громадській організації "Чернігівський центр соціальної адаптації бездомних та безпритульних", що з 2009 року надає допомогу, які опинилися в складній життєвій ситуації, а також особам, які звільнилися з місць позбавлення волі.

Серед іншого, більшістю голосів затверджено низку рішень щодо управління об'єктами комунальної власності, збільшення статутного капіталу комунальних підприємств, затвердження передавальних актів та нормативу відрахувань до обласного бюджету частини чистого прибутку комунальних комерційних підприємств обласної ради, погодження надання дозволів на користування надрами, розроблення технічної документації, розподілу орендної ставки, надання в постійне користування земельних ділянок, використання природних ресурсів, внесення змін до додаткового переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на поточний рік, щодо приведення існуючого поділу лісів на категорії тощо.

У числі прийнятих документів – рішення пов'язані із реорганізацією та перетворенням комунальних закладів охорони здоров'я у комунальні некомерційні підприємства. Рішеннями обласної ради призначено на посаду начальника обласної рятувально-водолазної служби Євгена Зибка та продовжено дію контракту з директором комунального закладу «Організаційно-методичний центр контролю та технічного нагляду закладів культури і туризму» обласної ради Олександром Стельмахом.

Рішенням сесії народні обранці ухвалили Звернення до керівництва держави, правоохоронних та інших контролюючих органів щодо ліцензії на право зберігання пального; стосовно передачі із державної власності у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області цілісного майнового комплексу державного підприємства «Чернігівторф»; щодо внесення змін до порядку призначення керівників обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

Депутатами підтримано запити своїх колег Миколи Дейкуна, Олега Калиняка та Сергія Охонька, у яких порушено питання щодо покращення матеріально-технічної бази комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер», фінансування виконання робіт з капітального ремонту автошляхів між населеними пунктами районів області.

Загалом на пленарному засіданні розгянуто близько сотні питань порядку денного та, із врахуванням зауважень і пропозицій депутатів, обласною радою прийнято відповідні рішення.

На завершення пленарного засідання голова обласної ради Ігор Вдовенко подякував присутнім за роботу та привітав з прийдешнім Днем Конституції України, повідомив Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини