Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 лютого, 23:33:25

Чернігівщина: перший вирок у кримінальній справі щодо виносу бюлетеня

13.06.2019   11:28Агенцiя

Незаконне використання виборчого бюлетеня на чергових виборах президента 31 березня 2019 року для мешканця Чернігова завершилось штрафом в 1700 гривень.

Таке рішення 27 травня виніс Новозаводський районний суд міста Чернігова, який на відкритому засіданні розглянув кримінальне провадження стосовно спроби приховати і винести бюлетень з виборчої дільниці №741074 одномандатного виборчого округу №206.

В тексті вироку, зокрема, зазначено, що 31 березня, приблизно о 18 годині вечора, обвинувачуваний,  «перебуваючи у стані алкогольного сп`яніння, знаходячись в приміщенні виборчої дільниці №741074 одномандатного виборчого округу №206 в м. Чернігів, що розташоване за адресою: провулок Коцюбинського, 4, використовуючи своє право громадянина України на участь у виборах президента України, отримав під підпис у члена дільничної виборчої комісії виборчий бюлетень … зайшов до кабіни для таємного голосування, де, переконавшись, що за його діями ніхто не спостерігає, керуючись особистими мотивами, діючи умисно з метою приховування виборчого бюлетеня, розірвав його, згорнув та сховав під куртку… та у порушення ст. 76 Закону «Про вибори Президента України», не реалізовуючи своє право вибору, вийшов з приміщення виборчої дільниці, тим самим приховавши вказаний бюлетень.»  На виході з дільниці його затримали працівники поліції.

Обвинувачений повністю визнав свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.158-1 КК України. Враховуючи щире каяття правопорушника,  суд призначив покарання у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 грн.

Громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області Олена Рогова зауважила:

«Вчинення вказаних дій є кримінальним правопорушенням та підпадає під  ст. 158-1 Кримінального Кодексу України  «Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз».  Передбачене покарання - штраф від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років. Як бачимо, суд призначив  покарання  у мінімальному розмірі. Сподіваємось, цього буде достатньо для попереджання вчинення подібних злочинів у подальшому.»

ОПОРА нагадує, що за час проведення кампанії на виборах президента України поліція Чернігівської області склала 6 адміністративних протоколів щодо притягнення осіб до адміністративної відповідальності, у тому числі два протоколи за зверненням представників Громадянської мережі ОПОРА.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині викрито схему викрадення та збуту пального, призначеного для потреб оборони 17:27

Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області та ГВЗВВБ «Центр» ДПС України викрито схему незаконного викрадення палива, яке належало одному з прикордонних підрозділів Чернігівської області.

Сонячна енергетика для медичних закладів: Чернігів і Rotary Club продовжують співпрацю 16:49

5 лютого Чернігів відвідали представники Rotary Club «Kyiv–Capital» — партнери Чернігівської міської територіальної громади, за підтримки яких уже реалізовано важливий соціальний проєкт та триває підготовка до впровадження наступної ініціативи.

Чернігівщина реалізує Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»: підбито підсумки моніторингу за 2025 рік 14:47

Відбулося чергове засідання Коаліції «Чернігівщина 1325», ключовою темою якого став моніторинг виконання Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року в Чернігівській області у 2025 році.

6 проєктів Чернігівщини відібрано для фінансування в межах Програми відновлення України III (транш В) 09:43

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін провів засідання Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів в рамках

Генеральний секретар НАТО ознайомився з роботою об’єкту енергетики та пункта незламності в Чернігові 09:42

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте з офіційним візитом на Чернігівщині. Він оглянув один з енергооб’єктів у регіоні, який зазнав ворожих ударів. Також ознайомився з роботою пункта незламності.