Співпраця з польськими гмінами сприятиме зміцненню українського самоврядування
Як польський досвід самоврядування може бути корисним для розвитку українських територіальних громад?
![руки](/uploads/61-m.jpg)
руки
Про це можна буде дізнатися від войтів та бурмістрів Підкарпатського та Малопольського воєводств, що належать до Асоціації гмін басейну річки Віслока. 13 – 18 травня вони відвідають Чернігівщину з візитом, що отримав назву “День Європи – 2019: співпраця польських гмін та українських територіальних громад для зміцнення місцевого самоврядування”.
Насамперед польські самоврядовці відвідають з екскурсією будівлю Верховної ради України, пам’ятки історії та культури в м. Києві. Далі відбудеться серія візитів до об’єднаних територіальних громад області (Кіптівської, Менської, Сновської, Корюківської, Батуринської та Плисківської) та міста Славутич. Войти та бурмістри зустрінуться з представниками органів місцевого самоврядування та громадськими активістами, оглянуть об’єкти промислової та соціальної та інфраструктури, ознайомляться з туристичними “родзинками” регіону.
Представники польської делегації та їхні українські колеги обговорять напрямки та форми можливої співпраці під час конференції “Реалізація проектів регіонального розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва: польський досвід”. Конференція проходитиме 14 травня за адресою: м. Чернігів, просп. Миру 43, будинок засідань Чернігівської обласної ради, ІІІ поверх, конференц-зал (час: 11.45 – 13.00). 17 травня в Батурині очікується підписання договорів про співробітництво між польськими гмінами та територіальними громадами Чернігівщини.
Заходи організовуються Сіверським інститутом регіональних досліджень у співпраці з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, територіальними громадами області та Департаментом інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації.
За довідками, будь ласка, звертайтесь до:
Володимир Бойко
+38098 1119353
volodimir.boyko@gmail.com
https://www.facebook.com/profile.php?id=1158486491
Дмитро Казіміров
+38063 9798184
dvk_dm@ukr.net
https://www.facebook.com/dmytro.kazimirov
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.