Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 квітня, 23:27:07

Відбувся круглий стіл-обговорення на тему "Другий тур виборів Президента України"

17.04.2019   12:22Агенцiя

На обговорення були винесені такі питання: – основні характеристики ІІ туру виборів президента; – що найбільше впливає на вибір громадян; – можливі загрози перед ІІ туром виборів.


«Провівши перший тур, країна засвідчила свою можливість проводити вибори демократично, що було високо оцінено багатьма спостерігачами попри всі прогнози, цей рівень хотілося б втримати і у другому турі виборів, де вибір громадян має бути усвідомленим, а щодо дебатів, які мають бути важливими для кожного кандидата, то саму їхню ідею дискредитовано, змінено акценти та підмінено поняття, але ж все одно законодавство передбачає ці дебати в п’ятницю перед виборами, – розпочав захід народний депутат України Олександр Черненко, – стосовно можливих загроз, то на Чернігівщині ДВК сформовані, 6840 заяв виборців (що співпадає з попередніми даними) про зміну місця голосування подано, а я, як представник одного кандидата, закликаю людей голосувати розумом, а не емоціями і розуміти ціну свого голосу».

Представник ГО «Центр тактичного навчання СОТА» Олександр Мезенцев вважає, що перший виборчий тур пройшов красиво, без використання адмінресурсу, хоча підготовка до другого туру, на його думку, вже стає фарсом, стосовно дебатів, то вони потрібні, хоча одна з команд кандидатів й уникає гострих питань, при цьому Європа зараз почала з підозрою дивитися на нас, тому хотілося б, щоб другий тур пройшов законно та спокійно.

Волонтер, голова Чернігівського підрозділу Всеукраїнського ГО «Об’єднання добровольців», керівник Центру допомоги учасникам АТО в Чернігівській області Світлана Здор зазначила, що перший тур виборів пройшов напрочуд спокійно, що показало демократичність нашої країни, зараз у нас стоїть вибір, де ми можемо втратити усі здобутки, особисто ж вона зробила свій вибір, але боїться за майбутнє країни і хоче, щоб виборці чітко знали, за що вони голосують та віднеслися з відповідальністю за власний вибір.

Волонтер, спеціаліст фінансового відділу УСБУ в Чернігівській області Світлана Дрозд висловила радість з того, що наші виборці віднеслися відповідально до першого туру, а у другому турі варто зробити розумний вибір на довготривалу перспективу, бо наразі (на думку пані Світлани) багато реформ ще не завершено і їхня реалізація може перерватися, при цьому якщо один кандидат має свою програму, то інший нічого конкретного не заявляє, але ж хочеться, щоб нашу країну сприймали серйозно у світі, тому жінка закликає виборців зробити відповідальний вибір.

Учасник АТО Сергій Стеценко порівняв оснащення територіальної оборони в 2014 та 2018 роках (сам він брав участь у фомуванні територіальної оборони Чернігова в 2014 році – мав для захисту мостів кулемет РПК та 2 «магазини»), бо вважає, що зараз військове оснащення покращилося, і армія теж поступово отримує краще озброєння (ракетні комплекси Стугна-П, Javelin, Вільха тощо), а тому при виборі президента слід пам’ятати, що народ обирає й головнокомандуючого, і громадяни (за його переконаннями) мусять свідомо та розумно проголосувати у другому турі президентських виборів.

Громадський активіст Юрій Паперний дуже сподівається на пана Зеленського (що до дня голосування він доповість людям про свої плани на майбутнє та розкриє склад своєї команди) та на нинішнього президента (стосовно здійснення на практиці своїх обіцянок та завершення розпочатих реформ, особливо в адміністративно-територіальному устрої), з іншого ж боку навіть за нового президента і його спроб змінити щось в країні, це, на думку пана Юрія, буде неможливо без змін у парламенті, бізнесі, силових структурах та громаді в цілому, тому він врешті сподівається на позитивні зміни, які він очікував у 2014 році.

Громадський діяч Сергій Соломаха, заперечив вислови спікерів про те, що вибори скрізь пройшли демократично і без порушень, адже він був свідком кількох порушень та некомпетентності членів виборчих комісій (багато протоколів оформлені не зовсім законно, а велика кількість бюлетенів виявлялася недійсними), тому, на його думку, варто представникам ЗМІ та іншим активістам прослідкувати за проходженням другого туру виборів, бо якщо така ситуація не зміниться на краще, то нічого гарного з цього не вийде.

Представник ГО «Єдина родина Чернігівщини» Любов Ярошенко повідала, що її син загинув на сході країни, куди пішов добровольцем, також вона висловила непорозуміння з того, чому наш народ легко піддається «зомбуванню» та не розуміє своїх дій (бо чує від людей різні думки й вислови), чому історична пам’ять народу швидко стирається і герої швидко можуть стати ворогами, тому вона вважає, що громадяни мають зробити свій свідомий вибір у другому турі.

Громадський діяч Ігор Ушкевич переконаний, що змін боятися не треба, адже вони призвели й до незалежності країни, а оскільки все ж таки з’явився новий кандидат у президенти, то це означає, що люди дали владі країни «червону картку» недовіри, при цьому президент Порошенко (якого називали успішним дипломатом) не виконав свою обіцянку завершити війну за тиждень.

Керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов повідав, що вибори оголили ряд законодавчих та інших прогалин, для усунення чого можливе запровадження європейської практики, але головною проблемою він вважає низьку оплату праці членів виборчих комісій від держави (порівняно з платнею від кандидата), при цьому він відмітив зменшення впливу адміністративного ресурсу на категорію «вразливих виборців», але про справедливість цієї заяви ще покаже другий тур виборів.

Керівник Чернігівського Центру Прав Людини Олександр Підгорний відмітив, що проект «Слуги народу» був дуже вдалим і приніс фінансові та політичні дивіденди, тоді як команда діючого президента сподівалася на друзів, які його підвели, при цьому заплановані реформи пройшли не так вдало, як планувалися, але прикро, що наш народ не повністю розуміє, що президент має обмежені повноваження і не може впливати на все в країні, тому він має надію, що законні дебати дадуть повноцінне розуміння про програми кандидатів, а другий тур виборів пройде законно, хоча наше майбутнє залежатиме більше від парламенту, який після виборів президента лишається незмінним.

Завершила захід депутат Чернігівської міської ради Регіна Гусак, котра закликала людей дотримуватися культурної поведінки до і після виборів, а вона сама, як представник сфери інклюзивної освіти, підтримує діючого президента, бо саме за його правління вона побачила найбільшу підтримку інклюзії в країні і Чернігові.   


Прес-центр «Чиста Політика»

Останні новини Чернігівщини

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості

До уваги платників податків, що звертаються за отриманням Довідки про відсутність заборгованості 16:25

Головне управління ДПС у Чернігівській області у зв’язку із наявністю значної кількості типових помилок при оформленні платниками Заяв про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, повідомляє таке.

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині

За матеріалами СБУ винесено вирок бойовику «днр», який воював проти Сил оборони України на Донеччині 16:23

За матеріалами СБУ до 15 років позбавлення волі засуджено бойовика «днр», який брав активну участь у бойових діях проти Сил оборони України на боці російських найманців.

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems

Чернігівців запрошують на безоплатний курс із кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems 16:11

В Україні відкрили набір на безоплатний онлайн-курс з основ кібербезпеки від міжнародної компанії Cisco Systems, лідера в галузі мережевих технологій. Курс запускають у партнерстві з освітньо-культурною мережею Гончаренко центр, а навчання стартує 15 квітня.

Співпраця з містами-побратимами та візит до американського Вайт-Плейнс 16:04

Зміцнення та розвиток партнерських зв'язків. Депутатка Чернігівської міської ради Юлія Лобачова під час поїздки до Сполучених Штатів Америки відвідала Вайт-Плейнс – місто-побратим Чернігова.

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила 37 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 11:21

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини