Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 серпня, 15:45:56

Відбулося чергове засідання оперативного штабу з питань захисту прав землевласників та представників аграрного бізнесу

10.04.2019   09:35Агенцiя

Засідання обласного антирейдерського штабу провів заступник голови штабу – начальник головного територіального управління юстиції в Чернігівській області Олег Трейтяк.


Він поінформував присутніх, що з початку року до Управління не надходило повідомлень щодо порушення чинного законодавства, які б могли вплинути на права як представників аграрного бізнесу, так і землевласників та землекористувачів.

Також протягом першого кварталу крім засідань штабу, в районах активно працюють мобільні консультативні групи, фахівці яких надають ґрунтовні роз'яснення щодо земельних питань. Людей в районах хвилюють питання щодо можливості розпорядження землями колективної власності, орендарі цікавляться можливістю оренди та розпорядження землями, що знаходяться під лісосмугами та польовими дорогами тощо.

На засіданні штабу обговорено також актуальні питання законодавства щодо розпорядження землями колективної власності та інші питання у сфері земельних відносин. Зокрема, з 1 січня 2019 року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні».

Новим Законом розширено можливості органів місцевого самоврядування і врегульовано:
• передачу земель колективної власності ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств до комунальної власності;
• можливість завершення допаювання до 2025 року сільськогосподарських угідь з обов'язковою передачею несільськогосподарських угідь у комунальну власність;
• можливість місцевих рад звертатись до суду із заявою про передачу земель до комунальної власності в порядку визнання майна безхазяйним. Це стосується як сільськогосподарських, так і несільськогосподарських угідь, якщо до 2025 року такі рішення колишніми членами колективних сільськогосподарських підприємств не будуть прийняті.

Законом також віднесено лісосмуги до земель сільськогосподарського призначення і врегульовано їх передачу в оренду. Громада може створити комунальне підприємство і закріпити лісосмуги у постійне користування. Це дозволить зберегти їх від знищення.

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08

Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.

У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27

У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».

Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35

Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.

Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54

З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.

Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02

Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини