На Чернігівщині буде розроблено регіональну Стратегію–2027
На останній сесії обласної ради прийнято рішення розпочати розробку Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки.
Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено склад Керівного комітету та робочої групи з підготовки пропозицій до проектів цих документів.
На першому етапі розробки Стратегії–2027 буде проведено соціально-економічний аналіз, щоб виявити, які конкурентні переваги і потенціал для інновацій має наша область. На основі цих переваг буде вироблено спільне бачення щодо майбутнього Чернігівщини: визначено пріоритети регіонального розвитку – так звані «точки росту», які стануть основою економічного зростання регіону.
Важливим є діалог усіх зацікавлених сторін – влади, бізнесу, науки і громадськості. Без такої співпраці складно визначити та реалізувати ті проекти, які дійсно сприятимуть розвитку пріоритетних сфер області і дадуть економічний ефект у найближчій перспективі. Адже основними принципами побудови стратегії є комунікація і довіра.
Тому до складу робочої групи увійшли як представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, так і науковці, підприємці, представники громадського сектору.
Одна з особливостей Стратегії–2027 – її розробка на засадах смарт-спеціалізації. До цього вже залучені зовнішні експерти. Так, наприкінці березня на базі Агенції регіонального розвитку Чернігівської області за ініціативи Українського інституту міжнародної політики відбулося обговорення переваг застосовування смарт-спеціалізації при розробці Стратегії сталого розвитку області.
Читати також: Область впроваджуватиме смарт-спеціалізацію
Вагомою складовою на усіх етапах підготовки проекту Стратегії–2027 також є допомога фахівців Директорату регіонального розвитку Мінрегіону та експертів групи радників з впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою».
Довідково. Смарт-спеціалізація – підхід, що передбачає аргументоване визначення суб’єктами регіонального розвитку в рамках регіональної стратегії окремих стратегічних цілей та завдань щодо розвитку видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал з урахуванням конкурентних переваг регіону та сприяють трансформації секторів економіки в більш ефективні.
За матеріалами Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.