Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 грудня, 21:56:31

Ми – команда президента. ВІДЕО

26.02.2019   17:03Агенцiя

26 лютого у прес-центрі «Чиста політика» відбулася прес-конференція на тему «Ми – команда президента».

Захід був присвячений підтримці курсу змін в країні, започаткованих чинною владою. Ці реформи мають підтримку серед діячів різних сфер, і тому в цей день за одним столом зібралися люди, які поділяють проєвропейські цінності та хочуть бачити Україну успішною державою.

Захід розпочав головний лікар КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» Микола Дейкун, який заявив, що наша країна почала ставати справді незалежною за час діяльності нинішньої влади і взяла курс на зміни та реформування (що особливо близько пану Миколі, адже відбулася, зокрема, і медична реформа), що має бути продовжено й надалі разом з курсом на Євросоюз та НАТО, а тому він підтримує нинішнього президента.

Продовжила прес-конференцію генеральний директор заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва, котра зазначила, що фахово вже багато років займається історією України (котра постійно була кимось поневолена), але 2014 рік став переломним, і прогресивні громадяни (до яких себе відносить і пані Наталія) розуміють, що європейські стандарти забезпечать процвітання країни, а вражаючі реформи (зокрема, в армії) дають позитивний результат, а тому жінка підтримує президентський курс.

– Зміни в нашій країні повністю співпадають з моїм світоглядом і я переконаний, що українці є європейською нацією і наше місце в Європі (куди ми прагнемо з 90-х років), а оскільки по роботі я часто спілкуюся з молоддю, то основною ідеєю тут є те, що ми маємо збудувати Європу в Україні, переймаючи позитивний європейський досвід, – повідав ректор Ніжинського державного університету імені М.В. Гоголя Олександр Самойленко, – оскільки сам ціную в політиках патріотизм, професійність і порядність, то я глибоко переконаний, що саме ці риси притаманні сьогоднішньому керівництву країни, а як освітянин, хотів би звернути увагу ще й на реформування освіти в Україні, що розширює можливість і світогляд студентів та має перспективи для змін в країні на краще.

«Українці завжди були вільною нацією, тому на сьогодні маємо реформування, результати від якого зможемо побачити не одразу, а я підтримую політику нашого уряду, особливо територіально-адміністративну реформу, адже дійсно місцеві кошти мають лишатися в регіонах (вже зараз, відвідуючи різні ОТГ, можна бачити позитивні зрушення в громадах), стосовно виховної роботи теж можна відмітити плюси (наприклад, стала популярною гра «Сокіл»/«Джура», побудована на козацьких засадах), – зауважив директор Центру національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді Петро Степовик, – тому я підтримую наш уряд і діючого президента».

– Нинішнє реформування освітня значно відрізняється від попередніх, бо має фінансову підтримку на найвищому рівні, а Нова українська школа – це ключова реформа, яка має на меті створення школи, у якій би було цікаво вчитися дітям, при цьому пріоритетним напрямком є інклюзивна освіта (де Чернігівщина є в авангарді), – переконана директор Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва Ірина Мельниченко, – нині Україна знаходиться на «історичній переправі», на якій, як кажуть, «коней не міняють», а тому варто підтримати нинішню владу.

«З подивом для себе зробив висновок восени минулого року, що я підтримую курс реформ діючої влади, де «трьома китами» є оборона, економіка та право, а тому реформи є невідворотними, хоча й болісними, стосовно ж реформування правової системи, то сподіваємося на позитивне завершення цього процесу (до речі, приємна новина – антикорупційний суд вже зареєстровано, як юридичну особу), – розповів адвокат Сергій Хоменко, – тому підтримую усі реформи в державі, які, можна сказати однозначно, працюють і здійснюються».

Завершив захід військовий капелан Євген Орда, який підтримує курс президента, бо з першого дня був на фронті і бачить, як за останні роки розвивається й зміцнюється українська армія (котра до цього занепадала).

Після цього спікерам було поставлено кілька питань:

– Що є «свідомим вибором» і як ним користуватися?

– Свідомий вибір – це глибокі переконання в тих діях, які може реалізувати певний кандидат, з програмами яких можна ознайомитися. Громадяни, маючи певні симпатії чи антипатії, можуть оцінити діяльність кандидатів та порівняти це зі своїми надіями й прогнозами на майбутнє.

– Як в результаті децентралізації змінилися відносини між центральною владою та громадами?

– Зараз фінансові питання, в принципі, вирішені, але територіальні питання ще в процесі. В Європі (наприклад, у Польщі) ця реформа пройшла успішно, тому очікуємо, що кошти громад будуть залишатися для потреб самих ОТГ, де краще розуміють, куди їх витрачати. Сподіваємося, що, наприклад, Куликівська ОТГ, стане найуспішнішим прикладом реформування. Але при цьому багато чого залежить і від компетенції кадрів, яких часто не вистачає на місцях. Тому обирати слід тих людей, які не лише обіцяють, а й щось роблять… 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!»

У Чернігові нагородили переможців конкурсу «Молодь! Армія! Країна!» 18:09

Урочистості відбулися символічно напередодні святкування 30-ї річниці дня створення Збройних Сил України в Чернігівському обласному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки, який і є організатором конкурсу.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 386 нових випадків COVID-19 18:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 4 грудня в області зафіксовано 386 нових випадків COVID-19.

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна

#МарЛені. Зустрічі реальна та віртуальна 17:59

3 грудня шевченківці мали щасливу можливість знову зустрітися з чернігівськими глядачами, аби представити ще одну прем’єрну виставу «МарЛені», поставлену заслуженим артистом України Андрієм Бакіровим за мотивами п’єси сучасної німецької літераторки Теа Дорн.

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова

Помолилися за 6-х загиблих у листопаді Захисників України та померлого кіборга з Чернігова 17:56

2 грудня, у перший четвер місяця, у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України в Чернігові проведено панахиду за воїнами, які у листопаді цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі»

Х міжнародна конференція «Розумовські зустрічі» 12:07

Якою стала Україна за 30 років незалежності; здобутки та виклики для територіальних громад після завершення об’єднавчих процесів у 2020 р.