Справу "Савченко - Рубана" про підготовку теракту хочуть перенести зі Слов’янська в Чернігів
Генеральна прокуратура просить перенести розгляд справи «Савченко — Рубана» зі Слов'янського суду в Чернігів.
![]()
За законом, для забезпечення оперативності та ефективності до початку судового розгляду у виняткових випадках розгляд справи можна передати до іншого суду — за місцем проживання більшості свідків. У прокуратурі зазначають, що більшість свідків у цьому кримінальному провадженні проживають на території Чернігівської області.
«Враховуючи викладене, до Верховного суду подано клопотання про направлення кримінального провадження з одного суду, Слов’янського міськрайонного суду Донецької області, до іншого — одного з судів Чернігівської області», — пояснили в прокуратурі.
У кінці січня адвокат АО Barristers Олександр Тананакін повідомив, що справу «Савченко — Рубана» будуть розглядати в суді Слов'янська. Адвокат: Справу «Савченко — Рубана» розглядатимуть у Словʼянську Дата розгляду була невідома. 29 січня визначили колегію суддів, які розглядатимуть справу. Її очолить суддя Сергій Пронін.
Савченко затримали 22 березня у Верховній Раді після того, як парламент зняв з неї недоторканність. Її разом з головою організації «Офіцерський корпус» Володимиром Рубаном звинувачують у підготовці захоплення державної влади, а також у посяганні на життя державного діяча, підготовці теракту, сприянні терористичній організації та незаконному поводженні зі зброєю.
У середині грудня минулого року Савченко і Рубану визначили термін для ознайомлення з матеріалами справи Савченко і Рубану призначили крайній термін для ознайомлення зі справою — до 20 січня 2019 року.
Останні новини Чернігівщини
В Чернігівському районі під час пожежі загинули троє людей: поліція розслідує обставини трагедії 14:50
9 лютого до поліції надійшло повідомлення про пожежу в одному з домоволодінь в селищі Ріпки Чернігівського району.
У Чернігові викрито групу медиків, які оформлювали фіктивну непридатність до служби 14:47
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організованого злочинного угруповання медиків, які налагодили корупційну схему ухилення від мобілізації
Надзвичайні події в області за останню добу 11:43
Протягом минулої доби зареєстровано 1 надзвичайну ситуацію та 7 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж та 1 іншу подію. Внаслідок надзвичайної ситуації та небезпечних подій загинули 4 особи.
У 2025 році ПРООН допомогла Чернігівщині розчистити майже 14 тисяч тонн завалів 11:42
У минулому році розчистити майже 14 тисяч тонн завалів допомогла Чернігівщині Програма розвитку ООН (ПРООН). Організація за фінансування Уряду Японії провела демонтаж пошкоджених будівель, розчищення територій і сортування відходів у трьох громадах області. Зокрема, було охоплено 57 локацій в Чернігівській, Іванівській та Куликівській ТГ. При цьому демонтовано 46 будівель і розчищено 11 громадських просторів.
10 лютого: цей день в Україні і світі 08:48
День 1448 Російська агресія - Day 1448 Russian aggression