Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 00:57:42

“Міні-рефрендум” по Ялівщині в Чернігові перетворився на політично-агітаційний майданчик

27.07.2012   15:03Агенцiя

Близько двох сотень людей прийшли сьогодні в Чернігівську міську раду взяти участь у так званому “міні-референдумі”, що був організований громадською організацію Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень

Пересічний громадський захід пере творився в глобальне протистояння та трибуною для політичних заяв.

Як все починалося

Чернігівська громадська організація Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень реалізував проект “Реформа інституту місцевого референдуму” який полягав в обговоренні нового проекту закону “Про місцевий референдум”. Реалізація проекту відбувалася за підтримки чернігівського міського голови – повідомлялося в анонсі.

В рамках проекту було проведено низку круглих столів, експертних опитувань, обговорень. Фінальним етапом проекту мало стати проведення моделювання референдуму на місцевому рівні (така собі гра в референдум) для роз’яснення громаді механізмів цього виду прямої демократії.

Тож Поліським фондом було спочатку призначено проведення такого міні0референдуму на 17. 00 26 липня в приміщенні міської ради. Щоправда про перелік питань, які будуть виноситися на “референдум” ніхто не повідомив. Виявилося, що одним з цих питань буде таке болюче на сьогодні питання статусу Ялівщини.

Зранку 26 липня дату і час проведення “міні-референдуму” було перенесено на 10.00 27 липня .

В цей же день ближче до обіду на чернігівському сайті “Високий Вал” з’явилося повідомлення, що в міській раді хочуть таємно вирішити долю Ялівщини.

Звичайно, це мобілізувало як захисників Ялівщини(які виступають за надання території статуту РЛП) так і політичних противників міського голови Олександра Соколова – прихильників бютівція Валерія Дубіля, які піднімають тему РЛП в протистоянні з Соколовим.

Як відомо, Дубіль і Соколов є основними суперниками по 205 виборчому округу на майбутніх парламентських виборах.

Тож на 10 годину в приміщення міської ради стрункими колонами прийшли прихильника Дубія і екологи-захисники Ялівщини.

Чи не вперше перевага в стінах сесійної зали була не на боці адмінресурсу. Більшість виступаючих агітувала проголосувати за надання Ялівщині статусу Регіонально ландшафтного паку т критикувала проект міської влади .

В результаті громадський захід перетворився на політичне шоу з полум’яними виступами.

Результатів голосування вирішили не встановлювати, а бюлетені публічно розірвали.

Як далі це будуть використовувати в політичну протистоянні

Можна припустити, що штаб Олександра Соколова в своєму віснику благодійного фонду, або в комунальній газеті “Чернігівські відомості”, звинуватять прихильників Дубіля в зриві громадського заходу.

Натомість у Віснику Валерія Дубіля можна буде побачити матеріал про підлі наміри міської влади провести фальшивий міні-референдум і вирішити долю Ялівщини без участі громади.

Команда Станіслава Прокопенка тепер може звинуватити Поліський фонд в тому, що він грає під якісь пліт сину силу, а, отже, не варто довіряти їх невтішним для Прокопенка соціологічним дослідженням….

Від всього цього стає дуже сумно….

На жаль від сьогоднішнього політичного протистояння постраждала передусім довіра до громадянського суспільства та незалежних громадських організацій.

Павло Пущенко, голова ЧОЦ “Ініціатива”

Подаємо також коментар журналіста Артема Шелкового, який був присутній на цьому заході ( з фейсбук)

З приводу міні-референдуму, організованого Поліським фондом: Ми бачили представників обох політичних таборів. Я не є прихильником регіонів, але бютівці та їх прибічники сьогодні просто зірвали захід, а деякі совкові індивідуми і не тільки ще раз продемонстрували наскільки вони нетерплячі та нетактовні.

По-перше, ганьба депутату (хотілося б дізнатися його ім’я. Вал джерело розсекретите?) який пустив брехню у ЗМІ щодо того, що апарат міськради готує псевдонародне віче http://goo.gl/MZYpM Переконаний, що цей горе-депутат чув дзвін та не знає де він. Радше було спочатку розібратися!!! Звичайно, Ялівщина сьогодні стала елементом передвиборчої боротьби. І це питання винесене на міні-референдум для багатьох як червона ганчірка, але організатори в особі Геннадія Максака дали чітко зрозуміти, що результати ГРИ (репетиції референдуму) не мають юридичної сили!!!! ЦЕ звичайний папірець! ЦЬОГО ЛЮДИ НЕ ЗРОЗУМІЛИ! Бо емоції взяли гору! Здоровий глузд втрачено!

Так погоджуюся з колегами, котрі казали мовляв не треба було виносити такі серйозні для громади питання, але проблема у наших людях, які не можуть вислухати! Деякі депутати скористалися трибуною, аби знову попіаритися! Краще б вони блокували голосування під час виділення земель, а не розказували потім, що вони проти шашличної! Сумно, що в цій ситуації одна з політичних сил зробила дурнів з громадської організації. Хоча сама акція мала лише просвітницьку місію. НЕ ВМІННЯ СЛУХАТИ перетворило цей захід на ШУСТЕРІАДУ! Дешеву і огидну!

Останні новини Чернігівщини

Володимир Зеленський призначив нового голову Чернігівської ОДА 14:08

Президент України Володимир Зеленський призначив головою Чернігівської обласної державної адміністрації В’ячеслава Чауса.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:23

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Пам’ятаємо про важливість вакцинації проти COVID-19

Пам’ятаємо про важливість вакцинації проти COVID-19 13:21

Вже не для кого не секрет, що людству доведеться жити із коронавірусною інфекцією тривалий час.

У пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники виявили наркотичну речовину

У пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники виявили наркотичну речовину 13:16

Сьогодні, близько опівночі, в пункті пропуску «Сеньківка» прикордонники відділу «Гірськ» Чернігівського загону спільно із співробітниками митної служби виявили іноземця, який намагався перемістити через кордон наркотичну речовину рослинного походження.

У Срібнянській громаді збирають ідеї проєктів для реалізації стратегії розвитку

У Срібнянській громаді збирають ідеї проєктів для реалізації стратегії розвитку 13:11

Срібнянська громада вийшла на фінішну пряму у процесі розробки стратегії розвитку до 2027 року. Наразі Робоча група визначила матрицю цілей стратегії та збирає проєктні ідеї для її реалізації стратегії.