Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 10:09:57

МНС спростовує інформацію, наведену в газеті "Факти", про непрофесійні дії пожежників під час пожежі у місті Носівка

24.07.2012   08:03

МНС України та Територіальне управління МНС у Чернігівській області провели службове розслідування з метою з'ясування обставин пожежі, яка виникла 19 червня у приватному будинку в селі Носівка Чернігівської області.

МНС

МНС

Перевірка була проведена у зв'язку із опублікуванням в газеті "Факти" матеріалу Дарії Горської під назвою "Пожарные были пьяными и заявили, что у них нет воды, чтобы тушить пылающий дом", в якому дії пожежно-рятувального підрозділу МНС піддавалися різкій критиці.

Проведене службове розслідування дозволяє спростувати ряд закидів журналістів та громадян. В першу чергу необхідно наголосити, що пожежні прибули на місце події вчасно. Повідомлення про загорання надійшло до підрозділу МНС 19 червня о 01:20 і через 10 хвилин на місце події вже прибуло чергове відділення Носівської пожежної частини. Про це є офіційні записи у журналах пункту зв'язку частини та оперативно-диспетчерської служби Територіального управління МНС. У зв'язку з цим наголошуємо, що заяви людей про те, що підрозділ прибув на пожежу через 30-40 хвилин базуються на їхніх інтуїтивних здогадах. Водночас особливо відзначаємо, що сусідка з будинку №65 по вул. Жовтневій назвала час приїзду пожежних - 01:25, що збігається з даними записів у службовій документації МНС.

У матеріалі також зауважувалося, що при прийомі повідомлення про пожежу "черговий замість того, щоб одразу виїхати на пожежу, став ліниво розпитувати подробиці". Отримавши повідомлення про подію, пожежник справді уточнював адресу місця пожежі, оскільки сам громадянин В.Заволовий, який телефонував, її не знав. Цей факт підтверджено під час спілкування з даним громадянином. Крім того, необхідно усвідомлювати, що за таких обставин необхідно зібрати якомога більше даних, щоб правильно зреагувати на пожежу, швидше знайти адресу будинку.

Крім того, в матеріалі була інформація про те, що в пожежному автомобілі не було води. МНС наголошує, що дані про відсутність води спростовують свідки події, які стверджують, що підрозділ МНС одразу подав воду на гасіння пожежі.

Особливу увагу звертаємо на те, що наразі відсутні документальні матеріали для підтвердження факту вживання алкогольних напоїв черговим відділенням підрозділу МНС. Опитування свідків пожежі показало, що вони плутаються у своїх показах і як доказ згадують випадок, коли один з пожежників зачепився за пожежний рукав і упав. Необхідно розуміти, що подібний випадок не може вважатися достатнім аргументом.

Таким чином результати службового розслідування не підтверджують інформацію стосовно співробітників підрозділу МНС, опубліковану в газеті "Факти".

Останні новини Чернігівщини

Прилуки: ухвалені рішення спрямовані на захист прав та інтересів дітей

Прилуки: ухвалені рішення спрямовані на захист прав та інтересів дітей 09:50

З метою здійснення соціального захисту прав та інтересів дітей, 15 квітня, відбулось засідання постійної комісії з питань захисту прав дитини.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 09:45

15 квітня відбулось чергове засідання виконавчого комітету.

До бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал надійшло 723 млн грн

До бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал надійшло 723 млн грн 09:37

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 15 квітня схвалив представлений Звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал 2021 року.

Про збереження природних екосистем Чернігівщини. ВІДЕО

Про збереження природних екосистем Чернігівщини. ВІДЕО 09:27

15 квітня на брифінгу в облдержадміністрації говорили про дотримання правил пожежної безпеки в екосистемах та посилення відповідальності за випалювання сухої рослинності.

Нові можливості селищним старостам

Нові можливості селищним старостам 09:17

Верховна Рада України 239 голосами ухвалила законопроєкт № 4535 про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост.