Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 лютого, 03:22:37

В прокуратурі області відбулося розширене засідання колегії

17.07.2012   07:38

У прокуратурі Чернігівської області відбулося розширене засідання колегії, на якому обговорено підсумки роботи органів прокуратури регіону в першому півріччі 2012 року та заходи, спрямовані на покращення ефективності їх діяльності.

Як зазначили учасники колегії завдяки посиленню наглядової діяльності органів прокуратури вдалося підвищити ефективність роботи правоохоронних органів області. Унаслідок скоординованих дій відбулося зниження злочинності на 1,6%, зменшення кількості тяжких злочинів, у тому числі майже на чверть - умисних вбивств, розбійних нападів. Вдалося стабілізувати підліткову злочинність. На 7,8% зменшилася кількість злочинів у підлітковому середовищі, на 14,4% ? число дітей, які їх учинили.

До суду направлено 13 кримінальних справ про корупційні злочини, усі ? про хабарництво. Правоохоронними органами складено 25 протоколів про корупційні діяння. Однак питання протидії корупції ще потребують додаткової уваги.

Вжито заходів до виявлення організованих злочинних груп, які спеціалізувалися на незаконному обігу наркотичних засобів і торгівлі людьми. Загалом засуджено 16 членів злочинних угруповань, 13 з яких ? до позбавлення волі.

У полі зору прокурорів постійно перебували питання, визначені пріоритетними Генеральним прокурором України. Передусім, щодо своєчасної та повної виплати заробітної плати. За втручання прокурорів сплачено 15 млн. грн. заборгованої заробітної плати. Втім заборгованість з виплати зарплати залишається значною ? 17 млн. грн. Повністю погашено заборгованість у 12 районах області.

У зв?язку із збільшенням заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску (до 21 млн. грн.) прокуратурою проведені перевірки повноти вжитих органами Пенсійного Фонду заходів до стягнення заборгованості. За результатами перевірок до відповідальності притягнуто 47 посадових осіб, у т.ч. 36 ? органу контролю.

Прокурорами при здійсненні правозахисної діяльності порушено 49 кримінальних справ, з яких до суду вже направлено 31. Опротестовано 540 незаконних актів. За внесеними документами реагування відшкодовано понад 36 млн. грн., з яких майже 1 млн. грн. ? до бюджету.

За результатами перевірок у сфері захисту прав дітей до відповідальності приягнуто 224 службовці органів влади та місцевого самоврядування, у тому числі 14 ? контролюючих органів. Поновлено права майже тисячі дітей, на їх користь відшкодовано 568 тис. грн., порушено 4 кримінальні справи, які розглянуті судом.

Намітилась позитивна динаміка і в представницькій діяльності органів прокуратури. Пред?явлено понад 700 позовів, з яких розглянуто та задоволено більше половини на суму майже 105 млн.грн. Зокрема, на захист інтересів громадян пред?явлено понад 200 позовів на суму понад 1,7 млн. грн., розглянуто і задоволено 208 на суму 1,2 млн. грн., з них на погашення заборгованості по заробітній платі 173 тис. грн., на захист соціальних прав ? 61 тис. грн.

На захист інтересів держави за результатами розгляду позовів прокурорів до стягнення присуджено 103 млн. грн., з них у сфері державної та комунальної власності ? 8 млн. грн., бюджету ? 23 млн. грн., кредитно-фінансової сфери ? 1,5 млн. грн., паливно-енергетичного комплексу ? 66 млн.грн.

Під час колегії особливу увагу міжміськрайпрокурорів було звернуто на важливість вивчення положень нового Кримінального процесуального кодексу, який вступає в дію з 19 листопада поточного року. Цьогорічні вибори до Верховної Ради України вимагають від органів прокуратури посиленої уваги до дотримання виборчого законодавства, і при цьому залишатися поза політикою.
 

Останні новини Чернігівщини

Архієпископа Білоцерківського Євстратія возведено в сан митрополита 21:29

Сьогодні 2 лютого, рішенням Синоду Православної Церкви України, створено нову Білоцерківську єпархію відокремленням від Київської єпархії

У Ніжинській міській раді представили концепцію велосипедної інфраструктури 21:26

31 січня у Ніжинській міській раді представили концепцію велосипедної інфраструктури.

 Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів

Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів 21:21

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя народного депутата від партії “Слуга народу” Павла Халімона виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 Кримінального кодексу, які можуть свідчити про незаконне збагачення на 10 млн грн.

У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році

У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році 21:18

У Чернігівській обласній прокуратурі відбулась підсумкова нарада під головуванням виконувача обов’язків керівника обласної прокуратури Владислава Грюка.

Поліцейські Чернігівщини допомогли обласному Центру крові поповнити запаси компонентів 21:10

Поліцейські долучилися до благородної місії та здали кров для потреб цивільних та військових.