У трьох ОТГ Чернігівщини створять сучасні ЦНАПи
115 ОТГ з 22 областей України отримають допомогу Програми «U-LEAD з Європою» у створенні та модернізації ЦНАП.
150 заявок на участь у першому раунді Фази впровадження були відібрані конкурсною комісією, експерти Програми відвідали 149 громад, 115 з яких підтвердили спроможність створити належний ЦНАП у партнерстві з Програмою.
У рамках Раунду 1 буде створено 86 звичайних ЦНАПів, 24 міськрайонних, 6 мобільних, 4 ЦНАПи в рамках міжмуніципального співробітництва.
Відібрані для участі у Програмі й три ОТГ Чернігівської області: Вертіївська, Куликівська та Бобровицька.
Наразі для всіх 115 громад затверджується Технічне завдання – індивідуальний документ з максимально детальним описом аспектів створення ЦНАПу. Для кожного аспекту Техзавдання із громадою погоджений план реалізації з термінами та сферами відповідальності.
Детальну інформацію щодо кожної громади-учасниць можна знайти на cайті Фази впровадження.
До речі, до 31 серпня триває прийом заявок на участь у Раунді 2 на отримання допомоги на створення та модернізацію ЦНАП. Брати участь у Програмі можуть громади з усіх областей України.
Довідково:
На Чернігівщині вже є позитивний досвід Кіптівської ОТГ, яка у 2017 році стала переможцем конкурсу за Програмою U-LEAD «Покращення якості місцевих послуг для населення». 11 жовтня минулого року було відкрито оновлений і оснащений за сучасними стандартам ЦНАП Кіптівської ОТГ, в якому наразі надається близько 100 адміністративних послуг.
За матеріалами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
Останні новини Чернігівщини
Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43
Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.
СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33
Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.
У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.