Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 грудня, 12:49:25

У липні борги із заробітної плати ліквідували 4 підприємства Чернігівщини

28.07.2018   11:52Агенцiя

Стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області розглянула профільна комісія Чернігівської облдержадміністрації 27 липня. Засідання провела заступник голови ОДА Наталія Романова.

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, на 1 липня 26 підприємств Чернігівщини заборгували найманим працівникам понад 17 мільйонів гривень. У липні з кола боржників вийшли 4 суб’єкти господарювання, які ліквідували півтора мільйона гривень боргу.

Так, на сьогодні майже 11 мільйонів гривень заборгованості із заробітної плати припадає на 13 економічно активних підприємств. Найбільшими боржниками серед них є ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» (2,2 мільйона гривень), ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (2,4 мільйона гривень), ПАТ «Готель Градецький» (1,7 мільйона гривень), ТОВ «Роллінг Геймз» (1,6 мільйона гривень), ДП «Чернігівторф» та його філії Ірванцівський і Смолинський торфозаводи (1,4 мільйона гривень).

Майже третина, або більше 5 мільйонів гривень – борги підприємств, які зупинили свою економічну діяльність або стосовно яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника чи визнання його банкрутом.

У територіальному розрізі заборгованість із зарплати відсутня у 15 районах області. Найбільші борги – в Чернігові (11,1 мільйона гривень) та Ніжині (3,8 мільйона гривень). Серед боржників також підприємства Прилук, Бобровицького, Борзнянського, Козелецького, Менського, Семенівського, Сосницького та Чернігівського районів.

Основні причини такої ситуації – невисока платоспроможність, труднощі з реалізацією виробленої продукції, несвоєчасні розрахунки замовників, нестача обігових коштів. Негативно впливає на процес ліквідації боргів тимчасове призупинення виробничої діяльності або зменшення обсягів робіт, неефективність проведення процедур ліквідації, санації та банкрутства. 

Аби захистити своє право на отримання зарплатні, чимало працівників звертаються до суду, якщо не знаходять спільної мови з роботодавцем.

Цьогоріч на виконанні в органах державної виконавчої служби області перебувало 1026 рішень про стягнення близько 15 мільйонів гривень заборгованості із заробітної плати. Наразі виконано 429 таких документів на суму понад 8 мільйонів гривень.

Борг чотирьох підприємств-боржників, до яких застосовуються судові процедури банкрутства, – майже 2 мільйони гривень. У першому півріччі 2018 року з кола банкрутів виведено 5 юридичних осіб, що мали заборгованість із заробітної плати. Це ТОВ «Чернігівський завод будівельних матеріалів», ПАТ Будівельна компанія «Домобудівник», ТОВ «Ватес», ПП «Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика», ТОВ «Теплосервіс».

– Необхідно підвищити ефективність співпраці всіх гілок влади з правоохоронними органами, управлінням Держпраці в області, Головним територіальним управлінням юстиції, щоб активізувати погашення боргів, – підсумувала Наталія Романова.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

В Обласному молодіжному центрі розпочалася реставрація

В Обласному молодіжному центрі розпочалася реставрація 12:46

На базі Чернігівського обласного молодіжного центру, що в приміщенні колишнього кінотеатру ім. Щорса, буде створено Хаб соціального партнерства підприємництва та інституційного розвитку.

Закінчується термін подання декларації за 2020 рік для отримання податкової знижки

Закінчується термін подання декларації за 2020 рік для отримання податкової знижки 12:43

Повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна скориставшись правом на податкову знижку,

Поліція Чернігівщини встановлює обставини смертельної ДТП за участю вантажівки і трактора

Поліція Чернігівщини встановлює обставини смертельної ДТП за участю вантажівки і трактора 12:42

Внаслідок автопригоди одна людина загинула, ще одна – госпіталізована. На місці події працює слідчо-оперативна група поліції та слідчі з розслідування злочинів у сфері транспорту.

Майже 5000 га офіційних лісів з'явиться у Корюківській громаді впродовж 2022-2023 рр.

Майже 5000 га офіційних лісів з'явиться у Корюківській громаді впродовж 2022-2023 рр. 12:40

Про це повідомив голова Корюківської міської громади Ратан Ахмедов.

 Правом на податкову знижку скористалися 4,5 тис мешканців Чернігівщини

Правом на податкову знижку скористалися 4,5 тис мешканців Чернігівщини 12:33

Протягом січня–листопада 2021 року податкові декларації про майновий стан і доходи за 2020 рік у зв’язку з використанням права на податкову знижку подали понад 4,5 тисяч мешканців Чернігівської області, які визначили до повернення з бюджету 12,4 млн грн податку на доходи фізичних осіб.