Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 22:56:27

Валерій Куліч: Найважливіші інвестиції - у здоров'я людей

26.07.2018   09:27Агенцiя

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, з коштів, виділених на фінансування медичної галузі області протягом останнього десятиріччя, близько 60% припадає на 2016–2018 роки. Лише на покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів за ці три роки було використано більше 535 мільйонів гривень.

— Ми добре розуміємо: якою б високою не була кваліфікація наших лікарів, без належного обладнання вони не зможуть надавати медичні послуги сучасного рівня, — коментує ситуацію голова облдержадміністрації Валерій Куліч. — На жаль, з роками здоров’я людини не стає міцнішим, тож в області, де третина населення — пенсіонери, медицині потрібно приділяти якнайбільше уваги. Тому я намагаюсь особисто координувати важливі проекти, що стосуються галузі охорони здоров’я.

Одним із найбільших задумів, реалізованих у медицині Чернігівщини, стало придбання й облаштування у новозбудованому корпусі обласного онкодиспансеру лінійного прискорювача. До початку його роботи — лічені тижні. Це означає, що кілька тисяч жителів області щороку зможуть лікуватися на рівні світових стандартів у нашому обласному центрі, а не в столиці чи за кордоном. І, що важливо, лікування за допомогою лінійного прискорювача буде безкоштовним.

Відчутні зміни на краще й у Чернігівській обласній лікарні. Тут придбаний та ефективно використовується сучасний ангіограф. Крім того, завдяки появі новітнього медичного обладнання відкрилися відділення кардіології та торакальної хірургії, впроваджено інтервенційні (внутрішньосудинні) методи лікування. Триває облаштування сучасного приймально-діагностичного відділення, де стане можливим не лише оглянути пацієнта, а й провести певні дослідження, малі оперативні втручання. Це дозволить не втрачати часу та підвищити ефективність надання допомоги.

Ще одним наочним прикладом оновлення галузі охорони здоров’я є створення єдиної оперативно-диспетчерської служби області. Тепер усі виклики 103 надходитимуть до єдиного диспетчерського центру в Чернігові, і вже звідти диспетчер скерує найближчу до виклику карету швидкої допомоги. Таким чином планують досягти більшої координованості дій та оперативності при наданні екстреної медичної допомоги.

Читати також: Всі райони області будуть підключені до центральної диспетчерської екстреної медицини до кінця року, — Валерій Куліч

Робота над осучасненням рівня медичних послуг не припиняється. Для закладів охорони здоров’я придбано 43 автомобілі. Триває процедура закупівлі апарата магнітно-резонансної томографії для обласної лікарні. Це буде перший такий апарат у комунальній власності.

Продовжується в області і реконструкція лікарень та медичних установ обласного, районного та міського рівнів.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.