Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 грудня, 05:02:07

Валерій Куліч: Найважливіші інвестиції - у здоров'я людей

26.07.2018   09:27Агенцiя

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, з коштів, виділених на фінансування медичної галузі області протягом останнього десятиріччя, близько 60% припадає на 2016–2018 роки. Лише на покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів за ці три роки було використано більше 535 мільйонів гривень.

— Ми добре розуміємо: якою б високою не була кваліфікація наших лікарів, без належного обладнання вони не зможуть надавати медичні послуги сучасного рівня, — коментує ситуацію голова облдержадміністрації Валерій Куліч. — На жаль, з роками здоров’я людини не стає міцнішим, тож в області, де третина населення — пенсіонери, медицині потрібно приділяти якнайбільше уваги. Тому я намагаюсь особисто координувати важливі проекти, що стосуються галузі охорони здоров’я.

Одним із найбільших задумів, реалізованих у медицині Чернігівщини, стало придбання й облаштування у новозбудованому корпусі обласного онкодиспансеру лінійного прискорювача. До початку його роботи — лічені тижні. Це означає, що кілька тисяч жителів області щороку зможуть лікуватися на рівні світових стандартів у нашому обласному центрі, а не в столиці чи за кордоном. І, що важливо, лікування за допомогою лінійного прискорювача буде безкоштовним.

Відчутні зміни на краще й у Чернігівській обласній лікарні. Тут придбаний та ефективно використовується сучасний ангіограф. Крім того, завдяки появі новітнього медичного обладнання відкрилися відділення кардіології та торакальної хірургії, впроваджено інтервенційні (внутрішньосудинні) методи лікування. Триває облаштування сучасного приймально-діагностичного відділення, де стане можливим не лише оглянути пацієнта, а й провести певні дослідження, малі оперативні втручання. Це дозволить не втрачати часу та підвищити ефективність надання допомоги.

Ще одним наочним прикладом оновлення галузі охорони здоров’я є створення єдиної оперативно-диспетчерської служби області. Тепер усі виклики 103 надходитимуть до єдиного диспетчерського центру в Чернігові, і вже звідти диспетчер скерує найближчу до виклику карету швидкої допомоги. Таким чином планують досягти більшої координованості дій та оперативності при наданні екстреної медичної допомоги.

Читати також: Всі райони області будуть підключені до центральної диспетчерської екстреної медицини до кінця року, — Валерій Куліч

Робота над осучасненням рівня медичних послуг не припиняється. Для закладів охорони здоров’я придбано 43 автомобілі. Триває процедура закупівлі апарата магнітно-резонансної томографії для обласної лікарні. Це буде перший такий апарат у комунальній власності.

Продовжується в області і реконструкція лікарень та медичних установ обласного, районного та міського рівнів.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом

8 грудня у Чернігівській області оголошено днем жалоби за загиблими у ДТП під Брусиловом 19:06

Про це йдеться у розпорядженні голови ОДА № 1080 від 7 грудня 2021 року.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 175 нових випадків COVID-19 18:24

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 7 грудня в області зафіксовано 175 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Ніжинському районі, 72 — у Чернігівському (в тому числі 59 — у Чернігові) та 22 — у Корюківському. 59 захворілих госпіталізовані.

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:54

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.