У міста Новгород-Сіверський все буде добре, а Грем’яч – це форпост нашої держави, - експерти Чернігівського ЦРМС
22 червня у Новгород-Сіверському відбувся круглий стіл "Добровільне приєднання до міста обласного значення", на який були запрошені представники міської ради та сільських громад Новгород-Сіверського району.
Організатор обговорення - Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Новгород-Сіверський район розташований на півночі Чернігівської області, тут найменша щільність населення. На території більше 1800 км.кв. проживає біля 26 тисяч людей (за офіційною статистикою). За словами міського голови Олега Бондаренка, громада очолюваного міста готова скористатися можливостями, які дає закон про приєднання до міст обласного значення, разом із сільськими радами стати потужною об’єднаною територіальною громадою.
Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, зазначила: «Новгород-Сіверський район тривалий час був «білою плямою» на децентралізаційній карті області. У останньому варіанті перспективного плану, затвердженому обласною радою, розглядається конфігурація один район - одна громада. Але це не відповідає вимогам доступності, які передбачені реформою. Тим більш, що сьогодні Новгород-Сіверський - місто обласного значення і має всі шанси створити ОТГ. На думку експертів Чернігівського ЦРМС, варто розглядати створення двох громад у районі з центрами у Новгород-Сіверському і Грем'ячі».
За словами Вікторії Довгаль, керівника відділу з питань адміністративно-територіального розвитку Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА, реформа органів місцевого самоврядування в нашій країні триває не перший рік і доводить свою успішність та дієвість. «Чернігівська облдержадміністрація зацікавлена у формуванні спроможних громад. Але для цього потрібно, щоб було бажання у людей», - сказала вона.
Її думку підтримала Ірина Кудрик: «Обласна влада на сьогодні є тим локомотивом, який рухає реформу, і не зрозуміло чому районна влада гальмує її».
Чому створення громади з центром у Грем'ячі є важливим, пояснив Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів Чернігівського ЦРМС. "Грем'яч - це форпост нашої країни, якщо цей населений пункт не стане центром об'єднаної громади, то через деякий він може залишитися без людей. І крайня північна точка області може стати ласою здобиччю для нашого сусіда-агресора. Таких прикладів в історії багато. Я переконаний, що створення Грем'яцької громади - це питання державної безпеки", - сказав він.
На його думку, Новгород-Сіверський – це сформоване місцеве самоврядування з розбудованою інфраструктурою. Місту і змінювати практично нічого не потрібно. Створення громади підсилить його спроможність, відкриє можливості для залучення інвестицій, участі у грантових проектах.
Людмила Чабак, радник з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, пояснила процедуру приєднання обласного значення та надала роз’яснення щодо кроків до створення об’єднаної громади. А також розповіла про переваги.
Як зазначають експерти, процес децентралізації вже набрав обертів і об’єднання громад – це питання часу. Підводячи підсумки зустрічі, міський голова Олег Бондаренко зазначив, що громада міста відкрита для діалогу, але остаточне рішення щодо об’єднання з містом – є виключно воля та бажання сільських громад та їх керівників.
Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.