Лінійний прискорювач в онкодиспансері – радіаційно безпечний
Дозиметричні вимірювання на предмет цілісності й надійності від рентгенівського та іншого іонізуючого випромінювання лінійного прискорювача і комп’ютерного томографа проведені 23 травня. Нове променеве обладнання розміщене в новозбудованому корпусі радіологічного відділення Чернігівського обласного онкологічного диспансеру, яке відкрили 11 травня.
Вимірювання здійснювали експерти науково-виробничого підприємства «АНАЛІТТЕХЦЕНТР», у складі якого атестована лабораторія на багато видів діяльності, в тому числі й на проведення дозиметричних вимірювань.
Як зазначив директор «АНАЛІТТЕХЦЕНТРУ» Віктор Тисленко, впродовж проведення робіт перевищень норм, передбачених законодавством, не виявлено.
? Зауважень з радіаційної безпеки на предмет захисту навколишнього середовища нема. Все збудовано на підставі розрахунку захисту, який проходив експертизу в Державній інспекції ядерного регулювання України та одержав позитивний висновок – що є доказом того, що все виконано згідно нормативів. Ми несемо відповідальність, ми ставимо свої підписи, – зазначив фахівець.
Всі ми розподіляємося по відношенню до рентгенівського випромінювання на три категорії:
А) особи, які здійснюють управління комп’ютерним томографом та лінійним прискорювачем і, відповідно, іншими засобами, що генерують рентгенівське опромінення;
Б) особи, які працюють поряд із цим обладнанням, але не мають стосунку до експлуатації;
В) населення та люди, які ніякого стосунку до експлуатації лінійного прискорювача не мають.
За словами фахівців, для категорії В норма складає не вище 13 мікрорентген/год.
Останні новини Чернігівщини
Борзнянська школа ім. Христини Алчевської отримала новий спеціальний автобус 10:08
Ключі від транспорту 25 серпня передав директорці закладу Ірині Мостепан начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:05
Протягом минулої доби зареєстровано 22 небезпечні події, а саме: 22 пожежі.
У Чернігові День жалоби: внаслідок ворожої атаки загинули жінка та 4-річна дитина 10:03
Сьогодні близько 5-ї години ранку росіяни завдали удару безпілотником по житловому району Чернігова.
26 серпня: цей день в Україні і світі 10:01
День 1645 Російська агресія - Day 1645 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 13:15
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди, 6 пожеж. Внаслідок цих подій загинули 3 особи та 2 особи постраждали.