Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 05:39:10

Як Чернігівcька область зміцнює співпрацю із сусідньою Білоруссю

29.05.2018   16:13Агенцiя

Одним із провідних торговельно-економічних партнерів Чернігівщини є Республіка Білорусь, яка входить до першої трійки країн за обсягами зовнішньої торгівлі товарами області.

Є домовленості про економічну співпрацю з Могильовською, Вітєбською, Мінською, Брестською та Гродненською областями Білорусі. Днями аналогічна угода підписана і з сусідньою Гомельською областю під час XV Гомельського економічного форуму.

Цьогоріч свій інвестиційний потенціал Гомельщина презентувала для 32 країн світу. Делегацію з Чернігівської області очолила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова.

Варто зазначити, що Чернігівська та Гомельська області є учасниками Програми територіального співробітництва країн Східного партнерства EaPTC Білорусь–Україна за фінансової підтримки Європейського Союзу. Відтак, спільно реалізовуватимуться три масштабних проекти. Один із них стосується активізації малого та середнього бізнесу в прикордонних районах, другий — моніторингу параметрів води у Дніпрі. Третій проект передбачає транскордонне культурно-туристичне співробітництво. Крім того, між Чернігівською ОДА та Гомельським облвиконкомом восени минулого року підписано Угоду про співробітництво у сфері туризму.

Читати також: На Чернігівщині реалізовуватимуть масштабний екологічний проект за кошти ЄС

«Дніпровський паром»: нові можливості транскордонного культурно-туристичного співробітництва

Розвиток туризму: спільні дії Чернігівської та Гомельської областей

— Наші регіони мають дружні взаємовідносини. Переконана: можливості для їхньої подальшої активізації безмежні. І це не лише економічна сфера та туризм. Співпрацюють заклади вищої освіти, ведеться спільна наукова робота. Ми також разом боремося за здоров’я громадян. Як приклад, безстроковий Меморандум між онкодиспансерами наших областей, — зауважила заступник голови Чернігівської ОДА.

На перспективах ефективного співробітництва між Україною та Білоруссю у різних напрямах наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.

Учасники Форуму ознайомилися з особливостями економічних процесів у Білорусі та інвестиційними пропозиціями, відвідали XІХ Міжнародну виставку «Весна в Гомелі – 2018».

Делегати працювали і за тематичними секціями: агропромисловий комплекс, малий та середній бізнес, будівельний та житлово-комунальний комплекс, логістика і торгівля, туризм та перспективи його розвитку.

Гомельський форум — це демонстрація можливостей регіону, його поточного розвитку, а також свідчення високої зацікавленості як органів влади, так і підприємців у залученні інвестицій, переконаний директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергій Хоботня:

— Добросусідські відносини і рівень співпраці, які ми маємо на сьогоднішній день, можуть принести значний соціально-економічний результат, виражений у покращенні добробуту жителів наших областей.

У рамках заходу також відбувся ІІ Конгрес вільних економічних зон.

До слова, у травні в Чернігівській області відбувся Міжнародний форум інвестицій та експорту. Участь у ньому взяв голова Гомельського облвиконкому Володимир Дворник.


Довідково:

За підсумками 2017 року зовнішній товарообіг з білоруськими партнерами формував десяту частину обласного показника і збільшився в порівнянні з 2016 роком на 11,5% (до 114,2 мільйона доларів США). Експорт при цьому збільшився на 21,1% і склав 33,2 мільйона доларів. Чернігівщина продає переважно вату, тютюнові вироби, жири та олії, овочі, папір і картон, продукцію машинобудування. На 8% зріс й імпорт.Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.