Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 31 березня, 09:07:40

На Чернігівщині боргів із виплати заробітної плати не мають підприємства 14 районів області

23.05.2018   10:29Агенцiя

На Чернігівщині боргів із виплати заробітної плати не мають підприємства 14 районів області: Бахмацького, Борзнянського, Варвинського, Городнянського, Ічнянського, Коропського, Куликівського, Ніжинського, Новгород-Сіверського, Носівського, Прилуцького, Сновського, Срібнянського і Талалаївського.

На початок травня найбільші суми боргів із заробітної плати (майже 89%) накопичені на підприємствах міст Чернігова та Ніжина, відповідно 12,2 мільйона гривень та 3,3 мільйона.

Про це зазначив директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін під час засідання Комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, яке провела сьогодні заступник голови ОДА Наталія Романова.

Основні причини існування заборгованості із заробітної плати — невисока платоспроможність підприємств, труднощі з реалізації виготовленої продукції, нестача обігових коштів. Негативно впливає на процес ліквідації боргів тимчасове призупинення виробничої діяльності або зменшення обсягів робіт.

— Звичайно, в деяких випадках є об’єктивні причини, які вважаємо тимчасовими та вживаємо оперативних заходів. Звертаємося і за допомогою до центральних органів влади, зокрема, у квітні облдержадміністрація ініціювала звернення до Мінагрополітики, державних концернів «Укрторф» та «Укроборонпром». Сподіваємось на позитивне реагування, — наголосила заступник голови ОДА.

Серед економічно активних підприємств найбільшими боржниками є ПАТ «Готель Градецький» та ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів». Втім, як переконують керівники даних підприємств, вони чітко дотримуються графіків погашення боргів.

З’явилася заборгованість і перед працівниками бюджетної сфери. На початок травня загалом не виплачено більше 157 тисяч гривень.

Варто зазначити, що немає боргів із заробітної плати у медичній галузі (крім поточних).

— Кожен власник має бути відповідальним господарем і не створювати умов для проведення інспекційних відвідувань. Забезпечити своєчасну виплату зарплати є обов’язком керівника, а не його правом, — підсумувала Наталія Романова і наголосила на важливості не тільки розробки графіків погашення заборгованості, а й обов’язковому їх дотриманні.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Новобасанська територіальна громада: питання відновлення інфраструктури та житлового сектору 08:54

Наявні результати та подальші плани щодо відбудови та відновлення пошкоджених об’єктів 29 березня з представниками Новобасанської сільської ради обговорив під час робочої поїздки перший заступник начальника Чернігівської ОВА Костянтин Мегем.

31 березня - цей день в Україні та в світі

31 березня - цей день в Україні та в світі 08:50

ДЕНЬ 401 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 401 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська поліція відкрила кримінальне провадження за фактом перешкоджання професійній діяльності журналістів 16:42

Сьогодні близько 13-ї години до поліції звернулася знімальна група одного з чернігівських телеканалів.

Бронювання військовозобов’язаних на Чернігівщині. Куди звертатися та які документи подавати? 15:55

В Україні запрацював новий Порядок бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час.

Сьогодні вночі на проспекті Левка Лук’яненка патрульні поліцейські виявили громадянина. 15:49

На запитання інспекторів чому він у комендантську годину не вдома, чоловік став лихословити та ображати поліцейських.