Для українських експортерів Європа стає ближчою – на Чернігівщині розвивають прибалтійський напрямок
Напередодні великодніх канікул, у п’ятницю 6 квітня, у Чернігівській ОДА відбулася зустріч із метою налагодження залізничного транспортного сполучення між північними регіонами України і Латвійською Республікою. Проміжний результат перемовин – підписання меморандуму про забезпечення вантажними вагонами експортерів області.
Засідання за «круглим» столом на тему: «Формування транскордонних транзитних кластерів» – результат домовленостей, досягнутих, зокрема, під час нещодавнього візиту української делегації на чолі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом до Латвійської Республіки.
Учасники зустрічі – голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, Надзвичайний і повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс, представники Міністерства транспорту Латвійської Республіки, ТОВ «LDZ Logistika», Лієпайської спеціальної економічної зони і ПАТ «Укрзалізниця» провели взаємні презентації експортного потенціалу Чернігівщини та інфраструктурно-транспортних можливостей Латвійської Республіки, обговорили практичні аспекти налагодження взаємодії Лієпайського порту (Латвія) і залізничної інфраструктури України, зокрема, Чернігівщини для забезпечення експорту продукції української промисловості – її аграрного сектору.
«Латвійсько-Українські стосунки розвиваються дуже добре: протягом лише минулого року на 30% зріс обсяг двосторонньої торгівлі, активно розвивається і політичний діалог, – зазначив Надзвичайний і повноважний посол Латвійської Республіки в Україні Юріс Пойканс. – Одна зі сфер, яка, можливо, дещо відставала в розвитку – транспортна. Тому дуже радий зацікавленості української сторони у налагодженні співпраці в цій галузі».
«Відстань від Чернігова до порту Лієпая становить 998 кілометрів, до Одеси – 620. Паливо, контейнери, добрива, зерно, ліс і багато інших вантажів щоденно проходять через Чернігівщину в Республіку Білорусь, прибалтійські країни і у зворотному напрямку – в Україну. Згідно з планом перспективного розвитку економіки України, саме через Чернігів має проходити транспортний коридор, що поєднає порти Балтійського і Чорного морів, а отже і потік вантажів і пасажирів у подальшому буде лише зростати», – зауважив Валерій Куліч.
Результатом спільної роботи стало, зокрема, підписання меморандуму про забезпечення вантажними вагонами експортерів області, проект якого раніше, у березні, було розроблено Чернігівською ОДА, Міністерством транспорту України та «Укрзалізницею» спільно з промисловцями-сільгоспвиробниками.
«Досягнуті домовленості, на наше переконання, можуть стати потужним поштовхом для організації плідної та взаємовигідної співпраці – створення транскордонних транзитних кластерів», – зазначив голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч.
Сторони-учасники зустрічі домовилися також і про подальші кроки поглиблення співпраці.
Прес-служба облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.