Голова Чернігівської ОДА: "Лідерство нікому не здамо, тому що це – перспектива розвитку нашого регіону"
По завершенні розширеної урядової наради з питань децентралізації та регіонального розвитку, учасниками якої в четвер, 5 квітня, у Вінниці були, зокрема, керівники органів місцевого самоврядування Чернігівщини, голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч резюмував озвучене та звернувся до ще не об’єднаних громад Чернігівщини.
«По зведених показниках динаміки економічного розвитку ми в лідерах, у демографії поки що не наздоганяємо. По об’єднаних територіальних громадах входимо в шістку лідерів, – окреслив ситуацію Валерій Куліч. – Ми – третя область в Україні, яка прийняла повний перспективний план об’єднання громад – у цих позиціях ми лідируємо. І тут лідерство нікому не здамо, тому що це – перспектива розвитку нашого регіону. По перспективному плану, в нас має бути 55 громад. Але їх може бути і більше, число може змінитися у добровільний період їх формування».
«Головне, що було підкреслено і Президентом України, і Прем’єр-міністром, це те, що децентралізація буде мати чіткі кінцеві терміни, і «білих» плям в Україні не буде», – наголосив голова Чернігівської ОДА.
«Тому, принагідно, хочу звернутися до всіх громад, хто думає – чи об’єднуватися, чи не об’єднуватися – ви маєте ще шанс приймати самостійно добровільне рішення, як об’єднатися. Якщо ви не вийдете на таке рішення, то, відповідно, за вас ситуацію буде законодавчо врегульована. «Білих» плям в Україні не буде – це сьогодні чітко підкреслено Президентом України», – сказав Валерій Куліч.
Прес-служба облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Британські партнери передали 9 генераторів для прийомних родин та дитячого будинку сімейного типу Чернігівщини 16:58
Дев’ять генераторів різної потужності поїхали сьогодні до родин із Менської, Сосницької, Корюківської, Понорницької, Семенівської та Киїнської громад.
Платники Чернігівщини сплатили у січні 2026 року 2,2 млрд гривень податків та 1,2 млрд гривень єдиного внеску 16:56
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Нічна атака дронами на Чернігівщину: загиблий і поранені, десятки вибухів за добу 12:23
Уночі агресор вдарив по Новгороду-Сіверському «геранями».
На вул. Оборонців Чернігова частково обмежать рух транспорту 11:36
З 09:00 10 лютого 2026 року до 13:00 13 лютого 2026 року у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вул. Оборонців Чернігова поблизу перехрестя з вул. Гетьмана Полуботка буде перекрито одну смугу руху в напрямку від «П’яти кутів» до вул. Шевченка.
Козелецькі поліцейські оперативно затримали грабіжника 10:51
Поліцейські відділення № 1 (селище Козелець) Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 35-річного чоловіка, причетного до пограбування 73-річної пенсіонерки в селищі Козелець Чернігівського району. За фактом грабежу поліція розслідує кримінальне провадження.