Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 19 квітня, 05:44:49

Депутати міської ради затвердили Порядок переведення дачних і садових будинків у житлові

30.03.2018   12:10

29 березня на засіданні 29-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати затвердили Порядок переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки.

Відповідно до прийнятого рішення міської ради встановлений чіткий, прозорий та дієвий алгоритм дій мешканців міста з метою переведення власних дачних і садових будинків у жилі будинки, що дасть можливість здійснити реєстрацію місця проживання особи в такому житлі. Можливості, передбачені Порядком, нададуть змогу громадянам вирішити ряд соціально-побутових та інших питань, пов’язаних з необхідністю особи бути зареєстрованою за певним місцем проживання, зокрема, оформити пільги, державну соціальну допомогу та пенсії, отримати субсидії, викликати міські служби.

Попередньо це рішення обговорювалося під час зустрічі Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з представниками дачних і садових товариств, на якій представники відповідних служб надали мешканцям міста усі пояснення.

На засіданні постійної комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, транспорту і зв'язку та енергозбереження депутати міської ради запропонували до Порядку проекту цього рішення внести одну поправку, яка стосувалася ширини проїздів між дачними будинками. Вона повинна відповідати встановленим державним будівельним нормам (ДБН п. 3.22). А саме, ширина проїжджої частини з однією смугою руху приймається 3,5 м, з двома - 5,5 м. Це потрібно для того, щоб за потреби забезпечити проїзд на територію дачних товариств машин екстрених служб.

Обговорюючи поправку до цього рішення на засіданні сесії, окремі депутати міської ради наголосили на тому, що це рішення є некоректним, оскільки переведення дачних будинків у жилі не передбачено Генеральним планом міста. Його прийняття лише збільшить вартість дачних будинків у кілька разів. Крім того, це рішення може викликати багато невдоволень серед мешканців міста. Тому це питання потребує комплексного підходу.

Начальник управління архітектури та містобудування Сергій Калюжний підкреслив, що Генеральний план міста передбачає поступове переведення усіх садових товариств у житловий фонд і чинне містобудівне законодавство це переведення передбачає через розробку детальних планів території, зокрема, це розробка інженерних комунікацій, проїздів і т. д. На даний час мова йде про надання можливості мешканцям отримати прописку у своєму приватному будинку. Крім того, Сергій Калюжний зазначив, що переведення того чи іншого дачного будинку у житловий розглядатиметься на засіданнях робочої комісії й усі рішення прийматимуться по кожній адресі окремо.

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко вцілому підтримав прийняття цього рішення.

-   До мене, як міського голови звертаються громадяни, які проживають у дачних будинках. Вони говорять про те, що не мають можливості отримувати пільги та субсидії, викликати «швидку допомогу», оскільки не мають поштових адрес. Я розумію, що далі можуть виникати питання по облаштуванню території, тому це рішення - не просте. Але зараз люди просять вирішити хоча б ці два питання, - сказав міський голова та додав, що міська влада хоче допомогти людям у цьому.

Після обговорення рішення щодо затвердження Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки було прийняте вцілому, враховуючи зазначену поправку. «За» проголосував 31 депутат.

Згідно з прийнятим рішенням, щоб перевести дачний чи садовий будинок у жилий будинок громадянин, який є його власником, або уповноважена ним особа подає через відділ звернень громадян Чернігівської міської ради до виконавчого комітету Чернігівської міської ради відповідну заяву та такі документи:

- копія документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчена в установленому порядку;

- письмова згода співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в жилий;

- звіт про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам;

- копія адресної схеми садового чи дачного товариства з нумерацією ділянок.

Всі ці документи будуть передаватися до управління архітектури та містобудування міської ради, яке потім готуватиме проект рішення виконавчого комітету міської ради про переведення дачних чи садових будинків у жилі будинки та присвоєння їм поштових адрес.

Підставами прийняття виконавчим комітетом міської ради рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок можуть бути:

- неподання необхідного переліку документів

- виявлення в поданих документах недостовірних відомостей

- встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм, що зазначені у розділі I (обов’язковий) результатів технічного огляду звіту про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку.

Управління архітектури та містобудування міської ради протягом семи робочих днів письмово повідомлятиме заявників про прийняте виконкомом рішення.

Рішення виконавчого комітету міської ради про переведення дачного чи садового будинку у житловий є підставою для реєстрації та внесення відповідних змін до записів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно в порядку, визначеному законодавством, без зміни цільового призначення земельної ділянки.

Крім того, у разі відмови в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок власник має право повторно подати документи, після усунення причин, що стали підставою для прийняття такого рішення.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня

Традиційна кухня: 7 українських страв квітня 12:36

Для нашого регіону характерна велика кількість рослинної їжі. Українська кухня — це варіння, тушкування, запікання, смаження, пряження.

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска

Смачні рецепти вихідного дня: сирна паска 12:19

За два тижні Великдень. А отже, варто продумувати страви, які будете готувати. Пропонуємо рецепт сирної паски, що традиційно готується на свято Великодня.

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 11:50

Гороскоп для всіх знаків зодіаку на наступний тиждень з 19 по 25 квітня 2021 року

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць

18 квітня - Міжнародний день пам’яток та історичних місць 10:14

Цей День встановлений в 1983 році Асамблеєю Міжнародної ради з питань охорони пам’ятників і визначних місць (ІКОМОС), створеної при ЮНЕСКО. Відзначається з 18 квітня 1984 року.