Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 липня, 15:12:48

Валерій Куліч у складі української делегації відвідав Латвію

05.03.2018   08:34Агенцiя

Україна та Латвійська республіка посилюють політичний діалог і розглядають можливості значного поглиблення економічної співпраці. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та Прем’єр-міністра Латвійської республіки Маріса Кучинскіса. Зустріч відбулася в Ризі в рамках офіційного візиту Володимира Гройсмана до Латвії.

Українську сторону у складі офіційної делегації також представляв голова Чернігівської облдержадміністрації Валерій Куліч.

— Україна — важлива держава для Європи, — зазначив Маріс Кучинскіс. — Ми підтримуємо Україну і раді тому, що у нас серйозне економічне партнерство та співпраця. Можете покластися на нас.

Сторони відзначили, що обсяг взаємної торгівлі товарами та послугами зріс минулого року на 27% з позитивним для України сальдо в 102,6 мільйона доларів.

Посилити співпрацю між двома країнами допоможе активізація роботи Міжурядової українсько-латвійської комісії та відновлення діяльності офісу Агентства інвестицій та розвитку Латвії (LIAA) в Києві.

— Дуже важливо розвивати наші двосторонні стосунки в різних сферах, — зауважив Володимир Гройсман. — Ми цінуємо дружбу. І я радий, що ми маємо непогані показники торгівлі. Думаю, ми можемо поставити тут більш амбітні цілі.

Суттєву увагу глави Урядів приділили можливостям інвестиційної та інноваційної співпраці. В цьому контексті Володимир Гройсман окреслив ключові плани Уряду щодо економічних змін в Україні, а також розповів про проміжні результати вже розпочатих фундаментальних реформ у соціальній сфері та в напрямку дерегуляції і покращання ділового клімату в Україні.

Серед важливих сфер інноваційної співпраці сторони визначили агросектор та логістику, висловили зацікавленість у міжрегіональному співробітництві та допомозі з боку Латвії у процесі впровадження реформ в Україні.

За підсумками перемовин Глави Урядів взяли участь у підписанні двох міжнародних документів — протоколу про наміри між Міністерствами освіти та науки України і Латвії щодо роботи української школи в Ризі, а також основної угоди про співробітництво між Ризьким технічним університетом та Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського».


Довідково:

Зовнішній товарообіг між Україною та Латвією за підсумками 2017 року — 462 мільйони доларів.

Товарообіг підприємств Чернігівщини з латвійськими партнерами — 4,5 мільйона доларів. При цьому, експорт товарів зріс у 2,2 разу до 2016 року та становив 2,9 мільйона доларів (переважно вироби з паперу, деревина та вироби, продукція із зернових культур, товари хімічної промисловості). Імпорт зріс на 6% та склав 1,7 мільйона доларів, формувався з органічних хімічних сполук, трикотажних полотен та тканин.

До речі, Латвія одна з країн Європейського Союзу, які найбільше інвестують у розвиток промисловості Чернігівської області. Так, обсяг латвійських інвестицій — 3,1 мільйона доларів.

Зокрема, минулого року в Чернігові розпочало роботу підприємство з латвійськими інвестиціями «Рига хліб», де працює понад 60 осіб, планується розширення штату до 300 працівників.


За матеріалами Департаменту економічного розвитку Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття

На вулиці Хлібопекарській вкладають асфальтобетонне покриття 13:54

У Чернігові на вулиці Хлібопекарській 28 липня працівники підрядної організації "ШБУ-14" завершували поточний середній ремонт дороги - вкладали верхній шар асфальтобетонного покриття.

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року

Підсумки роботи транспорту Чернігівської області в січні–червні 2021 року 13:31

У січні–червні 2021р. вантажообіг підприємств транспорту становив 521 млн.ткм, що на 8% більше від обсягу січня–червня 2020р.

Президія обласної ради сформувала порядок денний чергової сесії

Президія обласної ради сформувала порядок денний чергової сесії 13:23

Після роботи в постійних комісіях представники депутатського корпусу сьогодні зібрались на засідання президії обласної ради, яке провела голова обласної ради Олена Дмитренко.

В Чернігівській обласній прокуратурі підведено підсумки роботи у першому півріччі  2021 року

В Чернігівській обласній прокуратурі підведено підсумки роботи у першому півріччі 2021 року 13:11

Під головуванням керівника Чернігівської обласної прокуратури Сергія Василини проведено нараду, на якій підведено підсумки роботи органів прокуратури регіону у першому півріччі 2021 року, обговорено шляхи підвищення ефективності їх діяльності, визначено першочергові завдання на наступний період.

Голова Чернігівської області Коваленко прокоментувала свою відставку

Голова Чернігівської області Коваленко прокоментувала свою відставку 12:58

28 липня Кабінет Міністрів погодив заміну на посаді керівника Чернігівської ОДА і провів співбесіду з потенційним кандидатом на посаду.