Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 1 серпня, 14:54:17

В обласній раді обговорено питання розробки Стратегії поводження з відходами

03.03.2018   11:19Агенцiя

З кoжним рoкoм ситуація у сфері поводження з відходами в області відчутно погіршується. Зі збільшенням їхньої кількості зростає і чисельність місць видалення сміття, що експлуатуються з порушенням вимог чинного законодавства.

Зважаючи на важливість даного питання, обласна рада підтримала пропозицію Державної екологічної інспекції в Чернігівській області та ініціювала зустріч широкого кола фахівців з даної тематики для обговорення та напрацювання дієвих рішень. Провели засідання заступник голови обласної ради Арсен Дідур та в.о. першого заступника голови облдержадміністрації Юлія Свириденко.

Як повідомив начальник Державної екологічної інспекції в Чернігівській області Леонід Бурковський, на території області обліковано 14 полігонів твердих побутових відходів та 643 сміттєзвалища, які займають площу понад 600 га. Щорічно на вказаних об’єктах розміщується біля 500 тисяч тонн побутових та промислових відходів.

Проте значна кількість місць видалення відходів експлуатуються з порушенням вимог чинного законодавчтва в частині використання та охорони земель. Відповідальність за утримання зазначених об'єктів  віднесена до компетенції органів місцевого самоврядування, які не забезпечують дієвий контроль за місцями видалення відходів. Це призводить до виникнення стихійних сміттєзвалищ, на ліквідацію яких витрачаються значні матеріальні ресурси. Додаткові труднощі створює також відсутність на території області сміттєпереробних та сортувальних комплексів, безсистемність накопичення сміття та багато іншого.

Звертаючись до присутніх, заступник голови обласної ради Арсен Дідур зауважив, що проблема поводження з відходами потребує комплексного вирішення по багатьом напрямкам, тому нею слід займатися системно, залучивши до цього усі можливі ресурси.

Присутні одностайно погодилися з необхідністю розробки власної Стратегії поводження зі сміттям з огляду на запровадження з 1 січня 2018 року законодавчої заборони щодо захоронення на сміттєзвалищах несортованих відходів. До того ж, необхідно здійснити інвентаризацію та паспортизацію сміттєзвалищ у районах і нарешті завершити вивезення непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин з території Чернігівщини.


Наталія Купрієнко

Останні новини Чернігівщини

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів домашнього лимонаду

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів домашнього лимонаду 10:00

У літку треба ловити та встигнути насолодитися всіма перевагами сезону: позасмагати, купатися в річці чи з’їздити на море, погуляти вночі та посмакувати прохолодними коктейлями та лимонадами, поки знову не настав час чаю з лимоном.

Гороскоп на наступний тиждень з 2 по 8 серпня

Гороскоп на наступний тиждень з 2 по 8 серпня 09:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 2 по 8 серпня 2021 року.

1 серпня - День залізничника

1 серпня - День залізничника 08:30

Відомо, що англійський винахідник Річард Тревітік побудував один з перших паровозиків у 1804 році. Він виявився настільки важким, що зламав залізничну гілку, по якій був пущений.

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 20 нових випадків COVID-19 15:56

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 31 липня в області зафіксовано 20 нових випадків COVID-19.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини