Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 23:36:40

Нові обрії взаємовигідної співпраці Придесення та Великопольського воєводства

25.01.2018   08:14Агенцiя

Останнім часом Чернігівська область активно розширює горизонти міжнародної співпраці, налагоджує зв’язки та успішно реалізує спільні проекти із закордонними партнерами.

Підтвердженням цього є те, що за підсумками 9 місяців 2017 року саме Чернігівщина посіла перше місце в Україні за темпами зростання обсягу залучених іноземних інвестицій. Упродовж січня-вересня минулого року в економіку області надійшло 189 мільйонів доларів США прямих іноземних інвестицій та понад 4 мільярди гривень капітальних інвестицій. Це майже на 40 % більше, ніж за відповідний період минулоріч.

Загалом за 2017 рік обсяг капітальних інвестицій перевищив 6 мільярдів гривень. До трійки лідерів серед країн, які інвестували найбільше коштів у розвиток Придесення, належить і Республіка Польща.

Саме питанням пошуку нового найбільш оптимального формату співпраці між Чернігівщиною та Великопольським воєводством та розвитку спільних проектів на найближчу перспективу була присвячена чергова зустріч голови обласної ради Ігоря Вдовенка та директора Великопольської групи підтримки підприємців PROPROGRESS Томаша Крушинського.

Основну увагу учасники заходу приділили обговоренню співробітництва у сфері освіти та основним аспектам налагодження діалогу між органами місцевого самоврядування, зокрема і об’єднаними територіальними громадами.

Як зазначив Томаш Крушинський, наразі Польща активно запроваджує у закладах освіти програму ЄС, спрямовану на організацію навчання з метою підвищення кваліфікації випускників коледжів із інших країн, зокрема і України. Тож він запропонував залучити до цього проекту і студентську молодь Чернігівщини.

Враховуючи те, що під час попередньої зустрічі з делегацією Великопольського воєводства в обласній раді Ігор Вдовенко підіймав питання щодо можливості відкриття відокремленого підрозділу польського ВНЗ на теренах Чернігівщини, учасники зустрічі дуже детально зупинилися на обговоренні організаційних та юридичних аспектів впровадження цієї ініціативи. Зокрема, Томаш Крушинський поділився досвідом співпраці навчальних закладів Польщі, зокрема в Познані, та Великобританії. Результатом цього проекту стало відкриття низки нових спеціальностей у познанських університетах, широке залучення закордонних викладачів та науковців до навчання польських студентів.

У свою чергу голова обласної ради наголосив на тому, що найбільш прийнятним варіантом, беручи до уваги норми чинного законодавства та реалії сьогодення, було б відкриття в області саме окремої філії польського вишу, а не просто факультету.

-Враховуючи те, що у жовтні минулого року указом Президента України провідний вищий навчальний заклад регіону отримав новий статус Національний Університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, який дає широкі можливості для відкриття різноманітних спеціальностей, було б цілком доречно розглянути варіант співпраці з цим потужним ВНЗ, - зауважив Ігор Вдовенко.

Водночас голова обласної ради наголосив на тому, що для реалізації цього освітнього проекту потрібно вирішити чимало юридичних питань, отримати погодження в Міністерстві освіти і науки України, провести копітку роботу щодо узгодження програм та формату проведення вступних іспитів, адже в Україні та Польщі є суттєві відмінності щодо цього. Тож учасники зустрічі дійшли згоди найближчим часом розпочати діалог між польськими і чернігівськими ВНЗ, а також налагодити активний обмін необхідною інформацією для пошуку найбільш оптимального для обох зацікавлених стіорін варіанту співпраці.

Не оминули цього дня увагою і такий важливий напрям двостороннього співробітництва як розвиток партнерських відносин між органами місцевого самоврядування Чернігівщини та Великопольського воєводства. За словами Томаша Крушинського, ініціативу Придесення щодо розбудови діалогу між об’єднаними територіальними громадами області та їх польськими колегами, озвучену під час останньої зустрічі в обласній раді, вже підтримали 5 повітів Великопольщі. Наразі до такого формату співпраці прагнуть активно приєднатися і представники польського бізнесу, для того щоб започаткувати безпосередні зв’язки із відповідними виробниками в ОТГ Чернігівщини.

- Обласна рада готова організаційно та інформаційно сприяти розвитку співпраці між органами місцевого самоврядування Чернігівщини і  Великопольського воєводства, а також сприяти реалізації спільних взаємовигідних проектів та ініціатив, - підкреслив Ігор Вдовенко.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.