Важливість посилення територіальної оборони - на контролі обласної влади
5 грудня у відповідь на звернення голови громадської організації «Агентство територіальної безпеки» Костянтина Шихальова до обласної ради заступник голови ради Арсен Дідур провів нараду з питань розроблення обласної Програми сприяння територіальній обороні Чернігівської області.
До участі в роботі наради долучилися директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи обласної державної адміністрації Сергій Болдирєв, представники оперативного командування «Північ» Cухопутних військ Збройних Сил України, Головного управління Національної поліції в області, обласного та об'єднаного міського військових комісаріатів, Городнянської, Новгород-Сіверської, Семенівської, Чернігівської та Ріпкинської районних рад, представники громадських організацій «Самооборона Чернігівщини», «Перша Чернігівська сотня», «Товариства сприяння обороні України», «Спецпідрозділу «Афганець».
Як зауважив Арсен Дідур, враховуючи те, що Чернігівщина межує з країною-агресором, важливість посилення територіальної оборони є незаперечною. Зокрема, й через планування фінансування заходів та потреб тероборони в рамках обласної програми.
Заступник голови обласної ради також повідомив, що Програму покращання матеріально-технічного забезпечення заходів територіальної оборони, військових частин та правоохоронних органів, які беруть участь в антитерористичній операції та дислокуються на території Чернігівської області на 2018 рік буде внесено на розгляд найближчої сесії, яка відбудеться 7 грудня.
Програмою передбачено забезпечення проведення заходів з покращання забезпечення особового складу спорядженням та сучасними матеріально-технічними засобами, що не передбачені табелем оснащення, закупівлі обладнання, будівельних та інших матеріалів для облаштування позицій військ і блокпостів, надання послуг з транспортних перевезень військовозобов'язаних, військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів до військових частин, зони проведення антитерористичної операції та у зворотному напрямку.
Учасники наради детально розглянули Напрямки діяльності та заходи Програми, а також внесли декілька пропозицій щодо її реалізації.
За підсумками засідання вирішено зібратися на наступну після того, як буде проведено інвентаризацію щодо наявності та дієвості Програм та Планів територіальної оборони, штабів, пунктів управління територіальної обороною та районних загонів територіальної оборони по всіх районах Чернігівської області.
Наталія Купрієнко
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною