Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 грудня, 16:23:00

Як зробити Чернігівщину безбар’єрною для всіх жителів

29.11.2017   09:23Агенцiя

Предметна розмова стосовно забезпечення в області безперешкодного доступу до об’єктів фізичного оточення для маломобільних груп населення відбулася 28 листопада в обласній державній адміністрації. Нараду за участю представників органів влади та громадськості провів заступник голови ОДА Сергій Сергієнко.

Як представники громадських організацій, так і посадовці визнають: в області існує нагальна потреба у покращенні доступу людей з інвалідністю до закладів охорони здоров’я, освіти, соціальної сфери. Адже лише частина приміщень обладнані пандусами, які відповідають будівельним нормам і дійсно дозволяють людям з фізичними обмеженнями користуватися ними. Серйозна проблема із встановленням ліфтів у закладах культури та сфери послуг, підземних переходах. Створюють серйозні перепони для проїзду людей на інвалідних візках, а також значні незручності для людей похилого віку та мам з дитячими візочками і більшість дорожніх переходів та невідремонтованих тротуарів. Транспорт не пристосований до потреб цієї категорії людей. Зазвичай, під’їзди житлових будинків не обладнані елементарними засобами, які б дозволили людям з інвалідністю вести звичайне життя.

При цьому обидві сторони погоджуються: проблеми, на які увага не зверталась роками, швидко вирішити дуже складно. У тому числі, враховуючи, що більшість будівель абсолютно не пристосована для людей з фізичними вадами.

Усе ж останнім часом є позитивні зрушення. Як зазначив Сергій Сергієнко, пандусами заклади соціальної сфери вже обладнані на 87%, медичні установи — на 75,2% (хоча все ж залишаються питання до їх якості). Стовідсотково у школах області забезпечений безперешкодний доступ до перших поверхів будівель. Тролейбусний парк Чернігова поповнили 5 спеціально пристосованих тролейбусів.

Створена цього року Державна будівельна інспекція чітко контролює як надання дозволів на будівництво житла та соціальних об’єктів, так і прийом цих будівель в експлуатацію з обов’язковим врахуванням доступності до них маломобільних груп населення. Це стало можливим у зв’язку зі змінами в законодавстві, що регулює будівельну галузь.

Тож представники обласної влади і громадськості вирішили: необхідно у тісній взаємодії напрацювати конкретний план дій, який би дозволив поступово зробити населені пункти області більш доступними для всіх категорій людей.

Сергій Сергієнко наголосив: відповідне доручення обласної державної адміністрації найближчими днями отримають профільні структурні підрозділи ОДА, а також РДА та МВК, виконкоми об’єднаних територіальних громад. Одне із завдань – вже до кінця року напрацювати список житлових будівель, мешканці яких потребують додаткових умов у пересуванні. Щоб органи місцевої влади поступово вирішували це питання.

Обов’язково буде врахована думка людей, які мають фізичні вади. Так, зокрема, громадська організація «Центр медико-соціальної і фізичної реабілітації інвалідів з вадами фізичного розвитку «Інтеграція» вже напрацювала пакет зауважень з фотозвітами стосовно тих соціальних об’єктів та вуличних переходів, де вкрай необхідно виправити ситуацію. При цьому в більшості це не потребуватиме значних фінансових затрат.

До речі, в області створений комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, який і має дійсно стати координуючим органом. Домовилися, що члени комітету спільно збиратимуться мінімум раз на квартал.

8 грудня ж у Чернігові за ініціативи ГО «Інтеграція» відбудеться регіональний Форум. Організатори впевнені — захід об’єднає однодумців з усіх районів області, аби предметно обговорити проблеми безбар’єрного доступу та напрацювати шляхи вирішення цього вкрай необхідного для громади Чернігівщини питання.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19

Змістовно від МОЗ: Як зберегти психічне здоров’я під час пандемії COVID-19 14:44

Не перший рік весь світ живе в умовах нової реальності, коли пандемія COVID-19 вплинула на всі сфери суспільного життя. Вона також впливає і на тих, хто не хворів на COVID-19. Втома від карантину, втрата рідних та друзів, зміна формату роботи, поширення фейків та негативно забарвленої інформації чинять вплив на психічний стан людей. Реакція на пандемію COVID-19 з боку психічної системи людини є цілком нормальною.

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження

Зіткнення автобуса і автофургона поблизу Чернігова з чисельними жертвами - зареєстровано кримінальне провадження 14:25

Чернігівська обласна прокуратура здійснює процесуальне керівництво у кримінальному проваджені за фактом порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило загибель кількох осіб (ч. 3 ст. 286 КК України).

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді

Більше сотні небезпечних предметів намагалися пронести до судів жителі Чернігівщини у листопаді 14:22

На початку кожного місяця, судові охоронці Чернігівщини проводять розширену нараду щодо підведення підсумків діяльності та постановки завдань на наступний період. Не став винятком й грудень.

 За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 714 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 4 714 осіб 14:12

За даними Чернігівського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики, станом на 7 грудня в області проти Covid проведено 689 409 щеплень першою та другою дозою.

Чернігівська область: надзвичайники надають допомогу на місці зіткнення вантажівки з маршрутним автобусом

Чернігівська область: надзвичайники надають допомогу на місці зіткнення вантажівки з маршрутним автобусом 10:35

7 грудня, близько 7:55, поблизу с. Брусилів, Чернігівського району, на автошляху Н-27 Чернігів-Грем'яч, сталося зіткнення вантажного автомобіля з маршрутим мікроавтобусом "Чернігів-Сосниця".

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини