Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 березня, 14:42:47

Працювати над створенням безбар’єрного середовища варто не для звітності, а для реальної користі

24.11.2017   09:43Агенцiя

На цьому наголошували учасники селекторної наради, що проводив Комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Мінрегіоні.

В обговоренні взяли участь й в.о. першого заступника голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко, представники профільних установ та організації області.

Ще у грудні минулого року Уряд прийняв План заходів на виконання рекомендацій Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю. Зібрання аналізувало, на скільки якісно працюють над реалізацією завдань у регіонах.

На жаль, виокремити якийсь обласний центр, чи бодай містечко, як зразок у цьому напрямку поки не можна. Однак, результати роботи вже помітні.

Зокрема на Чернігівщині забезпечено безперешкодний доступ до 27 будівель (87% від потреби) управлінь соціального захисту населення. Зручно дістатися можна до першого поверху всіх загальноосвітніх навчальних закладів.

Пристосовують до потреб маломобільних груп населення й медичні установи області: тактильні таблички — обласний онкологічний диспансер, обласна стоматологічна поліклініка, поліклініка міської лікарні № 3 Чернігівської міської ради, пандусами забезпечені 75,2% будівель, 20,1% — оснащені кнопками виклику персоналу. Працюють над удосконаленням адмінбудівель у районах.

Втім, на переконання голови ГО «Інтеграція» Дмитра Соболєва, часто справа зроблена «не на совість». Як приклад називає чимало місць в Чернігові, що начебто облаштовані для маломобільних груп, але практично ними скористатися неможливо.

Активісти акцентують, що взірцем наслідування для районів має бути саме обласний центр.

Як зазначають фахівці, подекуди на реконструкцію йде більше часу та коштів, ніж на будівництво нових, відразу придатних для всіх користувачів, об’єктів.

Наразі нагальна потреба існує в розробці типових проектів, а також  перегляді державних будівельних норм.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Завершився обласний педагогічний конкурс

Завершився обласний педагогічний конкурс "#ed-вимір методичної майстерності" 12:37

Відбувся заключний, ІІІ етап обласного педагогічного конкурсу «#ed-вимір методичної майстерності» у формі онлайн-представлення його учасниками колективних проєктів «Траєкторія нашої творчості».

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА

Заробітна плата та її виплата в Чернігові на 1 січня. ДОВІДКА 12:16

У IV кварталі 2020 року на підприємствах, в організаціях та установах м.Чернігова (з кількістю найманих працівників 10 осіб і більше) були зайняті в середньому 69 тис. штатних працівників.

Ніжин: презентовано проєкт

Ніжин: презентовано проєкт "Greening of the Planet" 11:53

3 березня відбулася пресконференція, на якій було презентовано масштабний проєкт «Greening of the Planet».

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію

Шукают шляхи вирішення проблемної ситуації довкола Обласного дитячого санаторію "Пролісок" 11:37

Перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш разом заступником голови ОДА Жанною Шерстюк із робочою поїздкою відвідали комунальне некомерційне підприємство «Обласний дитячий санаторій «Пролісок» Чернігівської обласної ради.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:25

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини