У Чернігові на посаду безстроково призначили суддю, який "розганяв" Євромайдан
Суддею Чернігівського окружного адміністративного суду безстроково призначено суддю Олександра Зайця, який схвалив рішення про розгін місцевого Євромайдану у листопаді 2013 року.
Чернігівський суддя Заєць призначений разом з іншими суддями відповідним указом резидента України Петра Порошенка, що датований 2 листопада.
Водночас, у грудні 2016 року міжфракційне об'єднання «Депутатський контроль» (за участі депутата з Чернігівщини Олександра Кодоли), звернулося до Вищої ради юстиції із проханням не призначати одіозного суддю Зайця Чернігівського окружного адміністративного суду на посаду судді безстроково.
Депутати вказували у зверненні, що суддя у 2013 році своїм рішенням заборонив проведення мирних акцій у Чернігові у центрі міста. Народні депутати зробили висновок, що суддя порушив права людини, закріплені у національному та міжнародному законодавстві, у частині проведення мирних зібрань. Читайте також Євромайдан змусив Путіна "зірвати маски" і показати світові своє хиже обличчя – Порошенко «Вищевикладене свідчить про наявність обґрунтованого сумніву щодо відповідності кандидата на посаду судді критеріям доброчесності та професійної етики», - сказано у документі.
25 листопада 2013 року в Чернігові державні виконавці разом із представниками комунальних служб за підтримки міліції знесли намети Євромайдану у сквері ім. Попудренка, поблизу Красної площі. Рішення про заборону мирних зібрань тоді схвалив суддя Заєць за поданням начальника юридичного відділу Чернігівської міської ради Павла Вовка.
https://www.unian.ua/society/2230954-u-chernigovi-na-posadu-bezstrokovo-priznachili-suddyu-yakiy-rozganyav-evromaydan.html
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.