Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 14:26:53

Високоорганізований ринок праці - запорука безпечної трудової діяльності

19.10.2017   09:42Агенцiя

На цьому наголосила заступник голови - керівник апарату ОДА Наталія Романова під час брифінгу на тему «Сучасні виклики та шляхи протидії торгівлі людьми».

Варто зауважити, що 18 жовтня 2007 року започатковано Європейський день боротьби з торгівлею людьми.

Наразі діють «гарячі лінії», поширюються відео-ролики та буклети з роз’ясненнями про сумнівне працевлаштування, зокрема за кордоном.

Навколо вирішення цієї  проблеми об’єдналися і представники влади, і правоохоронці, і громадськість. Однак, на жаль, часто навіть постраждалі з якихось причин замовчують факт злочину. Без їх свідчень викрити схему і покарати винних майже не можливо.

У червні 2017 року Україна вийшла на вищий щабель у рейтингу країн, які борються з торгівлею людьми, що складається Державним департаментом США. Нашу державу переведено з Контрольного списку в Другу групу.

Явище торгівлі людьми особливо актуальне для прикордонних регіонів. До слова, Чернігівщина — друга (перше місце - Вінницька та Харківська) в національному рейтингу щодо кількості встановлених статусів особам, які постраждали від торгівлі людьми.

-  Таку статистику можна трактувати по-різному: так, ця проблема стоїть гостро, однак, ми активно допомагаємо постраждалим особам, - наголосила Наталія Романова.

Загалом, за повідомленням заступника директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації В’ячеслава Голуба, до зазначеного структурного підрозділу ОДА протягом цього року з питань надання допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми, звернулося 9 заявників. Всього в області протягом 2013­­—2017 років відповідний статус отримали 30 осіб.

Як зазначив підполковник поліції Андрій Рубан, останнім часом до сексуального рабства втрапляють до Китаю та Кіпру, раніше поширеною була трудова експлуатація в Російській Федерації.

Саме на гачок останніх втрапили діти Ніни Черненко та  Галини Василенко (справа так званих «кур’єрів-експедиторів»). Наразі жінки не лише намагаються вирішити проблему, з якою зіткнулася їх родина, а й, створивши громадську організацію, надають підтримку сім’ям інших постраждалих.

—  Щоразу знайти кінці у подібних ситуаціях все важче. Єдиний правильний шлях — якісне інформування про небезпеку та шляхи виходу з неї. Будь-яка експлуатації людини має стати нетерпимим явищем у суспільстві, — наголосила координатор проектів Чернігівського комітету захисту прав людини Наталія Піддубна.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.