Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 грудня, 08:44:01

"Як працює місцеве самоврядування в Польщі: консультації для України"

07.10.2017   08:19Агенцiя

Саме за такою темою 6 жовтня в Чернігові пройшов Форум працівників органів місцевого самоврядування Люблінського та Підкарпатського воєводств Республіки Польща і Чернігівської області.

У відкритті міжнародного заходу, що розпочав свою роботу у конференц-залі облради за сприяння Чернігівського регіонального центру підвищення кваліфікації кадрів (директор – Володимир Бойко), від обласної влади взяли участь голова обласної ради Ігор Вдовенко та заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

Виступаючи перед присутніми, керівник щиро привітав їх із початком форуму та подякував почесних гостей із Республіки Польща, які вже не вперше перебувають на Чернігівщині, аби зробити свій внесок у розвиток реформ в системі місцевого самоврядування і децентралізації влади на теренах області.

- Особливо приємно бачити у цій залі колег із Любліна, де мені нещодавно пощастило побувати і взяти участь у роботі надзвичайно цікавого і корисного Шостого Конгресу ініціатив Східної Європи, - наголосив голова обласної ради та одночасно відзначив, що у рамках згаданого потужного форуму цілий тематичний блок був присвячений саме питанням децентралізації.

Керівник також висловив вдячність польським колегам - Анні Ягелло, директору Підкарпатського осередку Фундації розвитку місцевої демократії (POST FRDL), Наталії Гмурковській, директору Люблінського осередку Фундації розвитку місцевої демократії (LOST FRDL), іншим гостям із сусідньої дежави, за те, що сьогоднішня важлива дискусія стосовно реформування місцевого самоврядування продовжується саме на Чернігівщині. Адже наша область нині впевнено крокує шляхом децентралізації і входить до трійки лідерів за темпами створення об'єднаних територіальних громад в Україні.

До речі, як було зазначено, сьогодні на теренах Придесення функціонує 19 ОТГ. А на 29 жовтня цього року призначені вибори ще у 14 громадах.

Завдяки децентралізації громади отримали повноваження та можливість планувати і реалізовувати різноманітні проекти та програми, що будуть перш за все задовольняти потреби саме жителів ОТГ за рахунок різноманітних джерел, в тому числі і окремої субвенції на розвиток інфраструктури об'єднаних громад.

А це збільшення доходів місцевих бюджетів ОТГ майже в 4,5 раз, що дає можливість використати додаткові фінанси на модернізацію ЦНАПів, реконструкцію, переобладнання чи перепрофілювання приміщень бюджетних установ, на будівництво та ремонти доріг комунальної власності, закупівлю транспортних засобів, інші інфраструктурні об'єкти. І це далеко не повний перелік всіх можливих проектів, на реалізацію яких передбачені кошти державної субвенції.

Голова обласної ради висловив сподівання на те, що сьогоднішній форум спонукатиме його учасників до глибокого осмислення позитивних напрацювань і проблемних питань, які виникали при запровадженні польських реформ, та сприятиме пошуку і виробленню власних шляхів поступального розвитку в умовах реформи місцевого самоврядування.

Ігор Вдовенко щиро подякував польським експертами із питань децентралізації, які погодились долучитись до обговорення надзвичайно важливих для розвитку нашої області питань, аби поділитись своїми корисними напрацюваннями та ідеями із представниками місцевого самоврядування Чернігівщини та побажав всім учасникам форуму плідної і конструктивної роботи.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

За допомогами від фонду звернулись  майже 70 тисяч працюючих громадян Чернігівщини

За допомогами від фонду звернулись майже 70 тисяч працюючих громадян Чернігівщини 07:38

Упродовж січня-листопада 2021 року за виплатами відповідно до загальнообов’язкового державного соціального страхування звернулись 65,8 тис працюючих громадян Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 07:37

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території Чернігівської області за період з 8:00 06 грудня по 8:00 07 грудня 2021 року

Ярослава Крамаренко про арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові

Ярослава Крамаренко про арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові 07:35

Учасниця проєкту «Бізнес-акселератор» Ярослава Крамаренко розповіла про свою мрію — арт-проєкт «Mark Future Art» у Чернігові

Казначейство не реєструє договорів: у Прилуках два ОСББ не можуть отримати компенсацію на утеплення

Казначейство не реєструє договорів: у Прилуках два ОСББ не можуть отримати компенсацію на утеплення 07:28

Прилуцька міська рада не може надати платіжні доручення для проведення відшкодування заходів із енергозбереження за програмою «Енергодім» для двох ОСББ (вул. Земська та вм 12).

Проєкт “Я-Медіа” на Чернігівщині: підсумки листопада

Проєкт “Я-Медіа” на Чернігівщині: підсумки листопада 07:18

На Чернігівщині триває реалізація міжнародного проєкту «Я – Медіа».