Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 12 лютого, 05:52:36

Глава держави: В Україні має бути створена окрема судова антикорупційна вертикаль

04.10.2017   15:27Агенцiя

В Україні має бути створена окрема судова антикорупційна вертикаль в складі окремого Антикорупційного суду, Касаційної інстанції антикорупційної палати у Верховному суді України і представництвами антикорупційного суду на місцях. Про це Президент Петро Порошенко заявив під час зустрічі з колективом Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Шевченка.

«Базовим для старту судової реформи став Закон, який також прийняла Верховна Рада – Закон «Про судоустрій та статус суддів». Хочу нагадати, що то був також мій проект, внесений як невідкладний. І я своїми руками вписав до проекту норму про створення антикорупційного суду. І, до речі, кошти на фінансування антикорупційного суду у проекті бюджету на 2018 рік вже передбачені, повірте, теж не випадково», - підкреслив Президент.

Глава держави наголосив: «Нам дійсно всім потрібно, щоби всі суди в Україні були антикорупційними. Всі без виключення. Для цього ми з вами робимо реформу».

«Але має бути створена окрема суддівська антикорупційна вертикаль в складі окремого Антикорупційного суду, Касаційної інстанції антикорупційної палати у Верховному суді України і, як визначить Верховна Рада, представництвами антикорупційного суду на місцях, щоб із Сєвєродонецька або із Закарпаття люди не вимушені були пертися до однієї антикорупційної інституції», - заявив Петро Порошенко.

За його словами, зараз вже розроблено кілька законопроектів, хоча вони недосконалі і певною мірою то піар-проекти певних політичних сил, бо ключове слово – лише слово «антикорупційний суд». «Звичайно, всі «за». Але диявол в деталях. І тому надзвичайно важливо зараз зібрати голоси під них у Верховній Раді», - зауважив він та додав, що під такі законопроекти поки що це неможливо.

Петро Порошенко закликав Верховну Раду до роботи над узгодженим проектом Закону. «Я хочу звернутися до Парламенту із пропозицією негайно створити робочу групу чи то в комітеті з правової політики, чи то при Голові Верховної Ради, чи то міжфракційну групу. Це компетенція Парламенту. І якнайшвидше напрацювати узгоджений законопроект, який здатний здобути підтримку всього складу Верховної Ради. Бо лише цей шлях є єдино можливим», - зазначив він.

За словами Президента, коли буде, так само як це відбувалось з проектом змін до Конституції, знайдений консенсусний законопроект, він має негайно бути презентований йому. Петро Порошенко наголосив, що проект повинен мати підтримку і владних, і коаліційних, і опозиційних фракцій. «Я наголошую, що готовий прийняти цей проект, спільно з групою завершити його опрацювання або якщо я буду повністю згоден – підтримати і внести від свого імені в український Парламент як невідкладний», - запевнив Глава держави.

Водночас Петро Порошенка підкреслив, що жодному разі не хотів би, щоб це питання використовувалося як предмет політичного піару чи політичних спекуляцій. «Бо річ не в тому, хто повісить на себе лаври. Питання – в створенні справді ефективного і незалежного судового органу, який спеціалізуватиметься на боротьбі з корупцією та допоможе пришвидшити розгляд справ проти корупціонерів. Ким би ці корупціонери не були викриті», - зазначив він.

Останні новини Чернігівщини

 На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організатора та двох його спільників, які вчиняли підпали ресторанів в Чернігові

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу організатора та двох його спільників, які вчиняли підпали ресторанів в Чернігові 19:57

Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо організатора та двох його спільників, які скоїли підпали ресторанів в Чернігові.

Енергостійкість бізнесу в дії…

Енергостійкість бізнесу в дії… 16:55

Кафе «Городок» у прифронтовому Новгороді-Сіверському — приклад того, як родинна справа розвивається навіть у непрості часи. Наприкінці минулого року кафе зробило важливий крок уперед — розширило послуги з приготування їжі завдяки гранту за програмою «Власна справа», яку адмініструє державна служба зайнятості.

Бронза чемпіонату України: Вікторія Прачик — серед призерок юніорських змагань з лижних гонок 13:47

З 05 до 09 лютого у селі Яворів Львівської області проходив Чемпіонат України з лижних гонок серед юніорів, юніорок та молоді (U-23).

Щорічні та одноразові виплати для родин полонених та звільнених з полону

Щорічні та одноразові виплати для родин полонених та звільнених з полону 13:44

Українцям, які перебували у полоні, або ж родинам тих, хто досі залишається у російській неволі держава надає соціальну, правову та фінансову підтримку. Нижче розповідаємо про виплати, які можуть отримати звільнені з полону та родини полонених.

Історія матері-одиначки, яка відкрила бізнес у Чернігові завдяки грантовій програмі «Власна справа»

Історія матері-одиначки, яка відкрила бізнес у Чернігові завдяки грантовій програмі «Власна справа» 12:54

Відкрити бізнес з нуля в наш час – завдання не з легких. А для матері-одиначки, яка сама відповідає і за дитину, і за завтрашній день, це може здаватися майже неможливим.