Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 19:27:07

Чернігівська область - серед лідерів з перерахунку субсидій

31.08.2017   08:16Агенцiя

Про це повідомив 30 серпня під час прес-брифінгу директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Олег Русін.

Субсидії на неопалювальний період в автоматичному режимі перераховані 235 тисячам користувачам. Усього ж наразі в області цією адресною допомогою користуються 247,4 тисячі сімей, з яких 95,9 тисячі мають право на монетизацію залишків невикористаних коштів субсидії на опалення. У грошовому еквіваленті — це 61,78 мільйона гривень.

— Аби отримати готівкову частину невикористаної субсидії, необхідно подати заяву до управління соціального захисту населення до 1 вересня, — наголосив Олег Русін і додав, що на сьогодні з відповідними заявами звернулися по електропостачанню більше тисячі осіб, по газопостачанню — понад 76 тисяч.

Варто зазначити, що з 19 серпня 2017 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій. Які ж зміни відбулися?

— Розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводитиметься на підставі доходів за перше півріччя поточного року, а не за попередній рік, як це було раніше, — коментує очільник профільного департаменту.

Змінюється і саме визначення опалювального періоду: для користувачів централізованого теплопостачання він починається за наявності відповідного рішення міськради, для користувачів індивідуального опалення — з 16 жовтня по 15 квітня.

Якщо отримувач субсидії має прострочену заборгованість з оплати послуг понад два місяці й ця сума перевищує 340 гривень, субсидія не нараховується. У такому випадку субсидіанту дають два місяці на погашення боргу. У разі його несплати для поновлення субсидії доведеться заново подати документи. До речі, про заборгованість повідомляють не надавачі послуг через платіжки, а працівники соціального захисту. Загалом на Чернігівщині, як і в цілому в Україні, приблизно 8% субсидіантам припинено надання державної допомоги.

Інші важливі зміни:
– субсидія не може призначатися одній особі за місцем реєстрації та місцем її фактичного проживання;
– отримувачі субсидії повинні протягом місяця інформувати управління про закінчення терміну реєстрації місця перебування;
– субсидія може призначатися за заявою опікуна у разі, коли у будинку зареєстровані неповнолітні діти, які залишилися без батьківської опіки або недієздатні особи працездатного віку.

Покращено умови надання субсидій для пенсіонерів, які мають лише одне джерело доходу — пенсію: розрахунок субсидії відтепер проводитиметься на підставі доходів за попередній місяць.

Також серед змін — зменшення соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та для підігріву води.

Крім того, Олег Русін нагадав, що для своєчасного відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу субсидіантам необхідно подати декларацію. Ті ж, хто хочуть отримати державну допомогу не за місцем реєстрації, — договір оренди житла.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 188 нових випадків COVID-19

Виявлено 188 нових випадків COVID-19 18:35

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 березня в області зафіксовано 188 нових випадків COVID-19.

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння

Патрульні двічі виявили водія маршрутки з ознаками наркотичного сп’яніння 14:54

Кілька днів тому патрульні виявили в Чернігові водія маршрутного автобусу з ознаками наркотичного сп’яніння. Чоловік погодився пройти медичний огляд у встановленому законом порядку.

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання

Відбувся захист 15 конкурсних пропозицій з розвитку молоді та національно-патріотичного виховання 14:22

4 березня відбулося чергове засідання конкурсної комісії Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА з визначення програм розвитку молоді та національно-патріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання яких надаватиметься фінансова підтримка з обласного бюджету у 2021 році.

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми

В Мінрегіоні презентовані проєкти, які будуть реалізовані в області в рамках програми "Велике будівництво" 14:12

Зокрема, по Чернігівській області погоджено проєкт реконструкції будівлі Кіптівської ЗОШ І-ІІ ст. під дошкільний навчальний заклад в с.Кіпті.

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно

UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Робитимуть її безкоштовно 14:05

Громадська організація UAnimals запускає проєкт стерилізації безпритульних тварин. Волонтери з різних міст україни можуть безкоштовно записати своїх підопічних тварин на стерилізацію. Нижче будуть телефонні номери, за якими можна звертатися.