Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 28 лютого, 02:55:06

Колегія Держпраці: про підсумки роботи та запровадження в ОТГ державних інспекторів праці

19.08.2017   13:31Агенцiя

У Чернігові 17 серпня з робочим візитом перебував голова Державної служби України з питань праці Роман Чернега.

Спершу очільник служби взяв участь у засіданні Колегії Управління Держпраці в області, на якому підбили підсумки роботи управління за І півріччя, а також предметно говорили про здійснення виконавчими органами місцевих рад та ОТГ державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

До роботи Колегії долучився перший заступник голови Чернігівської ОДА Леонід Сахневич. Він зазначив, що служба Держпраці одна з перших почала реформуватися, і вже зараз є певні результати:

— Держпраці взяли на себе дуже багато повноважень. І хоч рік тому було достатньо критики з мого боку, сьогодні вже є позитив і з питань легалізації праці в області, і виплаті мінімальної заробітної плати, і стосовно зменшення рівня заборгованості по зарплаті.

Начальник Управління Держпраці у Чернігівській області Сергій Дорошенко доповів про роботу очолюваної ним служби за півроку.

Наразі актуальне питання — запровадження в об’єднаних територіальних громадах державних інспекторів праці. Тож цій темі присвятили окрему робочу нараду за участі керівників ОТГ області, яка пройшла у форматі діалогу.

Голова Держапраці акцентував на трьох основних болючих питаннях у сфері трудових відносин: існуючих боргах по зарплаті, недотриманні виплат мінімальної заробітної плати, а також важливості легалізації трудових відносин. Саме державні інспектори на місцях, на переконання Романа Чернеги, у тому числі, мають сприяти вирішенню цих питань. Він зауважив, що на сьогодні дійсно є брак фахівців у сфері праці. Тож Держпраці готова безоплатно навчати фахівців та консультувати їх.

Леонід Сахневич зазначив, що під час становлення ОТГ виникає багато проблемних питань, разом з повноваженнями з’являється велика зона відповідальності. Він запевнив, що всі структурні підрозділи ОДА готові сприяти ОТГ у вирішенні нагальних проблем.

Зі свого боку, окреслили ряд питань представники ОТГ, зокрема, стосовно можливого спрямування коштів від штрафів до місцевих бюджетів. Наразі ці кошти надходять до держбюджету, при тому, що приблизна оплата діяльності одного держінспектора обходитиметься на рік в 100 тисяч гривень, що досить накладно для бюджетів громад. Звучали й пропозиції від ОТГ розглянути  питання про фінансування інспекторів за рахунок субвенції з держбюджету, хоча б на час перехідного періоду. Роман Чернега пообіцяв разом з колегами з Джержпраці опрацювати ці питання та ініціювати їх вирішення перед Кабміном.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Вшанували пам’ять полковника армії УНР

Вшанували пам’ять полковника армії УНР 18:17

23 лютого в м Ічня меморіальні заходи увічнення пам’яті борця за незалежність України у 20-му столітті Архипа Кмети розпочалися хвилиною мовчання на честь іншого Захисника України, старшого солдата 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців, уродженця с. Більмачівка Ічнянського району Чернігівської області Сергія ПЕТРАУСКАСА, який 22 лютого цього року загинув на фронті внаслідок обстрілу військами російських загарбників.

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19

Виявлено 157 нових випадків Сovid-19 18:12

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА в області станом на 27 лютого зафіксовано 157 нових випадків інфікування COVID-19.

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області

АМКУ став на захист конкуренції на ринку постачання природного газу в Чернігівській області 13:00

25 лютого Антимонопольним комітетом України надано Чернігівській обласній державній адміністрації обов’язкові для розгляду рекомендації щодо суб’єктів господарювання на ринку постачання природного газу.

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики

Чернігівщина – у трійці регіонів-лідерів підсумкового рейтингу щодо дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики 12:30

За даними Аналітичного звіту за 2020 рік, які щорічно готує Державна регуляторна служба України, Чернігівщина посіла 3 місце в підсумковому рейтингу дотримання місцевими органами виконавчої влади вимог та принципів державної регуляторної політики.

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно

Деклараційна кампанія - 2021: кому декларацію подавати не потрібно 11:52

Згідно з п. 179.4 ст. 179 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платники податку звільняються від обов’язку подання податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) в таких випадках:

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини