Громадськість має пропозиції до Програми сприяння створенню і підтримки ОСББ
У квітні минулого року Чернігівська міська рада затвердила Програму сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки. Документом передбачено понад 25,5 мільйона гривень для капітальних ремонтів житлового фонду на умовах співфінансування (23,7 мільйона гривень), а також виготовлення технічної документації за кошти міського бюджету (1,8 мільйона гривень). Зокрема, при проведенні капітальних ремонтів 80% від загальної вартості робіт оплачується із міського бюджету і 20% — власними та залученими коштами ОСББ (ЖБК).
Проте, як показав досвід, Програма не досконала і потребує коригування.
2 серпня, під час засідання за «круглим столом» комітету Громадської ради при ОДА з питань містобудування, капітального будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства представники громадськості, міські депутати та голови ОСББ міста Чернігова обговорили проект рішення міської ради про внесення змін до діючої Програми.
На жаль, механізм фінансування у Програмі прописаний нечітко. Відтак, деякі ОСББ ще не скористалися наданою можливістю, інші ж — брали участь кілька разів. До того ж, запланованої суми буде недостатньо.
Недоречним вважають зміну відсоткового співвідношення у фінансуванні з 20% на 30% для ОСББ та з 80% на 70% для міської влади.
Були пропозиції при розрахунках враховувати площу будинку, а також його вік. Адже ремонт 10-річної і 50-річної будівлі значно відрізняється по витратам.
Також до Програми доречно внести зміни у частині спрямування коштів: не тільки для капремонту, а й для заходів з енергозбереження та енергоефективності, утеплення та модернізації.
Наразі у Чернігові функціонує 81 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Для системної роботи і взаємодопомоги запропоновано створити відповідну робочу групу, до якої могли б звертатися усі ОСББ міста.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».
Голова Чернігівської ОВА зустрівся з Послом Китаю в Україні 11:15
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Китайської Народної Республіки в Україні Ма Шенкунем.
В області за понад шістьма тисячами заяв нараховано більш ніж 2,5 мільярда гривень компенсацій за пошкоджене та знищене житло 10:36
Жителі Чернігівщини за період реалізації державної програми «єВідновлення» з надання компенсацій за пошкоджене та зруйноване житло подали більш ніж 8,5 тисячі заяв. З них за понад шістьма тисячами нараховано компенсацій на загальну суму понад 2,5 мільярда гривень.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:33
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 2 особи постраждало.