Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 15:34:22

Відбувся брифінг щодо імплементації антикорупційної реформи

14.06.2017   16:07Агенцiя

Громадська організація «Чернігівський Центр Прав Людини» провела брифінг для представників засобів масової інформації щодо імплементації антикорупційної реформи на Чернігівщині.

Команда проекту Олександр Підгорний, Сергій Нестеренко та Римма Олексенко розповіли про виявлені факти корупційних діянь чиновників та представників правоохоронних органів на Чернігівщині.

Як зазначив Олександр Підгорний: «З початку 2014 року за тиском громадськості і міжнародних організацій Україна взяла курс на боротьбу з корупцією. З цією метою в системі правоохоронних органів були створені кілька нових органів: Національне антикорупційне бюро (НАБУ), Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне агентство запобігання корупції (НАЗК). Не залишається осторонь і прокуратура, яка виконує ключову роль в системі правоохоронних органів держави, але продовжує залишатися корумпованою і важко піддається будь-яким спробам реформування. І першу справу про зловживання посадовими особами прокуратури Чернігівської області вже передано до НАБУ. Проводячи журналістське розслідування з’ясувалось, що внаслідок відсутності розрахунків за збудовані об’єкти для прокуратури Чернігівської області (зокрема фізкультурно-оздоровчий комплекс, ПАТ «Домобудівник» було доведено до банкрутства, оскільки останнє не змогло розрахуватися з кредиторами, так як були витрачені значні кошти на будівництво в якості хабара для прокуратури Чернігівської області.  Ми вбачаємо, що в діях прокурора Чернігівської області містяться ознаки злочину, передбаченого ст. 364 КК України, який зловживаючи своїм службовим положенням, приховує злочини вчинені його попередниками, приховує будь-яку інформацію по даному об’єкту, ігноруючи рішення судів з цього приводу. Фактично використання даного об’єкту та махінації по введенню даного об’єкту в експлуатацію є легалізацією доходів, отриманих незаконним шляхом (ст. 209 КК України). Співучасниками даного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 209 КК України є бувші прокурори та діючі працівники прокуратури Чернігівської обл. Особливо хочеться виділити слідчого в ОВС прокуратури Чернігівської області Марченко О.В. та начальника відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів прокуратури області – Герасименко Т. М., які активно протидіяли наданню інформації.

Сергій Нестеренко також приділив увагу роботі прокуратури.
«Реформа не зачепила прокуратуру жодним чином. Занурені у злочинні діяння прокурори і слідчі лише міняються місцями і отримують посадові підвищення. Відповідно до чинного законодавства, саме прокурори мають складати обвинувальний акт за корупційні злочини та направляти до суду. Порушуються кримінальні впровадження, затримуються хабарники на «гарячому» - і що далі?  Прокуратура не міняється і зловживання службовим становищем працівників прокуратури всіх рівнів просто колосальне. Той працівник прокуратури який ігнорував закон, фабрикував справи - проходять далі по службовій вертикалі. Складається враження, що чим гірше ти працюєш, тим більші в тебе шанси на підвищення. Такі «одіозні працівники прокуратури: прокурори Кожедуб – начальник слідчого відділу, Марченко - слідчий, Розенко – прокурор.  Всі ці «правоохоронці» доклали багато зусиль для  фабрикування кримінальних справ. Сьогодні  Кожедуб отримав «підвищення» і наразі розслідує «Майданівські справи» в Генеральній прокуратурі м. Києва. Я, як адвокат, хочу зазначити, що боротися з корупцією неможливо без участі прокуратури, але прокуратура не бажає боротися з корупцією - вона її очолює. Прокуратура покриває не тільки корупцію, але і кримінал і кримінальних осіб, які вчиняють злочини  проти людей»,  переконаний Сергій Нестеренко.

Римма Олексенко торкнулася випадків можливих корупційних діянь та зловживань при фінансуванні інфраструктурних проектів. «Позитивним моментом є те, що всі бажаючі можуть контролювати процеси подачі, проходження і стан реалізації проектів. За допомогою  Інтернет – ресурсу, он-лайн платформі Державного Фонду Регіонального Розвитку (ДФРР), є можливість  оперативно відслідковувати якість поданих проектів та використання коштів.

Представникам ЗМІ було продемонстровано можливості он-лайн платформи і наведено приклади проектів, які були профінансовані. Частина проектів виявлялась чистою заявкою, де не були вказані суми проекту, ні обґрунтування використаних коштів, ні виконавців робіт.  При цьому, форми і вимоги для написання проектів доволі чіткі, але хтось, користуючись владними повноваженнями,  обходить ці правила.  Неможливо відслідкувати особи експертів, які пропускають подібні проекти на затвердження і фінансування. Цього року ОТГ (об’єднані територіальні громади) Чернігівщини отримають 84,8 мільйона гривень на реалізацію найбільш важливих для життя громад проектів. Ця субвенція з державного бюджету розподілятиметься між ОТГ відповідно до їх території та кількості населення.
Використати кошти громади можуть на модернізацію адміністративних приміщень, запровадження сучасних технологій управління, закупівлю транспорту, запровадження різних інфраструктурних проектів тощо».

Учасники  брифінгу запевнили, що кожного місяця  виходитимуть до преси з озвученням фактів корупційних діянь можновладців і запросили до співпраці журналістів, які цікавляться журналістськими розслідуваннями.

Проект «Сприяння імплементації антикорупційної реформи в Чернігівському регіоні» здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Олександр Підгорний

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.