Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 липня, 15:13:53

Відбулося засідання постійної комісії облради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО

14.06.2017   08:10Агенцiя

Визнання воїнів-добровольців учасниками бойових дій, надання їм пільг та інші проблемні питання медичних установ Чернігівщини обговорили депутати профільної постійної комісії обласної ради.

Депутати профільної комісії обласної ради розглянули звернення голови обласної регіональної парторганізації Політичної партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» Оксани Голубової щодо визнання воїнів-добровольців учасниками бойових дій та надання їм соціальних гарантії, наближених до переліку пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

У зверненні та виступах представників громадських організацій та добровольчих формувань акцентувалася увага на випадках, коли громадяни, що брали участь в АТО у складі підрозділів територіальної оборони, добровольчих військових формувань, не можуть набути прав учасників бойових дій. Адже на законодавчому рівні надання такого статусу не передбачено для представників військових утворень, що не увійшли до Збройних Сил України, Національної поліції, Національної гвардії тощо. Разом з тим, Деснянський та Новозаводським районними судами міста Чернігова своїм рішенням встановив факти безпосередньої участі Олександра Бабіча, Олександра Лапи, Сергія Проценка, Олександра Буги та Євгена Руденка у бойових діях, пов'язаних з захистом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції.

В обговоренні цього питання взяли участь заступник директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Тимощенко, директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев, заступник військового комісара Чернігівського обласного військового комісаріату Вадим Лільчицький, представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО в Чернігівській області Альберт Черешко.

Микола Дейкун повідомив присутнім, що обласна рада торік на п'ятій сесії зверталася до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо спрощення механізму надання статусу учасника бойових дій бійцям добровольчих формувань.

В своєму Зверненні депутати обласної ради просили урівняти в правах, пільгах і шанобливому відношенні держави до всіх учасників антитерористичної операції на сході країни, незалежно від складу підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ як Збройних Сил України, так і різного виду добровольчих формувань, шо підтверджено захисниками документально.

Але дане питання залишається не вирішеним на державному рівні. Для його врегулювання постійна комісія рекомендувала створити робочу групу щодо формування обласної комісії із визнання добровольців учасниками бойових дій та визначення критеріїв надання їм пільг з обласного бюджету.

До складу робочої групи на чолі із заступником голови обласної ради Арсеном Дідуром увійдуть депутати обласної ради, керівники відповідних департаментів облдержадміністрації, представники добровольчих військових формувань та громадських організацій.

Далі комісією розглянуто депутатське звернення народного депутата України Віталія Купрія щодо ситуації в психо-туберкульозному відділенні КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня».

Про специфіку роботи медичного закладу, якому в цьому році виповнюється 215 років, розповів головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» Володимир Ященко. За словами виступаючого, робота закладу будується при фінансуванні лише 30 відсотків потреб. Але й за таких умов медична установа дотримується протоколів лікування та входить в п'ятірку кращих лікарень України. При проведенні оптимізації жоден працівник не залишиться без роботи В обговоренні цього питання взяли участь голова Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, голова Громадської ради при облдержадміністрації Ігор Москаленко, заступник голови Громадської ради при облдержадміністрації Тамара Петрова, начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петро Гармаш, депутати Новозаводської районної у м. Чернігові ради.

Також депутати профільної комісії вивчили стан забезпечення автотранспортом обласних закладів охорони здоров'я. Зазначалося, що в обласних медичних закладах налічується 250 автомашин, що становить 85 відсотків від нормативної потреби. Автомобільний парк служби екстреної медичної допомоги складає 122 автомобілі. На сьогоднішній день потребують капітального ремонту 22 автомобілі, підлягають списанню 55 одиниць. Згідно з розрахунками, що були надані до Міністерства охорони здоров'я України, для обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф необхідно закупити 60 автомобілів швидкої медичної допомоги типу В та 4 автомобілі типу С (реанімобіль).

Розглянувши стан забезпечення комунального медичного закладу «Обласний центр медико-соціальної експертизи» Чернігівської обласної ради комп'ютерами та оргтехнікою, рекомендовано при внесенні змін до обласного бюджету виділити додаткові кошти для вище зазначених потреб.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Гроші самі не приходять!

Гроші самі не приходять! 14:37

Їх потрібно заробити, або створити умови для бізнесу, якій отримавши прибуток, сплатить більше податків.

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року

Оприлюднено базові показники роботи суду за перше півріччя 2020 року 13:02

За перше півріччя 2020 року Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто майже дві з половиною тисячі справ та матеріалів.

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію

Інформація щодо захворювання на коронавірусну інфекцію 12:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11.00 четверга, 9 липня, в Чернігівській області зафіксовано +6 випадків захворювання на коронавірусну хворобу.

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання

В області до 93% збільшилась кількість дітей, охоплених сімейними формами виховання 12:15

Протягом першого півріччя поточного року в області статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали 112 осіб.

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину

У Городні пробурили нову артезіанську свердловину 12:07

На початку липня у Городні завершили будівництво артезіанської свердловини. Її глибина – 508 метрів. Це резервна свердловина, що дозволить забезпечити стабільне водопостачання якісної питної води жителям міста, пишуть на сайті громади.