"Від ініціативи — до дії"
Під такою назвою у Чернігові 29-31 травня проходить триденний Міжнародний форум, на якому обговорюють напрямки та особливості роботи з молоддю, кращі міжнародні практики щодо діяльності молодіжних центрів.
Серед учасників заходу — іноземні партнери, представники Міністерства молоді та спорту України, профільних структурних підрозділів Чернігівської облдержадміністрації, виконавчих комітетів ОТГ, діючих молодіжних центрів, бібліотечних закладів України.
Від Чернігівщини учасників форуму привітали голова облдержадміністрації Валерій Куліч та перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.
Долучилася до роботи й активна молодь, яка прагне розвивати мережу молодіжних центрів в Україні.
— Питання розвитку молодіжних центрів наразі є дуже актуальним. Фактично це місця, де можна не лише змістовно провести дозвілля, а й отримати необхідну інформацію, нові навички. Мета ж цього форуму — почути думку міжнародних фахівців, обмінятися досвідом та напрацювати свої пропозиції, — зазначив заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема і додав: — Зважаючи на процес децентралізації в Україні, коли створюється новий формат влади на місцях, варто звернути увагу на організацію молодіжної роботи на рівні об’єднаних територіальних громад.
Також Олександр Ярема акцентував на нормативно-правовому забезпеченні діяльності молодіжних центрів в Україні.
Окрему увагу приділили розробці «знаку якості» для молодіжних центрів, який би показував реальну роботу цих установ, ефективність наданих послуг.
До речі, молодіжні центри вже функціонують в деяких областях України. В області також вивчається питання створення Молодіжного центру. Наразі при Департаменті сім`ї, молоді та спорту ОДА діє Молодіжний центр праці, який допомагає молоді в пошуках роботи, організації змістовного дозвілля, надає профорієнтаційні послуги, а також сприяє розвитку волонтерства.
До роботи форуму долучилися європейські експерти молодіжної політики: заступник директора департаменту з питань молоді при Міністерстві соціального захисту та праці Литовської Республіки Йозас Мелджукас, представник Міжнародної молодіжної служби Федеративної Республіки Німеччина (IJAB) Керстін Гєбел, член ради правління міжнародної асоціації «Євродеск», національний координатор правління міжнародної асоціації «Євродеск» у Латвійській Республіці Маріта Кроіса, представник відділення міжнародної асоціації «Євродеск» у Брюсселі Джордж Кражук, координатор Ресурсного центру для країн Східної Європи та Кавказу SALTO Андрій Павлович, представник Молодіжного центру Фінляндії «Villa Elba» Хелі Лехто.
Детально про роботу молодіжних центрів (відкритих просторів для молоді), напрямки роботи з молоддю, специфіку спілкування з підлітками та молоддю груп ризику, молоддю з особливими потребами учасники заходу говорили в робочих групах.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
До уваги водіїв! Тимчасово ускладнено рух по вулиці Воскресенській, 23 08:27
У зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 100 мм по вулиці Воскресенській, 23, тимчасово ускладнено рух транспорту в зоні виконання робіт.
Повідомлено про підозру “директору” філії агропідприємства, яке окупанти привласнили на Луганщині 08:26
Депутат селищної ради Старобільського району після окупації Луганської області добровільно обійняв посаду директора філіалу агрокомпанії та схиляв колишніх працівників до співпраці з ворожою владою.
25 лютого: цей день в Україні і світі 08:24
День 1463 Російська агресія - Day 1463 Russian aggression
Компенсації для роботодавців від служби зайнятості 15:28
У 2025 році на Чернігівщині завдяки програмам компенсацій за працевлаштування роботу отримали 1028 громадян області. Компенсації від служби зайнятості надано 700 роботодавцям. Їм виплачено 20,8 млн грн.
Зареєструвала ТОВ на окупованій Луганщині та платила податки в бюджет держави-агресора — повідомлено про підозру підприємиці 15:21
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру жительці міста Луганськ у фінансуванні тероризму (ч. 1 ст. 258-5 КК України).